pl.news
162.6K

Ponownie: Watykan mści się za oceny Franciszka jako heretyka

Wszystko zaczęło się od listu otwartego z 30 kwietnia, w którym dwudziestu duchownych i naukowców stwierdza, że papież Franciszek jest "heretykiem".

Pod listem podpisuje się coraz więcej duchownych i naukowców. 3 maja było ich 61. Na change.org pod treścią podpisało się jeszcze 3000 wiernych Katolików.

Oligarchiczna agencja Reuters rozmawiała o tym z rzecznikiem Watykanu, ale wspaniały Kościół dialogu "nie miał komentarza do listu".

To już tradycja. Na razie Franciszek odmówił odpowiedzi na kilkanaście wcześniejszych apeli i próśb. Jednocześnie jednak jego poplecznicy prowadzili ataki ad personam na kardynała Burkego, arcybiskupa Vigano i innych.

Teraz narzędziem Franciszka jest Massimo Faggioli. Za cel wybrał on szanowanego dominikanina, o. Aidana Nicholsa, sygnatariusza listu, a następnie poprosił o zemstę na nim. McCarrick i kardynał Farrell "polubili" podżeganie do nienawiści przez Faggiolę na Twitterze.

Neokonserwatywny biskup Providence, Thomas Tobin, również opowiedział się po jednej ze stron: „Dla jasności: papież Franciszek nie jest heretykiem i to jest złe, i szkodliwe sugerować, że jest”.

Grafika: Kevin Farrell, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsPchhyltxds
Libor Halik
Apr 30, 2019 - 9:00 am EST Prominent clergy, scholars accuse Pope Francis of heresy in open letter www.lifesitenews.com/news/prominent-clerg… Fully: www.ncregister.com/images/uploads/open-letter.pdf For @stanislawp
stanislawp
Dziś z Watykanu idą tylko fałszywe nauki, herezje doktrynalne i bluźnierstwa przeciw Bogu, przeciw Jezusowi Chrystusowi.
Dziś gdy fałszywiec całuje nogi antychrystów na Mszach św, gdy całuje buty polityków z Afryki, gdy nasyła miliony antychrystów muzułmańskich na Europę, gdy Episkopat Polski broni Judasza, którego Polacy tradycyjnie napiętnowali, urządzali palenie kukły Judasza, to jest czas …More
Dziś z Watykanu idą tylko fałszywe nauki, herezje doktrynalne i bluźnierstwa przeciw Bogu, przeciw Jezusowi Chrystusowi.
Dziś gdy fałszywiec całuje nogi antychrystów na Mszach św, gdy całuje buty polityków z Afryki, gdy nasyła miliony antychrystów muzułmańskich na Europę, gdy Episkopat Polski broni Judasza, którego Polacy tradycyjnie napiętnowali, urządzali palenie kukły Judasza, to jest czas odwracania się od tych hierarchów, odwracania wierzących w Chrystusa od zdrajców z Watykanu.
Mamy polskich jezuitów jak ojciec Remigiusz Racław, który twierdzi że Allah jest tym samym Bogiem w którego wierzą Katolicy.
Ci bluźniercy jak ten jezuita sa promowani w Nowej Religii posoborowej.
Polska zdradzona przez Biskupów, przez Episkopat Polski, przez kapłanów heretyków, kapłanów Modernizmu, ścieku wszelkich zgniłych, smierdzących siarką herezji.
Libor Halik shares this
30
Brawo dla 61 duchownych i naukowców i jeszcze 3000 wiernych Katolików!
Libor Halik
Brawo dla 61 duchownych i naukowców i jeszcze 3000 wiernych Katolików.
Zorrro
Franciszek nie tyle jest heretykiem, jest super heretykiem i nie tylko dlatego nie jest papieżem...jeśli kiedykolwiek nim był.
Jedynym papieżem jest BXVI, nielegalnie zmuszony do abdykacji!
mulciper
Dokumenty soborowe te przed V II daja jasna odpowiedz 😊