Clicks58
tr.news

Sarah: Batılılar, Burjuva Hristiyanlığını İlerletmek İçin Sinod'u Ele Geçirdiler

74 yaşındaki Kardinal Robert Sarah, 7 Ekim tarihinde, Corriere.it sitesine yaptığı açıklamada, "Papa"ya karşı olanların Kilise'nin dışında olduğunu söyledi.

Sarah'a göre, her papa, kendi zamanı için “en doğru olan kişidir” çünkü Takdiri İlahi “her şeyi çok iyi görür”. XVI. Benedictus ve Francis arasında “herkesin son yıllarda görebildiği gibi” büyük bir uyum ve süreklilik olduğunu vurguluyor.

Ancak Sarah, bazı Batılıların devam etmekte olan Sinod'u “planlarını ilerletmek için” ele geçirmiş olmalarından endişeleniyor. Buna “sahtekârlık ve yanıltıcılık” diyor.

Bekarlığın ortadan kaldırılması ve kadın ve meslekten olmayan yöneticiliklere atanması için sinodun kullanılması “değersiz bir manipülasyon, dürüst olmayan bir aldatma, Tanrı'ya hakaret” olacaktır.

Kardinal, “şaşkın, belirsiz ve likit dilleriyle Hristiyan inancını yoldan çıkaran” papazlar, piskoposlar ve hatta inançsız kardinallerin [her nedense papa yok] olmasını eleştiriyor.

Amazon fakirlerinin tipik olarak "burjuva" ve "dünyevi" Hristiyanlık projelerini desteklemek için bir bahane olarak kullanılması onun için şoke edici ve “iğrenç”.

Sarah, ekoloji ve yoksulluğun önemli sorunlar olduğunu kabul ediyor, ancak “hiç kimse bu tür bir kiliseyle ilgilenmiyor”.

Resim: Robert Sarah, © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsQssngmuirx