Clicks301
csk.news

Francúzska Správa O Zneužívaní Odhalená Ako Podvod: František Ruší Audienciu pre Autora

František zrušil audienciu 9. Decembra pre Francúzskeho podvodníka Jeana-Marca Sauvého.

Sauvé pripravil absurdnú „správu o zneužívaní“ pre Francúzskych biskupov. Gloria.tv bola jedným z mála prevádzok, ktoré odhalili podvod od začiatku.

Pravdepodobný dôvod zrušenej audiencie: La Croix uvádza (25. November), že osem členov Katolíckej Akadémie Francúzska zverejnilo 15-stranový dokument, v ktorom odsúdili správu za metodologické, teologické a právne nedostatky a rizikové analýzy.

Medzi signatárov patrí Prezident Akadémie Hugues Portelli (Francúzsky senátor, profesor Politických Vied), Otec Jean-Robert Armogathe (historik), Pierre Manent (filozof) a Otec Philippe Capelle-Dumont (filozof).

Zdôrazňujú, že predstieraný počet „330 000 obetí“ homosexuálneho zneužívania, jediné číslo uvádzané médiami, je ostro v rozpore s počtom skutočných svedectiev, ktoré predstavovali iba 2 738 nepotvrdených správ za dlhé desaťročia.

Dokument si všíma nedostatok „vedeckej prísnosti“ a „neprimerané hodnotenie“ postavené ako „základ pre návrhy na zvrhnutie Cirkevnej inštitúcie“.

Ďalej nazývajú „poľutovaniahodným“, že správa, ktorá stála toľko, zobrazuje „nedokonalú ekleziológiu, slabú exegézu, zastaranú morálnu teológiu“.

V roku 2013 Sauvé predsedal výročnej večeri Grande Loge de France.

Obrázok: Jean-Marc Sauvé © wikicommons, CC BY-SA, #newsGsdrxtqaid