Finał festiwalu ORGANY ARCHIKATEDRY 2020- WARSZAWA. To już ostatnie koncerty wybitnych organistów z całej Europy w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej “Organy Archikatedry”. …More
Finał festiwalu ORGANY ARCHIKATEDRY 2020- WARSZAWA.

To już ostatnie koncerty wybitnych organistów z całej Europy w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej “Organy Archikatedry”. Przed nami 6 września występ Adama Klareckiego, który zaprezentuje warszawskiej publiczności utwory Moniuszki, Bacha, Alaina.

Tydzień później w Katedrze św. Jana w Warszawie zagra niemiecki organista Stefan Kagl. Wybrzmią kompozycje Nowowiejskiego, Kurpińskiego oraz Vierna. “W trakcie koncertu zostanie wręczona nagroda “Srebrna Piszczałka”. Jest ona od 2000 roku przyznawana za zasługi na polu muzyki sakralnej w Polsce.
W ramach finału 27. Festiwalu “Organy Archikatedry” zagra pianista, kompozytor i organista Andrea Trovato z Włoch. Muzyk nagrał 5 płyt. A od lat koncertuje z sukcesem w Europie i w USA. Podczas ostatniego koncertu usłyszymy utwory m.in. Brahmsa, Liszta, Bacha, Bartholdy.

“W tym roku pomimo pandemii koronawirusa festiwal należy uznać za bardzo udany. Cieszymy się, że publiczność pomimo utrudnień dopisała. Jest to dobry prognostyk na kolejne edycje festiwalu. Poza wybitnymi organistami z całej Europy, w ramach festiwalu usłyszeliśmy mocną reprezentację polskich muzyków. Wierzymy, że dzięki festiwalowi zainteresowanie muzyką organową i sakralną będzie w Warszawie i w Polsce wzrastało.”- mówi Michał Guzek z festiwalu “Organy Archikatedry”.

Koncerty odbywają się w kolejne niedziele od 5 lipca do 20 września 2020 r. w Bazylice Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8). Początek koncertów o godz. 16:00.

27. Festiwal Muzyki Organowej “Organy Archikatedry”:

06.09 – Adam Klarecki (Polska)
13.09 – Stefan Kagl (Niemcy)
20.09 – Andrea Trovato (Włochy)

Wstęp / cegiełki (bezpośrednio przed koncertem):
20 zł – osoba dorosła
15 zł – dzieci
50 zł – rodzina (dwie osoby dorosłe + dzieci)

Więcej informacji o festiwalu: www.kapitula.org