Francisc vine cu o soluție pentru „semnul păcii”
![](https://seedus0275.gloriatv.net/storage1/eytcup46do309ai6a266fc67k5ing0z5j8o4l8q.webp?scale=on&secure=FaW0eMdyIIiUmF8cNwSv1g&expires=1723559399)
„Scrisorile de la adolescenți, de la copii, sunt frumoase pentru că sunt pline de concret”, i-a lăudat Francisc.
Andrea a scris că invitația din timpul Euharistilor lui Francisc de a da un semn de pace nu era adecvată „pentru că, cu pandemia, nu ne putem atinge unul pe celălalt”.
Francisc a răspuns că Andrea nu a putut vedea din live-stream că cei care participă la Euharistii, „dau din cap unul către altul ” pentru semnul păcii.
Între timp, mama lui Andrea a dezvăluit pentru EcoDiBergamo.it că Andrea a primit un apel telefonic de la Francisc în timp ce făcea cumpărături la supermarket.
Cu această ocazie, Francisc a promis să-i trimită un zucchetto papal, deoarece Andrea este un iubitor al hainelor și accesoriilor ecleziastice, care probabil nu stau bine pe Francisc, dar, se pare, a afișat o fațadă zâmbitoare.
#newsQmqdccwpla
![](https://seedus4268.gloriatv.net/storage1/at0vfnrzq3xfga137js8511rrwi6dxgrlydz5fh.webp?crop=4096.2531&scale=on&secure=9n5g6QF0f63YRAHxGXO61Q&expires=1723580501)