Peter(skala)
1726

Pápež zaslal telegram na pohreb malej Indi

Rodičia s malou Indi v nemocnici (Claire Staniforth and Dean Gregory)

PÁPEŽ

Pápež zaslal telegram na pohreb malej Indi

Pápež František zaslal telegram pri príležitosti pohrebu Indi Gregoryovej – chorého bábätka, ktoré vo Veľkej Británii odpojili od prístrojov podporujúcich život, aj napriek protestu rodičov. Tamojší súd nedovolil prevoz dievčatka do Talianska, do Vatikánskej detskej nemocnice, hoci mu talianska vláda udelila občianstvo.

Zuzana Klimanová - Vatikán

Osemmesačná Indi, ktorá trpela od narodenia zriedkavou mitochondriálnou chorobou, zomrela 13. novembra v nemocnici v Notthinghame. Jej pohrebnej svätej omši predsedal tamojší biskup Patrick McKinney, ktorému bol adresovaný pápežov telegram.

V jeho texte sa uvádza: „Pápež František sa so zármutkom dozvedel o smrti malej Indi Gregoryovej“ a vyjadruje „sústrasť a ubezpečenie o svojej duchovnej blízkosti jej rodičom, Deanovi a Claire, i všetkým, ktorí smútia nad stratou tohto vzácneho Božieho dieťaťa“.

Svätý Otec „zveruje Indi do nežných a milujúcich rúk nebeského Otca, pripája sa k zhromaždeným na pohrebe a ďakuje všemohúcemu Bohu za dar jej príliš krátkeho života“. Zároveň sa modlí, aby Pán Ježiš, ktorý povedal svojim učeníkom: «Nechajte deti a nebráňte im prichádzať ku mne, lebo takým patrí nebeské kráľovstvo.» (Mt 19, 14), všetkým daroval hlbokú útechu, silu a pokoj.“