Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1.5K

Marcel Lefebvre: Woleliśmy się wycofać

aron
681
Levebvre: "Wobec tak niezłomnej woli obecnych władz rzymskich niszczenia Tradycji i wciągania wszystkich w tego ducha Drugiego Soboru Watykańskiego, w tego ducha Asyżu, woleliśmy się wycofać. Konse…More
Levebvre: "Wobec tak niezłomnej woli obecnych władz rzymskich niszczenia Tradycji i wciągania wszystkich w tego ducha Drugiego Soboru Watykańskiego, w tego ducha Asyżu, woleliśmy się wycofać.

Konsekracje biskupie w Econe (fragment)
30 czerwca 1988 nie mając zgody Rzymu (bulli nominacyjnej) Lefebvre udzielił święceń biskupich (sakry) czterem prezbiterom: Bernardowi Fellay, Alfonsowi de Galarreta, Bernardowi Tissier de Mallerias i Richardowi Williamsonowi. Papież Jan Paweł II w motu proprio "Ecclesia Dei" ogłosił, że zarówno przez samego arcybiskupa, jak i 4 biskupów wyświęconych bez mandatu papieskiego, zaciągnięta została ekskomunika latae sententiae (wiążącą mocą samego prawa). Papież nazwał konsekrację aktem schizmatyckim. Ekskomunika objęła również Antoniego de Castro Mayer, emerytowanego biskupa diecezji Campos – współkonsekratora.
KIRKOR
SCHIZMA
biniobill
"Woleliśmy się wycofać"
Na polu walki taka odpowiedź na zadane pytanie przez dowódcę dlaczego żołnierze zrejterowali przed wrogiem zaowocowałaby niechybnie ciężkim zatruciem ołowiem pod najbliższym murem czy płotem.
W ustach niektórych taka wypowiedź brzmi dumnie, w ustach innych tchórzowsko.
ona likes this.
biniobill
Woleliśmy się wycofać razem z nieświadomymi wiernymi, wszystkimi nieruchomościami jakie należały do Kościoła i było to właśnie łatwe przejęcie dóbr jak i dochodów płynących z datków wiernych. Tak pachnie niezależność... Ludzie różne rzeczy robią dla posiadania. Przykro mi bardzo ale na to wygląda, że w pewnym momencie organizacja zdecydowała stworzyć własny kościół, niezależny od Rzymu. …More
Woleliśmy się wycofać razem z nieświadomymi wiernymi, wszystkimi nieruchomościami jakie należały do Kościoła i było to właśnie łatwe przejęcie dóbr jak i dochodów płynących z datków wiernych. Tak pachnie niezależność... Ludzie różne rzeczy robią dla posiadania. Przykro mi bardzo ale na to wygląda, że w pewnym momencie organizacja zdecydowała stworzyć własny kościół, niezależny od Rzymu. Pozostaje tylko tworzenie wokół siebie atmosfery krzywdy i fałszywych oskarżeń kierowanych w stronę dawnych przełożonych a dobrze skonstruowana bajka pomaga w pchaniu tego zaprzęgu bez zbytniego wstydu i tłumaczeń wobec pytań płynących od zainteresowanych.
wojciechowskikrzysztof and one more user like this.
wojciechowskikrzysztof likes this.
ona likes this.
Miola
aron 13:10
Wchodzę dzisiaj na Glorię a tu siedem postów od Cycylii.
I w dodatku te niby czułości w rodzaju: "aronek"!
======================
polski
@cecylia
Czy mogę ci coś przekazać?
polski
@aron
Czy na tym forum są same wariatki i zboczeńcy?
Kto wie może w tym jest jakaś nadzieja ? skoro nabożni tak bardzo wariują i zbaczają na lefebryckie linie nieskażone grzechem (oprócz grzechów z nieposłuszeństwa)
Może grzeszna wyobraźnia wykolei nas z nieskażonych człowieczeństwem linii?
ona likes this.
aron
Pnie Polski proszę przekazać koleżance żeby dała sobie spokój.
Wchodzę dzisiaj na Glorię a tu siedem postów od Cycylii.
I w dodatku te niby czułości w rodzaju: "aronek"!
Czy na tym forum są same wariatki i zboczeńcy??
Miola likes this.
aron
@cecylia2_2 środa, 18:11
@aron 15:03

