Clicks1.1K

Kuffa odmietol odpovedať liberálnym médiám: „Z bieleho robia čierne a z čierneho biele“

Anton Čulen
51
Kuffa odmietol odpovedať liberálnym médiám: „Z bieleho robia čierne a z čierneho biele“ Moderátor podcastu portálu Aktualit.sk Peter Hanák sa rozhodol položiť otázky otcovi Mariánovi Kuffovi, pretože…More
Kuffa odmietol odpovedať liberálnym médiám: „Z bieleho robia čierne a z čierneho biele“

Moderátor podcastu portálu Aktualit.sk Peter Hanák sa rozhodol položiť otázky otcovi Mariánovi Kuffovi, pretože ho zaujímalo, čo robí v parlamente a to aj napriek tomu, že s ním Kuffa rozprávať nechcel.
V podcaste tiež diskutoval s historikom o tom, či správanie Kuffu spadá do definície fašizmu alebo klerofašizmu a v čom sú jeho výroky údajne problematické.

Otec Marian Kuffa prišiel v utorok do parlamentu podporiť obmedzenia potratov. „Chcem podporiť hodnotové veci – protipotratový zákon,“ vysvetlil Kuffa s tým, že sa prišiel do parlamentu pozrieť ako zástupca verejnosti, keďže to urobil už viackrát, keď sa hlasovalo o hodnotových veciach.
Moderátorovi Aktualít ale táto odpoveď nepostačovala a zaujímal sa aj o to, či sa Kuffa počas dňa stretne s politikmi. Na základe predchádzajúcich zlých skúsenosti s liberálnymi médiami, otec Kuffa moderátorovi povedal, že mu na jeho otázky neodpovie. Kuffa podotkol, že liberálne média pretáčajú veci. „Z bieleho robia čierne a z čierneho biele,“ vysvetlil.

alianciazanedelu.sk/archiv/4827

Kuffa na ďalšiu otázku moderátora, prečo nechce odpovedať a prečo takto rozpráva o liberálnych médiách, povedal, že ide o jeho slobodný názor ale širšie sa vyjadrovať nechcel, keďže moderátorovi nedôveruje.
Kuffa ďalej podotkol, že vždy zastáva hodnotové veci bez ohľadu na to, kto ich podá. „Kto ťahá deti z vody, zachraňuje ich, ja sa nepýtam,“ povedal o. Kuffa a dodal, že ho nezaujíma, aká strana „ťahá deti z vody“, ale že ich ťahá. „Potrat je vražda nevinného.“

Kuffa moderátorovi vysvetlil, že ak otvorí hocijakú učebnicu embryológie tak sa na prvých stránkach dozvie, že život vznikne počatím.
Na otázku, čo hovorí na to, že sa od jeho aktivít dištancovala KBS odpovedal, že je to iba moderátorov osobný názor, pretože on to takto nevníma. „Demokracia spočíva v tom, že vy sa ma môžete čokoľvek opýtať a bol by som blázon, keby som vám na všetko odpovedal. Ja taký blázon nie som. Ja si vyberám ľudí, ktorým odpovedám a vy to nie ste.“

Na ďalšie otázky už odmietol odpovedať. „Žiadnym liberálnym médiám neodpoviem, neodpoviem,“ vyhlásil Kuffa a novinára odkázal na svoje oficiálne stanoviská, ktoré už nebude môcť „prekrútiť“. „Vaša sloboda je, že sa ma pýtate, moja sloboda je, že vám neodpoviem. Bol by som blbec, keby som vám odpovedal.“

Kuffa pred odchodom zdôraznil, že potraty a gender ideológia je zlá a ide proti všetkému prirodzenému, solídnej vede, zdravému rozumu a proti prírode. „Ja idem za veci hodnotové a je mi jedno, aká je to strana. Odmietam liberálny hnoj,“ povedal a dodal, že tieto vyjadrenia nepovažuje za nenávistné pretože on nenávidí hriech, ale miluje hriešnika.

V podcaste Aktualít vystúpil aj historik Miloslav Szabo, ktorý napísal knihu o klerofašistoch. Podľa jeho názoru sa Kuffa niekedy pohybuje na „tenkom ľade“. Ako problematické historik vníma Kuffove „agresívne“ vymedzovanie sa voči liberalizmu. Tón hlasu a slová ktoré používa, majú vraj pripomínať militantú rétoriku. Netvrdí, že je priamym pokračovateľom klerofašistov, ale jeho vyjadrenia vníma ako veľmi problematické. „Sú príliš militantné, príliš politizujúce, príliš protiliberálne.“

Historik hovorí, že problematické je napríklad to, že Kuffa v jednej kázni údajne hovorí, že ho zabijú. Ak sa niekto stavia do takejto pozície akoby martýra pri téme, ako je Istanbulský dohovor, tak to je to podľa historika nebezpečné.

Szabo podotkol, že fašizmus taký, aký bol už v Európe, nebude, v dnešnej dobe ide skôr už o neofašizmus. Kuffu ako neofašistu nevidí, vraj sa iba hrá nebezpečnú hru s motívmi a rétorikou, ktorá to pripomína, ale neofašistom nie je.

Tatiana Stará
alianciazanedelu.sk/archiv/4827
warez likes this.
Coburg
Peter Bezáka Propagovali liberálne médiá. A celý tzv. "Mainstream" je liberálny. Kontrast medzi Bezákom a Kuffom je iný. Bezák VYPOVEDAL POSLUŠNOSŤ Cirkvi, a Kuffa ju DODRŽIAVA - a to je ten nebotyčný rozdiel.
warez and 2 more users like this.
warez likes this.
ľubica likes this.
Peter(skala) likes this.
macusana
Nemyslím si že sa dá porovnávať Kuffa a Bezák.
Peter(skala)
zaujimavý kontrast: ked Bezak mal zakazane vystupovať verejne, tak využil liberalne media.
Kuffa sa učí na chybách iných a tak si dáva pozor, ktoré média ho oslovuju.

Bezaka nakoniec potopili práve tí, ktorí ho najprv vychvalovali
To iste by urobili aj s Kufom
Coburg likes this.