pl.news
133.2K

Arcybiskup: Franciszek proklamuje "zeświecczoną religię", gardzi katolikami

Wielu ludzi z całego świata nie zgadza się z Franciszkiem w kwestii ideologii, a zwłaszcza jeśli chodzi o jego ekologiczny globalizm, pisze Emerytowany Arcybiskup La Plata, Héctor Aguer (RorateCaeli.Blogspost.com, 12 listopada).

Laudato si and Fratelli tutti autorstwa Franciszka Aguer określa jako "powieść napisaną pod kątem ruchów globalnych", dodając, że eklezjalna narracja Franciszka jest częścią jego "nowej zeświecczonej religii". To właśnie dlatego świątynie stają się miejscami spotkań dla ruchów ekologicznych, które je "desakralizują".

Arguer zauważa rozbieżność pomiędzy teoriami papieża a tym, co Chrystus przekazał apostołom, określając je jako "główny problem odkryty w bolesnej rysie na Kościele dokonanej rękami oficjałów, którzy odchodzą od wspaniałej i jednomyślnej tradycji".

Osoby, które nie zgadzają się z ideologią Franciszka i optują za ciągłą zgodnością z poprawną doktryną, są "wzgardzane" i wyzywane od zacofanych - ale tacy ludzie istnieją i wcale "nie jest ich mało".

W związku z tym lojalność względem wiary nie pasuje do ideologii Franciszka, która propaguje "zamglony gnostycyzm" żądający maszerowania naprzód.

Grafika: Héctor Aguer © wikicommons, CC BY-SA, #newsRelsrqpgte

starski
O, towarzysz już przechodzi na ukraiński, dziecko "w spowiedzi" i "w komunii"...
Izabela Sylwia
E. to jest portal katolicki, gdzie takie brukowe wypowiedzi nie pasują.
Maciej Marczyński
Zgłaszajcie el kama do admina, już wam pisałem, ja to robiłem. Dajcie tłumacza googla i wysyłajcie, musimy zawalić admina postami. E la jak się wkurzy to przeklina, bluźni i strasznie obraża, a miał kiedyś święty obrazek na profilu, ale teraz udaje że nigdy nie miał. taki mały kłamca.
Izabela Sylwia
Może i nie widział.
starski
dobre, pis wprowadził państwowe donosicielstwo, "latarników", "sygnalistów", MObywatela, i jeszcze inna apkę do donoszenia, jako pierwsi robiąc z donosicielstwa cnotę obywatelską a ich przypupa el-kał bredzi o "kablowaniu"...
starski
Ja nigdy nie piszę do el0kał. ono poblokowało użytkowników i smrodzi u innych użytkowników. Taki pisowski styl.
Maciej Marczyński
El kał nadaje się tylko by go zablokować . i zgłosić do admina. Zgłaszajmy ludzie . Co się ograniczony na umyśle elkam dziwisz ?? nikt tu tak chamsko nie obraża ludzi jak ty!! to jest wstyd i profanacja wiary katolickiej że ty śmiesz wstawiać artykuły i posty o wierze i Panu Bogu, a sam postępujesz karygodnie. Tak jak nasi rządzący, ja wiem że ci vateusz kazał, ale miałbyś trochę honoru i nie …More
El kał nadaje się tylko by go zablokować . i zgłosić do admina. Zgłaszajmy ludzie . Co się ograniczony na umyśle elkam dziwisz ?? nikt tu tak chamsko nie obraża ludzi jak ty!! to jest wstyd i profanacja wiary katolickiej że ty śmiesz wstawiać artykuły i posty o wierze i Panu Bogu, a sam postępujesz karygodnie. Tak jak nasi rządzący, ja wiem że ci vateusz kazał, ale miałbyś trochę honoru i nie obrażał innych i nie wstawiał tekstów o Panu Bogu , bo one w TWYCH USTACH NIE SĄ NIC WARTE !!
Maciej Marczyński
kabluje się tych co obrażają . ja innych nie obrażam PUSTY ŁBIE. A ciebie to nawet nie idzie obrazić
One more comment from Maciej Marczyński
Maciej Marczyński
widzicie Admin kazał mu pousuwać Posty. Warto to zgłaszać do admina, albo się za niego wziął, albo sam E kał się wystraszył
Izabela Sylwia
@Elkam - a gdzie pisałam, ze ma świadomość grzechu od urodzenia?
Izabela Sylwia
Skaże mową, czy przekonaniem, a nie fizycznie.
Izabela Sylwia
@Elkam - ,,Duchem Świętym" pisze się z dużych liter,
One more comment from Izabela Sylwia
Izabela Sylwia
@Elkam - Ale co tu jest do śmiechu, bo nie mogę pojąć?