Anieobecny
,,Daj mi armię ludzi z Różańcem,
a wygram każdą wojnę..."
elieli
I jeszcze łaciny i chorałów gregoriańskich i egzorcyzmów
przeciwherezjom
Dlatego coraz więcej ludzi ma z Różańcem problem - szatan się broni
edyta1973
Do protestantów.
Dlaczego ograniczacie Boga w Jego działaniu ..a przypisujecie dzieła Boże - szatanowi? ..czy myślicie ,że Bóg pozostawił by świat ..który stworzył na pastwę losu? ..pomaga nam, dając przeróżne znaki ..wystarczy je tylko dostrzec .szatan jest przymuszony podczas egzorcyzmów..mimo że nie chce ,ale musi z woli Boga mówić prawdę .min.ze Różaniec go miażdży.
tekla
Stary proboszcz w niedzielę po Mszy odmawiał modlitwę do Archanioła Michała, za nowego to się chyba nie zdarzyło.
mkatana
Chrześcijanin7

Witaj Panie protestancie na katolickim portalu.
Chcesz się nawrócić, czy mącić ludziom w głowach?
Bo jeśli to drugie, to pomyliłeś portale.
Chrześcijanin7
Nawet tego nie czytałem, nagłówek mi wystarczył.

Myślicie, że szatan byłby tak głupi by ujawnić, że różaniec na niego wcale nie działa. On się boi i nienawidzi Boga, nie Maryi. Myślicie, że byłby tak naiwny i Wam to powiedział :) Udaje, że się go boi by wciągnąć ludzi w uwielbianie Maryi, co widzę, udaje mu się dość skutecznie.

Nie widziałem, by Pismo Święte mówiło cokolwiek o różańcu, może od …More
Nawet tego nie czytałem, nagłówek mi wystarczył.

Myślicie, że szatan byłby tak głupi by ujawnić, że różaniec na niego wcale nie działa. On się boi i nienawidzi Boga, nie Maryi. Myślicie, że byłby tak naiwny i Wam to powiedział :) Udaje, że się go boi by wciągnąć ludzi w uwielbianie Maryi, co widzę, udaje mu się dość skutecznie.

Nie widziałem, by Pismo Święte mówiło cokolwiek o różańcu, może od znajomości Biblii powinniśmy zacząć, jedyna prawda i Słowo Boga, jakie zostało nam dane na Ziemi. Nie zmienione przez ludzi, jak czyni to kościół katolicki i inne religie.

Różaniec to broń atomowa szatana. Zapraszam na profil. Dekalog. 1. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie- (Maryja? z tego co w Biblii przeczytałem, Maria, Matka Jezusa :czyńcie co mój Syn Wam nakaże, nie widziałem, żeby Bóg kazał się do Niej modlić.) 2 przykazanie. " Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko (…) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym." ... zapraszam na profil i życzę nawrócenia :)

"Wielu katolików modli się bowiem do świętych i / lub do Marii, prosząc o pomoc – zamiast prosić świętych i / lub Marię o pośrednictwo u Boga. Jakikolwiek byłby powód, to czy modlitwa do świętych czy do Marii, czy też proszenie ich o modlitwę, są praktykami, które nie mają biblijnych podstaw."

www.gotquestions.org/Polski/modlitwa-swieci…

Ewangelia Mateusza 6:5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i MÓDL SIĘ DO OJCA TWEGO, który jest w ukryciu. A OJCIEC TWÓJ, który widzi w ukryciu, odda tobie.
7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
Wy zatem tak się módlcie:
9 Ojcze nasz, który jesteś w niebie,
niech się święci imię Twoje!
10 Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.
11 Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili;
13 i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
14 Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.
15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.

"czy Jezus Chrystus kiedykolwiek mówił, aby prosić kogoś 'świętego' o wstawiennictwo ? To On sam jest jedynym pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem. Powiedział "Ja jestem drogą, prawdą i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak TYLKO przeze mnie" tylko przez Niego, a przez żadnych 'świętych' ani przez Marię, czy klepanie różańca."

