ona
1729

Jak zdyscyplinować dziecko – siedem świętobliwych wskazówek księdza Bosko

Jak zdyscyplinować dziecko – siedem świętobliwych wskazówek księdza Bosko Pomocne porady św. Jana Bosko dla zmęczonego rodzica lub sfrustrowanego nauczyciela. PHILIP KOSLOSKI Public Domain Jedna z …More
Jak zdyscyplinować dziecko – siedem świętobliwych wskazówek księdza Bosko
Pomocne porady św. Jana Bosko dla zmęczonego rodzica lub sfrustrowanego nauczyciela.
PHILIP KOSLOSKI
Public Domain
Jedna z najtrudniejszych kwestii w wychowywaniu dziecka to wiedzieć, jak i kiedy dyscyplinować. Co ma zrobić rodzic (lub nauczyciel), gdy dziecko świetnie potrafi rzucić rodzicom wyzwanie najcięższego kalibru i wydaje się, że żadne środki nie działają?
Zwrócić się do św. Jana Bosko. Jeśli chcesz, możesz nazywać go „don” Bosko, w dowód szacunku.
Don Bosko wie dokładnie przez co teraz przechodzisz, bo poświęcił całe swoje życie na kształtowanie charakterów młodych zbuntowanych chłopców. Przyjmował setki ubogich młodych ludzi, kształcąc ich i poświęcając całą swoją energię, aby przemienić tych chłopców w ludzi prawych, którzy mieliby służyć wyższemu dobru w społeczeństwie.
W miarę jak zwiększał zakres działań, Jan Bosko co raz bardziej potrzebował pomocy innych. Oznaczało to również formowanie nowych …More
ona
Oto siedem porad, jakich św. Jan Bosko udzielił swoim nauczycielom, a które są nadal aktualne i mogą pomóc umęczonemu rodzicowi lub sfrustrowanemu nauczycielowi poprowadzić dziecko na drogę cnoty.