Clicks993
csk.news
12

Novinky od Benedikta XVI v Bavorsku

Diecéza Regensburg uverejnila novinky z pobytu Benedikta XVI v Nemecku.

Vo štvrtok Georg a Joseph Ratzinger spoluslávili omšu. Potom sa veľmi unavený Jozef vrátil do regensburského seminára, kde bol ubytovaný. Večer navštívil svojho brata.

V piatok mal Jozef na raňajky bavorské „praclíky“. V predpoludní spoluslávil omšu na sviatok Najsvätejšieho Srdca so svojím bratom.

Na obed zjedol jablkový závin.

Obrázok: Fondacione Ratzinger, #newsWzgnbhhert

Janka S.
Toto je stále náš pápež. Jediný, pravý, Kristov vikár! Buď požehnaný Sv.otec Benedikt XVI.
V Sehnal
Nelze nesouhlasit. Amen
Dana22
Benedikt XVI. má vysoký vek,no neváhal ísť navštíviť svojho rodného brata.
Aký nádherný príklad rodinnej spolupatričnosti!
obyčajná veriaca žena
Dana22
Neviem.
Podľa seba usudzujem,že Benedikt XVI.chce byť so svojím bratom až do konca.
Možno cíti aj svoj koniec.
Jedno je isté.
Len tak by neopustil svoju povinnosť-zostať v Ríme,modliť sa a obetovať bolesti za cirkev.

modlitba.sk
Emeritný pápež opustil Rím

„Toto sú pravdepodobne posledné spoločné chvíle bratov Ratzingerov na tomto svete.“
Diecéza uvádza, že v piatok 18. júna bratia Ratzingerovc…More
Neviem.
Podľa seba usudzujem,že Benedikt XVI.chce byť so svojím bratom až do konca.
Možno cíti aj svoj koniec.
Jedno je isté.
Len tak by neopustil svoju povinnosť-zostať v Ríme,modliť sa a obetovať bolesti za cirkev.

modlitba.sk
Emeritný pápež opustil Rím

„Toto sú pravdepodobne posledné spoločné chvíle bratov Ratzingerov na tomto svete.“
Diecéza uvádza, že v piatok 18. júna bratia Ratzingerovci slávili slávnostnú svätú omšu na slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho, ktorú si Cirkev pripomína.
Benedikt XVI. odletel do Nemecka na špeciálnom lietadle. Pred odchodom do vlasti ho navštívil pápež František, ktorý ho informoval, že sa zjednocuje v modlitbách s jeho chorým bratom. Včerajší výlet pápeža bol jeho prvým výletom za 8 rokov, kedy opustil Rím.
Po pristátí v Mníchove odišiel Benedikt XVI. do domu svojho brata. 96-ročný kňaz Georg Ratzinger je vážne chorý, ale napriek svojmu zlému stavu dokázal spolu so svojím bratom sláviť svätú omšu.
Emeritný pápež a jeho sprevádzajúce osoby strávili noc v miestnom seminári. Podľa miestnej diecézy bol Benedikt XVI. uvítaný regionálnymi jedlami, ktoré si pamätal zo svojho domova. Na raňajky dostal bavorské praclíky a v piatok ako dezert miestny apfelstrudel – jablkovú štrúdľu.
Diecéza tiež uvádza, že „toto budú pravdepodobne posledné spoločné chvíle Georga a Josepha Ratzingera na tomto svete,“. Podľa poskytnutých informácií zostane emeritný pápež v Regensburgu „tak dlho, ako to bude potrebné“.
Kallistratos
@obyčajná veriaca žena To dáváš odkaz na tuto paní a myslíš to vážně? manipulatori.cz/petra-bostlova-…
obyčajná veriaca žena
Áno, úplne vážne! Lebo ju poznám a ty tiež?
Strážce
Kalisrátos je podvodník a lhář. Pomlouvač a infiltrát. 🤑
Kallistratos
Na @MIVAS reagoval @Libor Halik slovy: Děkuji za větu: "Mohu vás naprosto bezpečně ujistit, že Obama je skutečně Antikrist."

Pokud jsou lidské jistoty a bezpečné jistoty postavené na takových tvrzeních jako že Obama je Antikrist a M. Obamová chlap, jak LH před lety tady na Glorii uvedl a stále se k tomu hlásí, tak si raději zapnu Vetřelce 3 a budu věřit že je to roztomilé koťátko. 😂
Libor Halik
Včerajší výlet pápeža bol jeho prvým výletom za 8 rokov, kedy opustil Rím. Benedikt XVI. odletel do Nemecka na špeciálnom lietadle. L: Benedikt XVI. je schopný navštíviť aj Moskvu na špeciálnom lietadle! Garabandalské proroctví: Až se papež vrátí z Moskvy, začne krvavé pronásledování katolíků v Itálii, zejména duchovenstva.
Libor Halik
....začne krvavé pronásledování katolíků v Itálii i jinde, zejména duchovenstva. Krvavé pronásledování předpověděl i sv. Pio stigmatik, blahoslavená Aiellová, Fatima.
Dana22
Nemecko by malo byť hrdé,že napriek všetkému,BOH si vyvolil syna nemeckého národa z Bavorska,aby stál ako skala na čele cirkvi.