uk.news
32

З днем народження: Бенедикт не "дозволяв" Римську Месу, тому Папа Франциск не може "заборонити" її

30 липня на сторінках FirstThings.com німецький письменник Мартін Мозебах, якому сьогодні виповнюється 70 років, зазначив, що на сторінках Traditionis Custodes Папа Франциск намагається вказувати людям, не враховуючи, що його авторитет впав майже до нуля, а церква знаходиться в некерованому стані.

Папа Франциск зневажає такі базові речі, як "вміння слухати", "доброту" і "великодушність". Мозебах вважає, що "плутаний характер" Traditionis Custodes явно показує, "що таке рішення було прийнято занадто пізно".

"Католики не дозволять зіпсувати своє майбутнє, прийнявши подібну ідеологію". Мозебах додає, що спроба перевірити авторитет Папи Римського є далеко не самим мудрим рішенням.

Він нагадує, що Summorum Pontificum не «дозволяє» Римську Месу і не дає жодних привілеїв, а говорить, що "для проведення Старої Меси не потрібно дозволу", адже "вона ніколи не була заборонена тому, що це просто неможливо". Мозебах називає це рішення "непідвладним Папі Римському", пояснюючи, що Стара Меса "знаходиться поза зоною дії повноважень Папи Римського".

Він приходить до такого висновку: після 16 липня 2021 року "кожен священик має моральне право використовувати Римський Обряд", який ніколи не був і не буде заборонений.

Зображення: Martin Mosebach © wikicommons, CC BY-SA, #newsPyyulvowqo