Clicks970
ertds
10

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywa do bojkotu filmu „Kler”

fot YouTube / KinoSwiatPL

„Skoro nie udało się wmówić nam, że Pana Boga nie ma, trzeba nam zohydzić tych, którzy nas do Niego prowadzą. Bez których nie będziemy w stanie w pełni korzystać z Bożego Miłosierdzia”, napisali w specjalnym oświadczeniu przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, którzy wezwali do zbojkotowania najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego pt. „Kler”.

„Wiemy doskonale, jak działają wrogie Polakom środowiska. Niezależnie, czy są to wrogowie zewnętrzni: zaborcy, okupanci, najeźdźcy czy wewnętrzni: ludzie z poczuciem misji stworzenia nowego, wspaniałego świata bez narodów, bez wartości, wszyscy oni mają świadomość, że siłą naszego narodu jest wiara. (…) Ludzie ci posługują się różnymi metodami. Dziś orężem w tej walce jest też kultura. Zbyt wiele niestety jest przykładów ohydnej, profanującej sacrum sztuki, by je tu wyliczać. Najnowszym jest film reżysera Wojciecha Smarzowskiego pt. "Kler” - podkreślono we wstępie oświadczenia.

Sygnatariusze pisma zwrócili uwagę, że twórcy „Kleru” powtarzający slogany typu: „Ten film jest potrzebny” tak naprawdę próbują obarczyć Kościół katolicki odpowiedzialnością za wszystkie problemy współczesnej Europy. „Z katolików, zwłaszcza polskich, oraz wszystkiego, co z katolicyzmem się kojarzy, można drwić bez żadnych hamulców. Robią to ludzie z tytułami naukowymi i bez nich. Politycy, gwiazdy kina i estrady, celebry ci i tzw. przeciętni Polacy. Bezkarnie, bezrefleksyjnie, bezwzględnie”, wskazano.

W ocenie autorów dokumentu „Polacy stają dziś przed kolejną próbą wierności. Wierności spuściźnie św. Jana Pawła II, bł. ks. Popiełuszki i sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Największych synów współczesnego polskiego Kościoła. Ludzi, którzy nie wahali się świadczyć Pana Boga i patriotyzmu, w czasach najtrudniejszych. Im zawdzięczamy to, że wciąż jesteśmy Polakami i katolikami”. W tej sytuacji obowiązkiem wszystkich zatroskanych o los owczarni Chrystusa Pana jest „wierność polskiemu Kościołowi i polskim Kapłanom”.

Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy zaznaczają, że istnieje wiele zła „zarówno wśród ludzi świeckich, jak duchownych”, ale „nie możemy jednak pozwolić na rozliczanie tych ostatnich przez ludzi, którzy przez ostatnie lata używają swych nazwisk dla ochrony swego kolegi z branży, któremu sądownie udowodniono czyny niegodne”.

„Każdy z nas potrzebuje czasem refleksji na sobą i otaczającą nas codziennością. Dziś jest właśnie taki czas, dla wszystkich, którzy przyjęli sakramenty włączające ich we wspólnotę Kościoła. Sama refleksja jednak już nie wystarczy. Potrzeba wyraźnej deklaracji: czy jestem w Kościele, czy poza nim!”, podkreślono w oświadczeniu.

Na koniec sygnatariusze pisma wystosowali apel:

„Wszyscy, którym sprawa Ojczyzny leży na sercu, którzy kochają Pana Boga i Polskę, muszą dziś jasno i wyraźnie powiedzieć nie niszczeniu naszych narodowych wartości. Apelujemy do ludzi sumienia, wszystkich, którzy każdej niedzieli wyznają publicznie swoją wiarę: zbojkotujmy ten upokarzający katolików film. Brońmy naszych kapłanów przed odzieraniem ich z godności, poniewieraniem wartości ich posługi. Piętnując zło, niezależnie od kogoś, kto je popełnia, brońmy godności osób, które wypełniają wiernie kapłańską posługę. Nie poszerzajmy ciemności zła poprzez wspieranie kont producentów i dystrybutorów tego skandalicznego obrazu”.

