Clicks1.3K

Teror voči kresťanom: Pro-potratoví demonštranti vtrhli počas biskupovej omše do kostola a protestovali. + Vyše 750 kresťanov zahynulo pri streľbe pred chrámom v Etiópii

Teror voči kresťanom: Pro-potratoví demonštranti vtrhli počas biskupovej omše do kostola a protestovali. + Vyše 750 kresťanov zahynulo pri streľbe pred chrámom v Etiópii.
V centre mesta Columbus, štát Ohio, sa včera konala v Katedrále sv. Jozefa sv. omša, ktorú slúžil miestny biskup Robert J. Brenan. Sv. omše sa zúčastnilo približne 200 veriacich a bola obetovaná za umelo potratené deti.
Sv. omša sa konala v deň, na ktorý pripadá výročie prijatia známeho rozhodnutia Ústavného súdu USA v spore Roe verzus Wade, ktorým sa legalizovali umelé potraty.
Toto zameranie sv. omše zrejme neuniklo miestnym bojovníkom za progres a počas biskupovej kázne vtrhli do katedrály, aby protestovali proti akémukoľvek obmedzovaniu umelých potratov.

Ľavicovo-liberálni demonštranti sa postavili priamo pod kazateľnicu, na ktorej práve biskup prednášal svoju homíliu a skandovaním koordinovaných sloganov, mávaním a vyvesovaním plagátov a transparentov prerušili biskupovu kázeň.

Na transparentoch mali nápisy: Financujte potraty, nie policajtov!, Potrat na požiadanie, preč s Hydeho dodatkom!, Podporte potraty, stop nemocničnému harassmentu! a pod. Skupinu tvorili prevažne ženy. Tie unisono skandovali pod kazateľnicou heslo: „Dva, štyri, šesť, osem, táto Cirkev učí nenávisti“. V slovenskom preklade nezmyselné použitie čísloviek nadobudne v angličtine zmysel a poetický náboj, svedčiaci o veršotepeckom nadaní mladých demonštrantiek, ktoré pri hľadaní rýmu dospeli k objavu, že slová „eight“ a „hate“ sa rýmujú – „Two, four, six, eight, this Church teaches hate.“

Na bojovníčky za práva žien a zabíjanie detí zavolali veriaci políciu, čo je samo o sebe frustrujúce, pretože 200 veriacich by malo byť schopných „vyprevadiť“ menšiu skupinku žien zo sv. omše bez väčších problémov. Evidentne však majú strach, žeby ich počínanie mohlo byť vnímané ako netolerancia, napriek tomu, že dotyčné ženy pri vtrhnutí do katedrály počas bohoslužby porušili zákon.

Portál Life Site News píše, že „veriaci boli otrasení a znepokojení“ a „niektoré deti plakali“. Situácia však mohla vyzerať opačne, pokiaľ by sa veriaci postavili drzým votrelcom na odpor, na čo mali plné právo. Otrasené a znepokojené mohli byť demonštrantky a možno by si aj trochu poplakali. Zábery na policajný zákrok však jednoznačne ukazujú, že liberáli sú si vedomí toho, kto je momentálne pri moci. Kládli odpor aj polícii, ktorá ich prišla vyviesť, za trpnej nečinnosti veriacich.

Po vyvedení z katedrály si demonštrantky počkali na veriacich pred vstupnou bránou a častovali ich nadávkami a urážkami: „Ježiš ťa nenávidí“, „Ak je peklo skutočné, tak v ňom zhoríte“ a rôznymi vulgarizmami.

Arogancia a drzosť, s akou môžu beztrestne liberáli porušovať zákony (v správe sa nič nehovorí o zadržaní demonštrantiek, ani o pokutovaní), na takých exponovaných miestach, ako je katedrála a sv. omša sľúžená biskupom, ukazujú, kam sa uberá americká (a nielen americká) spoločnosť. Pokiaľ budú katolíci pri útokoch len „rozrušení a znepokojení“ alebo budú „plakať“ ako malé deti, tak tým podobné excesy len povzbudia.

