40:15
ľubica
421
25.03.2022 Różaniec z Gietrzwałdu. szczegółowe informacje: W Obronie Mszy Św. Trydenckiej Salezjanin Ksiądz Michał Woźnicki SDB codziennie składa Panu Bogu Ofiarę Mszy Św. w rycie rzymskim w Kaplicy …More
25.03.2022 Różaniec z Gietrzwałdu.

szczegółowe informacje: W Obronie Mszy Św. Trydenckiej

Salezjanin Ksiądz Michał Woźnicki SDB codziennie składa Panu Bogu Ofiarę Mszy Św. w rycie rzymskim w Kaplicy-Celi, utworzonej w mieszkaniu nr 23 na terenie Salezjańskiego Domu Zakonnego przy ul. Wronieckiej 9 w Poznani.
Mszy Św. W czasie rzeczywistym można nabożnie słuchać online na kanale youtube: "W obronie Mszy Św."

Od 2016 r. trwa zmaganie Ks. Michała Woźnickiego SDB o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim (trydenckiej) do salezjańskiego kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych przy ul. Wronieckiej 9 w Poznaniu. Zmaganie wspierają wierni: modlitwą i udziałem we Mszy Św.
W sierpniu 2018 r., po 25 latach życia zakonnego życia przełożeni wyrzucili Kapłana ze Zgromadzenia Salezjańskiego przypisując nieposłuszeństwo, a faktycznie za sprawowanie Mszy Św. w rycie rzymskim, głoszenie katolickich kazań i mówienie prawdy.

W listopadzie 2018 r. Dom Zakonny wystąpił do Sądu Cywilnego żądając eksmisji Księdza z mieszkania, w którym w Kaplicy-Celi urządzonej w jednym z dwóch pokoi, składana jest codziennie Najświętsza Ofiara Mszy. Św.
W grudniu 2020 r. zapadł w tej sprawie nieprawomocny wyrok, od którego została złożona apelacja.

Na przestrzeni czasu współbracia Salezjanie z Wronieckiej 9 wielokrotnie dopuszczali się aktów profanacji Pan Jezusa w Najświętszym Sakramencie, miejsca Kaplicy-Celi (m.in napuszczając policję) oraz ataków kradzieży i ataków fizycznych zarówno na Ks. Woźnickiego , jak i wiernych katolików (m.in dwa ataki gazowe).

Ksiądz Michał Woźnicki SDB wielokrotnie stawał przed sądami cywilnymi w sprawach karnych inicjowanych przez współbraci Salezjanów (np. wykorzystując „pandemiczne obostrzenia”).

Pod koniec 2021 r. Salezjanie wszczęli przeciwko Księdzu (Woźnickiemu) pozasądowy proces karno administracyjny, który może zakończyć się "wydaleniem ze stanu duchownego".

Wśród zarzutów czytamy m.in: "publicznie krytykuje Konstytucje, Dekrety i Deklaracje Soboru Watykańskiego II; odrzuca jako bezprawną celebrację Eucharystii według Missale Romanum Pawła VI".

Więcej informacji na temat zmagania o Mszę Św. Wszechczasów można znaleźć na stronie WobronieMszy.pl Walka o Mszę Św. - W obronie Mszy Św. Wszechczasów

Ksiądz Michał Woźnicki SDB jest jednym z trzech kapłanów salezjanów i to z tej samej Inspektorii Wrocławskiej, który związał siebie obietnicą coram Deo et coram Ecclesia, wobec Boga i wobec Kościoła, by odprawiać do końca życia tylko i wyłącznie Mszę Świętą w rycie rzymskim oraz aby sprawować obrzędy innych sakramentów wg rytu sprzed soboru watykańskiego II.
Pierwszy taką decyzję podjął Ksiądz Jacek Bałemba SDB (17.02.2016 r.). Kapłan pełniący do czasu wyrzucenia 21.07.2021 r. posługę w kościele w Międzyborzu (obecnie - we Wrocławiu)
Katolickie treści i informacje Ks.Bałemba publikuje na stronie: actualia.blog

Drugim był Ksiądz Michał Woźnicki SDB (20.01.2017 r.).
Porządek Mszy Św. odprawianych przez tego Kapłana do sprawdzenia na stronie Msza Św. - W obronie Mszy Św. Wszechczasów

Taką samą obietnicę złożył wobec Pana Boga, jako trzeci salezjanin, Ksiądz Dariusz Kowalczyk SDB (07.12.2019 r.). Kapłan obecnie pełniący posługę w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Cieszkowie.

Zapraszamy w ostatnią sobotę KAŻDEGO MIESIĄCA na "Pieszą Pielgrzymkę w obronie Mszy Św. Wszechczasów" z Poznania do Sanktuarium w Tulcach.
Więcej szczegółów na stronie: Pielgrzymka Poznań-Tulce w obronie Mszy Św. w rycie rzymskim - W obronie Mszy Św. Wszechczasów