S-a trezit în întunericul nopții - Un miracol?
![](https://seedus6826.gloriatv.net/storage1/za0wjkwjwbxt9kvyv0hx8t4jkms08lxga152x87.webp?scale=on&secure=-BCUG-2jZlKzfHg7qk-osQ&expires=1723747134)
Potrivit DioceseOfLansing.org (1 noiembrie; video de mai jos), Ostrowski s-a trezit noaptea în disperare pe 30 iulie, ziua de sărbătoare a Fericitului Părinte Capucin Solanus Casey (+1957). A observat o persoană într-un halat maro care stătea la tăblia patului său, crezând că era îngerul său păzitor.
În noaptea următoare, figura a reapărut. Acum, Ostrowski a înțeles că acesta era un sfânt. El a început să-și implore viața spunând că nu vrea că copiii săi să fie crescuți fără tată. Niciun răspuns. Ostrowski a negociat: „Dacă mă salvezi, nu voi mai folosi niciodată numele lui Dumnezeu în zadar.” În acest moment, sfântul a sărit în sus „ca și cum ar fi câștigat la loto” atingând cutia toracică a lui Ostrowski. „M-am simțit foarte relaxat și confortabil, știam că am fost salvat”, a spus Ostrowski. A doua zi, soția lui Kathleen i-a arătat poza lui Casey. Ostrowski l-a recunoscut.
Cu toate acestea, pe 3 august, starea lui s-a deteriorat. A fost plasat pe un ventilator și într-o comă artificială. Două zile mai târziu, a fost transportat cu avionul la alt spital și a supraviețuit. În câteva săptămâni, Ostrowski a putut să meargă din nou și să respire singur. Medicii au numit recuperarea lui „un miracol.”
1 octombrie, Ostrowski s-a întors la familia sa. Pentru a fi recunoscute ca atare, miracolele trebuie să se întâmple spontan și fără o explicație științifică.
#newsIltodrtmlh
11:05