Peter(skala)
1114

Organizácia Satanov chrám sa vyhráža súdom, ak bude na vlajke štátu nápis „V Boha veríme“

Bratislava 12. júla 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Rogelio V. Solis, File)

Satanov chrám (The Satanic Temple) plánuje podať žalobu na štát Mississippi, ak nová vlajka bude obsahovať zmienku o Bohu a nie o satanovi

Ilustračné foto

Marc J. Randazza, zástupca satanistickej organizácie listom oboznámil generálneho prokurátora v Mississippi – Lynna Fitcha s nesúhlasom ohľadom zmeny vlajky. Údajne, zámena konfederačnej vlajky za novú vlajku s americkým mottom “V Boha veríme,” by znamenala “odstránenie jedného symbolu, ktorý rozdeľuje a vylučuje skupinu ľudí, za iný.”

List uvádza, že takýto plán „neodstraňuje diskrimináciu určitej skupiny, iba ju presúva na inú skupinu.“

Randazza dodal, že ak Mississippi plánuje zobraziť na vlajke náboženskú frázu, malo by tam umiestniť aj zmienku o satanovi. Menuje sedem zásad Satanovho chrámu a naznačuje, že „sú viac v súlade s hodnotami Mississippi než 10 Božích prikázaní.“

Tretia zo zásad organizácie hlása: „Telo jednotlivca je nedotknuteľné a podliehajúce výlučne jeho vôli,“ a toto vyhlásenie používa Satanov chrám často na propagáciu potratu na požiadanie. Uvedená zásada však odporuje hodnotám štátu Mississipi, v ktorom guvernér nedávno schválil zákon, ktorý zakazuje selektívne potraty na základe pohlavia, rasy či postihnutia.

List pokračuje: „Uvedomujeme si, že niektorých obyvateľov Mississippi by mohli odstrašiť slová na vlajke – ´V satana veríme.´ Spoliehame sa však, že vezmete našu požiadavku do úvahy. Na druhej strane, ak štát Mississippi bude trvať na umiestnení vylučujúcej náboženskej frázy na vlajke, plánujeme podať žalobu a súdny príkaz na nápravu proti uvedenému úkonu.“

Country speváčka a rodáčka z Mississippi Faith Hill naliehala na štát, aby prehodnotil svoju vlajku s odôvodnením, že Konfederácia je „priamy symbol teroru pre našich čiernych bratov a sestry.“

Viktória Dandarová
Peter(skala)
... žeby niekto nepochopil zle:
Nová vlajka a nápis: "Veríme v Boha" je falošným nastrojom slobodomurárov a kritika zo strany satanistov je len boj o triednu moc. Niečo také ako ked kapitalisti bojuju proti kaomunistom. Obidva strany su od Zleho, ale navonok sa tvaria, že im ide o dobro spoločnosti.
Nápis: "Veríme v Boha" je aj na dolarovke a nápis je nad pyramidou satana, takže netreba si …More
... žeby niekto nepochopil zle:

Nová vlajka a nápis: "Veríme v Boha" je falošným nastrojom slobodomurárov a kritika zo strany satanistov je len boj o triednu moc. Niečo také ako ked kapitalisti bojuju proti kaomunistom. Obidva strany su od Zleho, ale navonok sa tvaria, že im ide o dobro spoločnosti.

Nápis: "Veríme v Boha" je aj na dolarovke a nápis je nad pyramidou satana, takže netreba si myslieť, že ten nápis predstavuje skutočnu vieru v Stvoritela, ale práve naopak: jedná sa o dezinpretáciu slova: "Boh".

Autor nápisu mal za cieľ presvedčiť ludí, aby pod pojmom "Boh" si môhli dosadiť svoje predstavy o Bohu. Aj preto satanisti nenamietali ani tak na samotným nápisom ako skôr na to, že v nápise nie je "satan". Porovnajte v članku.

Keby autorom novej vlajky išlo skutočne o vieru v pravého Boha, tak by tam dali meno Ježiša Krista, ale kedže su to nastrčené osoby, ktoré sa len tvaria ako im ide o pravu vieru, tak zamerne uprednostnuju slobodomurarske heslá.

Dobre to vidieť aj v historii amerických južanov, ktorí v mene viery v Boha vytvarali sekty s rasistickou ideologiou a pod zamienkou viery vypalovali černoske dediny a usmrcovali ich.
Zaujimava udalosť o tom pojednáva z r.1923 v Rosewoode, štát Florida (USA)www.csfd.cz/…/prehled