Daty nowych postanowień katolicyzmu sprzecznych z Biblią:

300 r. n.e. Modlitwa za zmarłych.
300 Czynienie znaku Krzyża
320 r Woskowe świece.
336 Niedziela jako dzień uwielbienia, Sobór w Laodycei
375 Oddawanie czci aniołom i zmarłym świętym, używanie podobizn
394 Msza jako codzienna uroczystość
431 Początki wywyższania Marii; określenie 'Matka Boża' pierwszy raz zostało zastosowane do Marii przez Sobór w Efezie.
500 Odróżnienie księży od zwykłych ludzi poprzez szaty (ubiór)
526 Ostatnie Namaszczenie
593 Doktryna czyśca ustanowiona przez Grzegorza l.
600 Grzegorz l zarządził, aby w modlitwach i uwielbieniu używać łaciny
600 Modlitwy kierowane do Marii, zmarłych świętych i aniołów
607 Tytuł papieża, powszechnego biskupa, nadany Bonifacemu 3 przez Imperatora Phocas'a
709 Całowanie stopy papieża począwszy od Konstantyna
750 Doczesna władza papieży, nadana przez Pepina, króla Franków
786 Przyjęcie zwyczaju oddawania czci krzyżowi, podobizznom i relikwiom
850 Woda święcona, mieszana ze szczyptą soli i pobłogosławiona przez księdza
890 Oddawanie czci Świętemu Józefowi
927 Założenie Kolegium Kardynalskiego
965 Chrzest Dzwonów, ustanowiony przez Papieża Jana Xlll
995 Kanonizacja zmarłych ustanowiona przez Papieża Jana XV
998 Poszczenie w piątki i podczas Wielkiego Postu
1079 Konieczne uczestnictwo we mszy
1090 Różaniec, mechaniczna modlitwa wymyślona przez Peter'a Hermit'a
1184 Inkwizycja zarządzona przez Sobór Weroński
1190 Sprzedaż odpustów
1215 Przeistoczenie ogłoszone przez Papieża Innocenta 3
1215 Tajna spowiedź (mówienie komuś na ucho). Wyznanie grzechów księdzu, zamiast Bogu ustanowione przez Papieża Innocentego 3 na Soborze Laterańskim 1220 Adoracja Opłatka (Hostii), zarządzona przez Papieża Honoriusza 3
1229 Zakaz czytania Biblii przez ludzi świeckich i umieszczenie jej w indeksie Ksiąg Zakazanych podczas Soboru w Walencji
1251 Szkaplerz wymyślony przez Simon'a Stock'a, angielskiego mnicha
1414 Zakaz przymowania przez ludzi kielicha podczas komunii ustanowiony przez Sobór w Konstancji.
1439 PRzyjęto doktrynę siedmiu sakramentów 1508 Ave Maria (Święta Maria) - ukończona pięćdziesiąt lat później i zatwierdzona przez Papieża Sixtusa V około 1600 r
1534 Porządek Jezuitów założony przez Ignacego Loyolę
1545 Ogłoszenie tradycji równej co do ważności z Biblią przez Sobór Trydencki
1546 Dodanie do Biblii ksiąg Apokryfów przez Sobór Trydencki
1560 Wyznanie wiary' Papieża Piusa lV przyjęte jako oicjalne
1854 Koncepcja Niepokalanego poczęcia dziewicy Maryi ogłoszona przez Papieża Piusa lX
1864 Ogłoszenie przez Papieża Piusa lX 'Spisu Błędów' i zatwierdzenie przez Sobór Watykański; spis ten potępiał wolność religii, sumienia, wypowiedzi, prasy, oraz odkryć naukowych, które nie zostały zatwierdzone przez Kościół Katolicki; zapewniał on także świecką władzę papieża nad wszystkimi cywilnymi prawami
1950 Ogłoszenie przez Papieża Piusa Xll Wniebowzięcia Dziewicy Maryi (wstąpienie z ciałem do nieba wkrótce po jej śmierci).

