"Slujba bicicletei" într-o biserică bavareză
![](https://seedus6826.gloriatv.net/storage1/yzt0pvg474r0dxjbelinwtp7irtj3n5zhms7pqw.webp?scale=on&secure=QKNxHdDJkcz-AqHs5L-Mhw&expires=1721912705)
Imaginile au fost distribuite pe rețelele de socializare. În "predica" sa, pastorul Gugler a comparat uleiurile liturgice cu ungerea lanțului unei biciclete (sic).
După Euharistie, aproximativ 200 de biciclete au fost binecuvântate în afara bisericii. Gugler este cunoscut pentru încercările sale de a face Novus Ordo, pe care îl consideră aparent gol și plictisitor, și mai banal.
În iunie 2023, el a organizat o slujbă similară pentru biciclete.
La 14 iulie 2024, a organizat o Euharistie în cortul unui festival public la care au participat 1000 de persoane.
La 29 iunie, a prezidat o Euharistie fotbalistică în care copiii au lovit cu piciorul o minge de fotbal într-o mini poartă. Audiența a venit la biserică purtând tricouri de fotbal.
Traducere AI
00:19
![](https://seedus4268.gloriatv.net/storage1/8u46bc82wqp1cc011l912gouebk5bri8evsm82w.webp?scale=on&secure=hxjRVGUufa2GYmbJjHW5Vw&expires=1721965795)
![](https://seedus0275.gloriatv.net/storage1/a1w3pxc4in6qa8l578pxncsnncgqfx5oagoq1bx.webp?crop=1984.1226.0.80&scale=on&secure=YmYQ-Cfbr8mXAfPhZmhTpQ&expires=1721898692)