Clicks2.2K
ľubica
1

Ak nerozumiete, prečo sa niektoré veci v svetovej politike dejú, spoznajte ich pôvod...

George Friedman: “Miestom vojny Európa?” Ak nerozumiete, prečo sa niektoré veci v svetovej politike dejú, spoznajte ich pôvod
145

Chicago 25. marca 2015 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

George Friedman, ktorý šéfuje agentúre Stratfor a je think-tankom Bieleho domu, Pentagonu a CIA vystúpil s prednáškou na Chicago Council on Global Affairs, kde miestami až tak otvorene opísal americkú zahraničnú politiku, že to zneisti aj jej najskalnejších priaznivcov v Európe. Vnáša tak svetlo do americkej politiky na Ukrajine a dôvodov prečo konflikt USA rozpútali.. Kľúčové state zachytáva priložený videozáznam. Prinášame vám prepis niektorých jeho najzaujímavejších pasáži:

The Chicago Council

4. február 2015 Chicago, USA

Neexistuje krajina, ktorá by bola večne mierumilovná, platí to aj o spojených štátoch, viedli sme veľa vojen. Európa sa nevráti do čias svetových vojen, nejaké vojny sa však rozhoria a budú aj chvíle mieru, nezomrie však 100milionov ľudí. Prvotný záujem USA, pre ktorý sme viedli prvú a druhú svetovú aj studenú vojnu je vzťah medzi nemeckom a ruskom, pretože ich jednota je pre nás jedinou hrozbou, preto musíme urobiť všetko preto, aby k takému spojeniu nedošlo.

Na snímke George Friedman

Minulý týždeň generál Hodges navštívil Ukrajinu, kde oznámil, že americky poradcovia prídu oficiálne, nie len neoficiálne ako tomu bolo doteraz a odovzdal vyznamenania v rozpore s protokolom ukrajinským vojakom, pretože americké vyznamenania sa cudzím vojakom nedávajú. On tak ale urobil, aby ukázal, že toto je jeho armáda. Potom odletel do pobaltia a oznámil, že USA budú premiestňovať výzbroj do Pobaltia, Poľska, Rumunska a Bulharska a včera USA oznámili, že budú dodávať zbrane, avšak jednali mimo rámec NATO, lebo tam by potrebovali 100% súhlas členov. Princíp je v tom, že USA chcú vybudovať sanitárny koridor okolo Ruska. Rusko to vie a myslí si, že ho chceme zničiť. My ho však nechceme zabiť, len trochu poškodiť.

Hlavný záujem USA je mať pod kontrolou všetky oceány sveta. To zatiaľ nikto nedokázal, vďaka tomu môžeme napádať hocikoho a nikto nemôže napadnúť nás.... To je úžasná vec. Udržať si kontrolu nad oceánmi a vesmírom je základ našej moci. Najlepším spôsobom ako poraziť nepriateľskú flotilu je zabrániť jej výstavbe. Británia to robila tak, že primela Európanov útočiť na seba navzájom a tak žiadna európska sila nevytvorila pre nich konkurenčnú flotilu. Doporučujem preto viesť takúto politiku, akú viedol aj Ronald Reagan proti Iranu a Iraku. Sponzoroval obe strany konfliktu a zaistil tak, že nepôjdu proti nám. Je to možno cynické a nemorálne ale funguje to.