"Czy Szatan i demony mogą się kryć za tak z pozoru dobroczynnymi i cudownymi zjawiskami? Istnieje dość dowodów biblijnych, aby odpowiedzieć twierdząco. Czytamy, że "szatan przybiera postać anioła światłości" (2Kor.11:14-15). Jego działaniu towarzyszą "znaki i rzekome cuda" (2Tes.2:9-10), zaś w czasach końca ukryje się za fałszywymi Chrystusami i prorokami, którzy "czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych" (Mt.24:24). Księga Apokalipsy mówi o "Bestii" i "Fałszywym Proroku", którzy pod jego auspicjami czynić będą "wielkie znaki" (Ap.13:13; 16:14; 19:20)."

www.facebook.com/l.php

P.S NIE ATAKUJĘ TUTAJ NIKOGO, A CHCĘ WAM POMÓC W ODNALEZIENIU BOGA !

Zapraszam na facebooka:
www.facebook.com/piotr.zuk.121
Anja39
Czego szatan boi się najbardziej?

Matki Bożej i modlitwy różańcowej. Drży przed Jej potęgą. 👍
Nemo potest duobus dominis servire !
-Niejednokrotnie sami ułatwiamy szatanowi zadanie, zapraszając go na różne sposoby do swojego życia, począwszy od tego, że grzeszymy.

Grzech to otwarcie furtki złemu duchowi, bo jest niszczeniem miłości do Boga.

Człowiek otwiera się też na działanie szatana, grzesząc przeciwko pierwszemu przykazaniu: nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Osoba, która je narusza, nie wybiera wprost złego …More
-Niejednokrotnie sami ułatwiamy szatanowi zadanie, zapraszając go na różne sposoby do swojego życia, począwszy od tego, że grzeszymy.

Grzech to otwarcie furtki złemu duchowi, bo jest niszczeniem miłości do Boga.

Człowiek otwiera się też na działanie szatana, grzesząc przeciwko pierwszemu przykazaniu: nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Osoba, która je narusza, nie wybiera wprost złego ducha, ale odwraca się od Boga.

Szczególnie niebezpieczne są praktyki okultystyczne, jak wróżbiarstwo, astrologia, korzystanie z horoskopów, wywoływanie duchów, ale też noszenie niewiadomego pochodzenia talizmanów. Z ryzykiem sprowadzenia demonów wiąże się także korzystanie z usług bioenergoterapeutów czy różnych metod doskonalenia umysłu.-
Radek33
(...)"W drugim przypadku, kiedy, modląc się nad opętanym, chciałem poznać imię demona, najpierw zapadła cisza. Jednak, gdy zapytałem: „czy twoje imię to Lucyfer?”, usłyszałem przeraźliwe wycie. To był pierwszy i jedyny moment w mojej posłudze, kiedy po plecach przeszły mi ciarki. W człowieku tym siedział jeden z najpotężniejszych demonów. To wycie było tak przejmujące, że postanowiłem wówczas, …More
(...)"W drugim przypadku, kiedy, modląc się nad opętanym, chciałem poznać imię demona, najpierw zapadła cisza. Jednak, gdy zapytałem: „czy twoje imię to Lucyfer?”, usłyszałem przeraźliwe wycie. To był pierwszy i jedyny moment w mojej posłudze, kiedy po plecach przeszły mi ciarki. W człowieku tym siedział jeden z najpotężniejszych demonów. To wycie było tak przejmujące, że postanowiłem wówczas, iż już nigdy nie zapytam o imię szatana."
giuseppefull
Radek33 — 2013-01-23 15:02:07:
Diabeł jest nieprzyjacielem
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ale mi nowość?
Diabeł jako byt duchowy niewiele może lub prawie nic. Bóg się posluguje ludźmi i diabeł identycznie jako małpa Boga. Bóg jest w swoim dzialaniu nieograniczony a diabel jako stworzenie ograniczony, więc czego wszyscy się tak diabła boją? Nie diabła się boją tylko tych, co …More
Radek33 — 2013-01-23 15:02:07:
Diabeł jest nieprzyjacielem
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ale mi nowość?
Diabeł jako byt duchowy niewiele może lub prawie nic. Bóg się posluguje ludźmi i diabeł identycznie jako małpa Boga. Bóg jest w swoim dzialaniu nieograniczony a diabel jako stworzenie ograniczony, więc czego wszyscy się tak diabła boją? Nie diabła się boją tylko tych, co diabłu ulegli. Powinniśmy sie też bać samych siebie, aby diabeł nie przejąl nad nami kontroli. Zawsze to jednak będzie dobrowolny wybór czlowieka.
Radek33
Czego szatan boi się najbardziej?

