Un leagăn pentru copii prezentat că „Duhul Sfânt”
![](https://seedus2043.gloriatv.net/storage1/2dokuvr5i2y9cwpte5fauh5ztp4u342ennt3dha.webp?scale=on&secure=DX4k3JyOA8Vs0ZAqi3qvBA&expires=1721309322)
Acel lucrul atârna de tavanul de deasupra naosului. O femeie, cu o mască albă, îmbrăcată într-un fel de casulă roșie, s-a așezat pe podul corului din fața orgii, ținând leagănul cu mâinile.
Participanții la spectacolul de leagăn stăteau în naos. La un moment dat, femeia a împins leagănul gol în spațiul gol, deasupra capetelor enoriașilor care au ridicat privirea înspăimântati de parcă n-ar fi văzut vreodată un leagăn pentru copii în viața lor.
Krauth le-a spus că - pentru el - leagănul gol a reprezentat un „porumbel zburător”, care este Duhul Sfânt, prezentând acest lucru ca „o celebrare foarte dinamică a DUHULUI!” Actul spectacolului de legănare nu a fost creat aparent cu intenția de a parodia.
#newsZodsgmeshr
02:54