pl.news
3.5K

Nie ma innych problemów? Amerykańska archidiecezja ostrzega przed udziałem we Mszy

Arcybiskup Denver, Samuel Aquila (71), który został ochrzczony w rycie rzymskim, powiedział katolikom "aby nie uczestniczyli we Mszy" w dwóch kaplicach PiusX.

Aquila nie był kojarzony, jako jedna z osób, które publicznie powiedziały katolikom, aby nie uczestniczyli we mszy. Archidiecezja Denver ma 149 parafii i kaplic. 4 listopada opublikowała listę nielegalnych, sedewakantystycznych lub protestanckich kaplic, w tym te PiusX, która, według Aquili, "nie jest w komunii z Ojcem Świętym i Kościołem Katolickim".

Nawet sam Franciszek, który jest zgorzkniałym przeciwnikiem Rytu Rzymskiego, "zezwolił" księżom PiusX na słuchanie spowiedzi i łączenie małżeństw. Oznacza to, że katolicy z Denver mogą przystąpić do spowiedzi w PiusX, ale nie do Mszy św. Postawa Aquili sprawia, że młodzi i dynamiczni katolicy rytu rzymskiego masowo rzucają się w ramiona PiusX, ponieważ nie mogą zrozumieć arbitralności Novus Ordo.

Grafika: © fsspx.org, #newsPducqookhz
Monika Sękowska
🤒 🤒 🥴
Irenikus
A kto im tę ekskomunikę nałoży? Loża masońska czy mafia lawendowa?
V.R.S.
Rabin Skórka z imamem Obłudem oraz "bożydarem" Jarosławem Prezesem, dla którego istnienie syjonistycznego tworu w Ziemi Świętej jest cudem naszych czasów i jego tutejszym podtrolowym. Kolektywnie.