Gloria.tv And Coronavirus: Huge Amount Of Traffic, Standstill in Donations
Clicks876
pl.news
3

Kardynał Franciszka: dokument z Abu Zabi to bomba z opóźnionym zapłonem

"Dokument z Abu Zabi to bomba z opóźnionym zapłonem", powiedział kardynał Rabatu, Cristóbal Lopez Romero, podczas spotkania prasowego w Bari (Włochy) 22 lutego.

Miał on na myśli pozytywną interpretację: "zaowocuje to w ciągu najbliższych 5, 10, 20 lat".

Według niego "etap dialogu pełnego tolerancji zakończył się". Teraz rozpoczął się "dialog przyjaźni, gościnności, wzajemnego poznawania się, szacunku i otwartości na siebie nawzajem oraz współpracy w budowaniu lepszego świata".

Lopez postrzega to jako znak "działania Ducha".

Modernista nigdy nie zastosowałby tak wzniosłych deklaracji w konfrontacji z katolikami.

Grafika: Cristóbal López Romero, © wikicommons, CC BY-SA, #newsXejbuyvbac

Mark0S
Dokument z Abu Zabi jest kontynuacją "ducha soboru".
przeciwherezjom
Nie, nie jest. VATII był wielkim i świętym Soborem. Nie wińcie Soboru za zmasowany atak masonerii. Diabły się wściekły i postanowiły zrobić wszystko by zdyskredytować i zniszczyć owoce Soboru. W umysłach wielu, jak widać, udało im się ten kąkol zasiać. Z istotnych, bulwersujących wasz odłam postanowień Vaticanum było wprowadzenie języków narodowych do liturgii. Nie było tam ani źle pojętego …More
Nie, nie jest. VATII był wielkim i świętym Soborem. Nie wińcie Soboru za zmasowany atak masonerii. Diabły się wściekły i postanowiły zrobić wszystko by zdyskredytować i zniszczyć owoce Soboru. W umysłach wielu, jak widać, udało im się ten kąkol zasiać. Z istotnych, bulwersujących wasz odłam postanowień Vaticanum było wprowadzenie języków narodowych do liturgii. Nie było tam ani źle pojętego ekumenizmu, ani komunii na rękę, nadzwyczajnych szafarzy, tańców i oklasków w czasie Mszy itd. Było bardzo dużo dobra, o czym się nie mówi. Chociażby bezcenna Konstytucja dogmatyczna o Kościele - bezcenna teraz w naszych ciężkich czasach.
przeciwherezjom
Ze swojego - chyba masońskiego - punktu widzenia raczej ma rację.... Wkrótce poznamy "lepszy świat" w wydaniu lucyfera....