Matki Bożej i modlitwy różańcowej. Drży przed Jej potęgą. W 1981 r. Ojciec Święty bł. Jan Paweł II nadał różańcowi moc egzorcyzmu. Modlitwa ta ujawnia siłę słowa Bożego, a tego boi się szatan. Zatem jeśli ktoś z wiarą odmawia różaniec, to tak jakby odprawiał modlitwę egzorcyzmującą. Różaniec ma ogromną moc przeciwko demonom. Księża powinni często o tym …More
Czego szatan boi się najbardziej?

Matki Bożej i modlitwy różańcowej. Drży przed Jej potęgą. W 1981 r. Ojciec Święty bł. Jan Paweł II nadał różańcowi moc egzorcyzmu. Modlitwa ta ujawnia siłę słowa Bożego, a tego boi się szatan. Zatem jeśli ktoś z wiarą odmawia różaniec, to tak jakby odprawiał modlitwę egzorcyzmującą. Różaniec ma ogromną moc przeciwko demonom. Księża powinni często o tym przypominać.
Niedawno przyszedł do mnie młody człowiek, który podejrzewał, że jest opętany. Od razu stwierdziłem, że tak nie jest, ale postanowiłem z nim porozmawiać. Między słowami powiedziałem do niego: „zobacz, jaki mam ładny różaniec”. Chłopak zaczął go oglądać. Wtedy powiedziałem mu: „kochany, gdybyś był opętany, nie mógłbyś nawet spojrzeć w kierunku różańca, nie mówiąc o wzięciu go do ręki”.
Szatan nienawidzi różańca, a jednocześnie strasznie się go boi. To logiczne, bo zły duch stanowi nieskończone zaprzeczenie Maryi szczególnie w dwóch cechach: pokory i posłuszeństwa. Pycha i nieposłuszeństwo sprawiły, że z pięknego anioła zmienił się w diabła. Dlatego każdy, kto idzie w kierunku pychy i nieposłuszeństwa, idzie w stronę szatana.
Radek33
Diabeł jest nieprzyjacielem numer jeden, niedoścignionym kusicielem. Wiemy zatem, że ten byt ciemny i przerażający istnieje naprawdę, że ze zdradzieckim podstępem ciągle działa. Ukrywając swoje wrogie istnienie, jest głównym siewcą błędów i nieszczęść w ludzkiej historii. Umie przeniknąć poprzez zmysły, wyobraźnię, pożądliwość, złudne myślenie czy nieuporządkowane kontakty społeczne, wpływa na …More
Diabeł jest nieprzyjacielem numer jeden, niedoścignionym kusicielem. Wiemy zatem, że ten byt ciemny i przerażający istnieje naprawdę, że ze zdradzieckim podstępem ciągle działa. Ukrywając swoje wrogie istnienie, jest głównym siewcą błędów i nieszczęść w ludzkiej historii. Umie przeniknąć poprzez zmysły, wyobraźnię, pożądliwość, złudne myślenie czy nieuporządkowane kontakty społeczne, wpływa na nasze działanie, starając się doprowadzić do odstępstwa”.
W XXI w. szatan już udowodnił swoje istnienie. Potwierdzają to te wszystkie straszne rzeczy, które dzieją się na świecie. Szatan już nie ma czasu na ukrywanie, bo - jak czytamy w Apokalipsie - wie, że czas jego wolności dobiega końca. Dlatego wszystko kładzie na jedną szalę. Warto jednak pamiętać, iż wobec prawdziwej wiary szatan jest bezsilny.