BM
alianciazanedelu.sk/archiv/8054

Vyše 750 kresťanov zahynulo pri streľbe pred chrámom v Etiópii
Pri masakre pred kostolom Panny Márie Zionskej v Aksume v regióne Tigray zahynulo násilnou smrťou najmenej 750 pravoslávnych kresťanov. Veriaci, ktorí sa pred útočníkmi ukrývali v chráme patriacom k etiópskej pravoslávnej cirkvi, boli vytiahnutí von z chrámu a zastrelení.

Podľa Church Times UK útok spáchali etiópske vládne jednotky a amharské milície. Odhaduje sa, že počas útoku sa v kostole skrývalo najmenej tisíc ľudí. Do západných médií sa dostalo veľmi málo informácií o masakre, pretože komunikácia s oblasťou Tigray je obmedzená kvôli konfliktu, ktorý tu prebieha. Novinári sa nesmú zdržiavať v miestach, kde sa nachádza napadnutý chrám.
Vojna v Etiópii vypukla začiatkom novembra minulého roku. Jej základom je napätie medzi miestnou vládou v Tigray, ktorá sa usiluje o nezávislosť svojho regiónu a vládou predsedu vlády Abiyho Ahmeda, ktorá sa snaží udržať celistvosť štátu.

Druhým dôvodom zrážok je nevôľa z marginalizácie obyvateľov Tigray, ktorí dominovali vládnej koalícii v Etiópii v čase, keď bol súčasný premiér zbavený politickej moci. Hneď po prevzatí moci v roku 2018 rozpustil vládnucu koalíciu a vyhlásil výnimočný stav. Zástupcovia regiónu Tigray sa odmietli k premiérovi pripojiť a obvinili premiéra z netransparentnosti a politických čistiek.
V reakcii na to Abiy Ahmed obvinil predstaviteľov predchádzajúcich orgánov z korupcie. Vojenská ofenzíva sa začala po tom, čo jednotky opozície z Tigray zaútočili na jednu z vládnych vojenských základní na území oblasti. Odhaduje sa, že na oboch stranách konfliktu zomreli už tisíce ľudí. Každá strana obviňuje tú druhú zo zodpovednosti za začatie vojny.

Miestni obyvatelia hovoria, že jedným z možných cieľov útoku bola aj stratená Archa zmluvy, ktorá sa tradične uchováva v kostole v Aksume. Veria, že útočníci ju chceli ukradnúť a odviezť do hlavného mesta krajiny, Addis Abeby. O Archu sa celý život stará jeden mních, ktorý nikdy neopúšťa budovu. Nikto iný nesmie vstúpiť do Kaplnky tabliet, v ktorej sa údajne nachádza hodnotný artefakt.
Podľa správ zo 14. storočia mal Menelik I. – prvý etiópsky kráľ a podľa legendy syn kráľovnej zo Sáby a kráľa Šalamúna, priviezť archu z Izraela do Etiópie. O tom, či je v chráme v Aksume skutočná Archa zmluvy, diskutujú historici už po celé stáročia.

BK
alianciazanedelu.sk/archiv/8054
Roberto 55
Keby si tie akoze feministky uvedomili, ze by ich matere isli na potrat, tak by tam nemohli rusit bohosluzbu. Tiez by bolo spravne, keby zopar chlapov (nemyslim estrogenakov z velkymi pupkami) sa zobralo a vyhodili by tie ubohe kreatury von s kostola. Ved preco totie feministky robia, taketo chore akcie? Lebo ich hryzie svedomie a myslia si, ze keby Cirkev dovolila potraty, (co je nemozne) tak …More
Keby si tie akoze feministky uvedomili, ze by ich matere isli na potrat, tak by tam nemohli rusit bohosluzbu. Tiez by bolo spravne, keby zopar chlapov (nemyslim estrogenakov z velkymi pupkami) sa zobralo a vyhodili by tie ubohe kreatury von s kostola. Ved preco totie feministky robia, taketo chore akcie? Lebo ich hryzie svedomie a myslia si, ze keby Cirkev dovolila potraty, (co je nemozne) tak by sa ich svedomie upokojilo....co je tiez omyl.
Kde je mainstream, ked ani necekne o takej masovej vrazde-holocauste (chazari sa rozzuria) v Etiopii? Zamyslime sa nad tymto mainstreamom a zistime, ze pokial sa tychto profesionalnych klamarov nezbavime tak stale tu budu robit zlo.