Źródło: ksd.media.pl

Read more: www.pch24.pl/katolickie-stow…
Bogna Fler
Bartek100 - ,,uderz w stół a nożyce się odezwą", tak hejtowanie za pieniądze jest niemoralne a ble ble ble to waść pleciesz. Poza tym czytaj ze zrozumieniem.
Weronika..S
@Bogna Fler Twój wpis to antyprzykład poprawnej,logicznej i kulturalnej wypowiedzi. Skrytykowałaś samą siebie, to ty bowiem używasz prymitywnych określeń i obrażasz nieznane ci osoby. A co do Franciszka, to radzę ci się pomodlić za niego intensywniej...
Bogna Fler
Weronika...S - Można krytykować, pisać, co mi się nie podoba np. w papieżu Franciszku, ale nie w sposób obraźliwy, chamski, nawet protestanci nie używają wobec katolików takiego języka, jak niektórzy tu, na glorii. Zastanawiam się nawet, czy nie są to opłacani hejterzy. Z takimi nie warto prowadzić wymiany zdań, to dno moralne.
Weronika..S
@tommoss ...i pewnie ,,wylało się,, niesprawiedliwie, bo Franciszek to zdecydowany obrońca katolickiej wiary i moralności, gratuluję poczucia humoru...
tommoss
@Matricaria
Wyjęłaś (wyjąłeś) mi to z ust. Słuszne stwierdzenie, też się z tym nie raz spotkałem na tym portalu. Ile to hejtu wylało się na papieża Franciszka. Takie wybiórcze traktowanie religii. Ci co tutaj najgłośniej wrzeszczą, być może najwięcej mają za uszami.
gra-stokrotka
TAK WLASNIE . W PODOBNY SPOSOB DZIALA SEKTA SWIADKOW JEHOWY. ZACZUNAJA OD ATAKU NA KOSCIOL , KAPLANOW I ZMIJOWO- EDENSKICH PODSTEPNYCH PYTAN W TEJ DZIEDZINIE. DLATEGO NIE POWINNO SIE MILCZEC ALE TAKZE Z DRUGIEJ STRONY WYPIAC SIE NA TO OBRZYDLIWE DZIELO.
Matricaria
Jak się dobrze zastanowić to na Glorii są zamieszczane takie hejty na duchowieństwo posoborowe że przy nich "Kler" się chowa.Niepotrzebnie chyba sie wnerwiamy skoro sami księża mogą mieć cokolwiek inne zdanie na ten temat.Warto się zapoznać z nim:
Tak, bywa, że mamy problemy z alkoholem i nadużywamy go. Tak, bywa, że mamy problemy z pieniędzmi i jesteśmy chciwi. Tak, bywa, że mamy problemy z …More
Jak się dobrze zastanowić to na Glorii są zamieszczane takie hejty na duchowieństwo posoborowe że przy nich "Kler" się chowa.Niepotrzebnie chyba sie wnerwiamy skoro sami księża mogą mieć cokolwiek inne zdanie na ten temat.Warto się zapoznać z nim:
Tak, bywa, że mamy problemy z alkoholem i nadużywamy go. Tak, bywa, że mamy problemy z pieniędzmi i jesteśmy chciwi. Tak, bywa, że mamy problemy z czystością i wchodzimy w grzeszne relacje. Tak, przeklinamy, jesteśmy zazdrośni, zawistni, itp.
Czy jest w filmie Smarzowskiego coś, co nigdy nie pojawiło się wśród księży? Nie. Ten film mówi prawdę. Oczywiście, że nie całą prawdę, ale też nie możemy powiedzieć, że nie jest prawdziwy.
Może to jest dobry moment, żebyśmy przebili tę mityczną bańkę, która otacza nas, księży i przyznali, że mamy swoje grzechy, bardzo prawdziwe grzechy.
pl.aleteia.org/…/ks-kachnowicz-k…
franciszek44
Jesli ktos jeszce nie wie, to trzeba tutaj wyraznie powiedziec, ze Smarzowski jest sluga MICHNIKA /nie jest to przenosnia/.
franciszek44
komentarz pod wideo nie jest prawdziwy...
Cynizm kanalii: Michnika i jego slugusa, Smarzowskiego,
polega na serwowaniu bluznierstw przeciw Jezusowi Chrystusowi, Matce Najswietrszej, Sakramentom swietym /Eucharystia i sakrament Pokuty/ i postawie szczegolnego jej umilowania przez swietych polskich /kard. przymas Wyszynski/.
Wytykanie grzechow ludziom w sutannach jest tylko sprawa POBOCZNA.

JEZU…More
komentarz pod wideo nie jest prawdziwy...
Cynizm kanalii: Michnika i jego slugusa, Smarzowskiego,
polega na serwowaniu bluznierstw przeciw Jezusowi Chrystusowi, Matce Najswietrszej, Sakramentom swietym /Eucharystia i sakrament Pokuty/ i postawie szczegolnego jej umilowania przez swietych polskich /kard. przymas Wyszynski/.
Wytykanie grzechow ludziom w sutannach jest tylko sprawa POBOCZNA.

JEZUS i MARYJA
borgan
Wszyscy katolicy powinni bojkotować ten bluźnierczy gniot.