Obrázok 1

USA ale nemôžu okupovať Euroáziu, len čo by sme tam vstúpili budeme demograficky prečíslení. Môžeme poraziť armádu, ale nemôžeme okupovať Irak. Predstava že 130 tisíc vojakov okupuje 25 miliónovú krajinu je nemysliteľná. Pomer policajtov k občanom v New Yorku je väčší než bol pomer vojakov v Iraku. Takže nemáme tuto možnosť, ale máme schopnosti podporovať viacero súperiacich síl, hospodársku a vojenskú podporu v krajnom prípade môžme použiť preventívne údery, ktoré nie sú určené k porážke nepriateľa ale k jeho vyvedeniu z rovnováhy ako sme to robili v Japonsku, Vietname, Iraku. Afganistane atd. Chybou bolo, že sme tam potom chceli vybudovať demokraciu. USA teda nemôžu trvale zasahovať v celej Euroázii. Nemôžeme ako prvý krok posielať vojakov, musíme zasahovať selektívne a len veľmi zriedka. Ako impérium sa musíme správať inak. Británia tiež neokupovala celu Indiu, zabrala niekoľko indických štátov a poštvala ich proti sebe a dodala svojich dôstojníkov. Rimania tiež radšej dosadili svojho kráľa, akoby posielali celu armádu. Kráľovstvá sa potom zodpovedali cisárovi. Takže impéria ktoré sú priamo riadene vojenskou silou ako bola nacistická ríša, zákonite zanikli, lebo nikto nemá na to toľko síl. Musíte mať určitú mieru vychytralosti. Zatiaľ to nie je ešte náš problém, len priznávame, že máme impérium, ale ešte nie sme pripravení na ďalšiu kapitolu.

Obrázok 2

Otázkou pre rusov je, či dokážu udržať nárazníkovú zónu, alebo ich NATO zatlačí až tak hlboko do Ukrajiny, že budeme 100 km od Stalingradu a 500 km od Moskvy. Pre Rusko je to existenčná hrozba a nemôžu ju nechať len tak. Kde sa USA zastaví ak sa Rusom podarí udržať na Ukrajine, pretože nie je náhoda, že generál Hodges hovorí o premiestňovaní vojsk do Rumunska, Bulharska, Poľska a pobaltia. Ide o priestor “medzimoria” od Baltského po Čierne more. To je výhodne riešenie pre USA. Otázka na ktorú nemáme odpoveď je, čo urobí Nemecko. Musia exportovať a Rusko je pre nich kľúčovým exportným trhom. USA má obavu z nemeckých technológii a kapitálu spojených s ruskými surovinami a pracovnou silou. Riešením USA je sanitárny koridor od Baltu k Čiernemu moru. Ten kto vie čo urobia Nemci, pozná históriu na ďalších 20 rokov dopredu.

Crusader SK
Tieto oficiálne rozhovory zo strany USA, sú oblbovaky na neznalych ľudí. Ved Kristus hovoril, že všetky vojny budú mať duchovný podtext síl temná a svetla. Židia vlastnia dve tretiny sveta vrátane celej americkej vlády. Co je hlavnou víziou zidovkeho národa? Príchod mesiasa. Príchod mesiasa bude na chvíľu znamenať koniec Krista, coby falošného mesiasa. Židovský mesias teda poprie Krista a písmo …More
Tieto oficiálne rozhovory zo strany USA, sú oblbovaky na neznalych ľudí. Ved Kristus hovoril, že všetky vojny budú mať duchovný podtext síl temná a svetla. Židia vlastnia dve tretiny sveta vrátane celej americkej vlády. Co je hlavnou víziou zidovkeho národa? Príchod mesiasa. Príchod mesiasa bude na chvíľu znamenať koniec Krista, coby falošného mesiasa. Židovský mesias teda poprie Krista a písmo hovoří, že kto poprie Krista a dosadi sa za neho, bude antikrist. Židia preto trpia 2000 rokov, boli vyhnancami vo svete, lebo veria vo svoju pravdu, že boli falošné prenasledovaní a ze ich odplata príde z mesiasom. Mesias aby mohol prísť, musí tu byt jednota národov a jednota viery - globalizácia v plnej sile - jedna vláda, jedna mena, jedna viera, jeden panovník - židovský Mesias - antikrist. Preto snaha mocných sveta je o zjednotení národov a zjednotení viery. Potom antikrist môže zasadnúť na trón, do židovského chrámu, ktorý sa chystajú mocnari znovu postaviť. Denne to vidíme ako sa všetko globalizuje a cirkev nie je v opozícii, ale sa stala súčasťou. Takéto prednášky z USA sú iba rozprávkami oproti tomu, čo cirkev zistila a varovala pred koncilom o pláne židov. Hľadajte cirkevné varovania dokonca na koncile bolo varovanie a aj tak sa všetko skončilo podľa plánu židov.