Clicks1.3K
pl.news
2

Kardynał Müller twierdzi, że Franciszek "nie jest heretykiem"

"Najgorszą rzeczą" dla Kościoła jest oskarżenie papieża o herezję, powiedział kardynał Gerhard Müller dla DieTagespost.de 15 maja.

Müller podkreśla, że oskarżenie pochodzi od "uznanych teologów" i jest jednym z nielicznych tego typu przypadków w Kościele. W związku z tym Franciszek powinien opublikować oficjalną odpowiedź teologiczną.

Osobiście Müller jest przekonany, że Franciszek nie jest heretykiem, ponieważ ten termin oznacza też "uparte" zaprzeczanie wierze katolickiej, co — jak twierdzi — w przypadku Franciszka nie jest prawdą. Zgodnie z tym przekonaniem, papież mógłby głosić każdą herezję, pod warunkiem, że nie robi tego "uparcie".

Jeszcze raz Müller dostrzega problem nie we Franciszku, ale w "Przyjaciołach Papieża", którzy każdego wierzącego katolika nazywają "wrogiem papieża" i mylą wiarę z "neomarksistowską ideologią neoliberalną".

Niestety kardynał unika jasnej odpowiedzi na pytania dotyczące wydanej przez Franciszka heretyckiej deklaracji z Abu Zabi. Odsuwa problemy i mówi, że "intencje" Franciszka są "z pewnością dobre".

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsBlvgaatpsx
Jeżeli nie jest, to skąd ten problem u Księdza, Czcigodny Kardynale?
Irenikus
Fake News, już 100x to samo