Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks294

Indie: Profanacja figury Matki Boskiej

20 lutego bieżącego roku o 4 nad ranem na przedmieściach Mumbaju w Indiach nieznani sprawcy dokonali profanacji figury Matki Boskiej.

W rozmowie dla agencji informacyjnej AsiaNews.it pan Sajan K George, przewodniczący organizacji Global Council of Indian Christians, GCIC, wyraził swoje: „wielkie współczucie dla społeczności chrześcijan z powodu tego incydentu. Nieznani sprawcy rozbili szybę, która ochraniała figurę i ucięli głowę Matki Bożej i Dzieciątka Jezus. Ten akt profanacji głęboko rani chrześcijan, którzy czczą Matkę Bożą”.

Grota, w której znajdowała się figura Matki Bożej znajduje się w dzielnicy Kurla. Policjanci otrzymali nagrania z kamer, w których widać moment profanacji. Komisarz Paramjit Singh powiedział, że władze robią wszystko co jest możliwe, aby zidentyfikować sprawców. Niektórzy policjanci musieli udać się na miejsce przestępstwa, ponieważ narastają napięcia pomiędzy chrześcijanami a wyznawcami Hinduizmu.

Pan George skarży się, że to co się stało: „jest naprawdę smutne. Matka Boża jest czczona przez wszystkich obywateli Indii i przez wszystkich chrześcijan. Takie incydenty generują podejrzenia wśród społeczności wyznaniowych i naruszają życie zwykłych ludzi. Módlmy się o pokój w Indiach”.

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol. moje: Militem Jezu et Mariae

Źródło:www.asianews.it/news-en/Mumbai,-a-statu…