Clicks66
lv.news

Francisks pieķerts, rokoties kases reģistrā

"LifeSiteNews" ir ieguvusi noplūdušus dokumentus no The Papal Foundation, ASV bāzētas labdarības organizācijas, kas parāda, ka pagājušajā vasarā pāvests Francisks personīgi lūdza piešķirt 25 miljonus ASV dolāru Romas "Istituto Dermopatico dell'Immacolata" (IDI), korupcijas apsēstai dermatoloģijas slimnīcai.

Fondu izveidoja Amerikas katoļi, lai palīdzētu pāvestiem atbalstīt nabadzīgos jaunattīstības valstīs. Cilvēki kļūst par Fonda locekļiem, apņemoties ziedot vismaz 1 miljonu dolāru desmit gadu laikā. Fonds ir pieaudzis līdz vairāk nekā 215 miljoniem ASV dolāru.

Franciska lūgums bija vairāk nekā 100 reižu lielāks nekā vienreizējas dotācijas, kas tika piešķirtas, izmantojot fondu.

2017. gada maijā La Repubblica -- vienīgais avīze, par ko Francisks saka, ka viņš lasījis -- ziņoja par tiesas nolēmumiem, iesaistot IDI pilnvarotājus, sīki izklāsta 24 apsūdzības, kā rezultātā tika izdota desmitiem notiesājoto spriedumus, no kuriem daži no viņiem pārcēlās par trīs gadiem ieslodzījumā.

Bez skaidra paskaidrojuma par to, kā šī subsīdija tiks izmantota, kardināls Vērls personīgi atļāva maksājumus 12 miljonu ASV dolāru apmērā divās atsevišķās daļās un izmantoja veto tiesības, lai apkarotu jebkādus Fonda valdes un locekļu protestus.

Tas izraisīja Fonda revīzijas komitejas priekšsēdētāja atkāpšanos 6. janvārī. Atkāpjoties no amata, viņš norādīja, ka attiecībā uz dotācijas pieteikumu "nav profesionālas uzticamības pārbaudes, tikai daudz nekārtību".

Attēls: © korea.net, CC BY-SA, #newsIcgrkqehpq