Panie @polski, proszę przekazać koledze, żeby sobie nie wyobrażał za dużo.
------
Córko, opamiętaj się! Co niby Aron miałby sobie wyobrażać w twoim kontekście??
Nie masz chłopa w domu czy jak?
polski
Dlaczego więc lefebryści nie chcą słuchać dawnych nauczycieli Kościoła, lecz chcą władzy ? Dlaczego chcą posłuchu dla siebie ?
Dla mnie odpowiedź jest oczywista:
- Bo nie mogą słuchać Chrystusa. "Uszy ich świerzbią".
(Chrystus ich nie syci, nie wystarcza im. Chcieliby jeszcze tego, co mieli katolicy dawnych czasów. A co mieli ? Władzę. Katolicy czasów dzisiejszych mają służbę i zaparcie się …More
Dlaczego więc lefebryści nie chcą słuchać dawnych nauczycieli Kościoła, lecz chcą władzy ? Dlaczego chcą posłuchu dla siebie ?
Dla mnie odpowiedź jest oczywista:
- Bo nie mogą słuchać Chrystusa. "Uszy ich świerzbią".
(Chrystus ich nie syci, nie wystarcza im. Chcieliby jeszcze tego, co mieli katolicy dawnych czasów. A co mieli ? Władzę. Katolicy czasów dzisiejszych mają służbę i zaparcie się siebie... i w tym odnajdują szczęście. A to, w istocie, jest nie do przyjęcia przez lefebrystów, którzy zdają się mówić: "Nie będę służyć !
Chcę władzy !").
Można tylko ubolewać. I ostrzegać, poczynając od samego siebie.
wojciechowskikrzysztof and 2 more users like this.
wojciechowskikrzysztof likes this.
Cloud likes this.
ona likes this.
polski
Ośmielam się napisać, że istotą lefebryzmu jest nieposłuszeństwo i to - nieposłuszeństwo Chrystusowi (a nie tylko Papieżowi). Zilustrować to można w ten sposób:
Ktoś, kto (z powodu osobisych cech) nie może słuchać Papieża, może słuchać świętych lub innych nauczycieli Kościoła i słuchając tych ostatnich... podążać za Chrystusem. Przecież w byciu chrześcijaninem o to idzie. Owszem, czasami język (…More
Ośmielam się napisać, że istotą lefebryzmu jest nieposłuszeństwo i to - nieposłuszeństwo Chrystusowi (a nie tylko Papieżowi). Zilustrować to można w ten sposób:
Ktoś, kto (z powodu osobisych cech) nie może słuchać Papieża, może słuchać świętych lub innych nauczycieli Kościoła i słuchając tych ostatnich... podążać za Chrystusem. Przecież w byciu chrześcijaninem o to idzie. Owszem, czasami język (i środki duszpasterskie) Papieża odbiega od języka dawnych nauczycieli Kościoła (bo Papież mówi do ludzi dzisiejszych). Jednak efekt słuchania Papieża i dawnych nauczycieli Kościoła (jeśli rzeczywiście ich się słucha) jest taki sam - PODĄŻANIE ZA CHRYSTUSEM.
Taki sam efekt będzie, gdy ktoś słucha Papieża, który z okazji poniedziałkowego święta mówił do zakonnic
Homilia Ojca Świętego Franciszka wygłoszona podczas dzisiejszego Święta Ofiarowania Pańskiego

jak ten, który nastąpi, gdy ktoś będzie słuchał dawnego nauczyciela Kościoła (pasującego jak ulał np. do "integralnych"):

<<INSTAURARE OMNIA IN CHRISTO
Katolik uczynkiem i prawdą
O. Gabriel Paláu SI
Jak trzeba strzec samego siebie, by się nie dać oszukać
1. Co ci do tego, czy inni zaniedbują się w obowiązkach, czy dochodzą, czy nie dochodzą do celu, czy grzeszą wielomówstwem, czy są wstrzemięźliwi w słowie?
2. A jeśli ciebie postanowiono pasterzem, czy robisz coś powinien by wilków nie dopuścić do stada?
3. Próżno troszczysz się o sprawy, za które nie będziesz odpowiadał w dzień nagrody i pomsty.
4. Człowiek naprawdę pracowity wolnym będzie od wielu błędnych sądów.
5. «Pilnuj samego siebie i nauki», a obaczysz, że prochem jesteś i że nie masz z czego się wynosić i równymi albo wyższymi pogardzać.
6. Kto jest prawdziwie zajęty i oddaje się temu co robi, ten mało rozmyśla o błędach cudzych.
7. Wielu uważa za gorliwość próżną chęć postawienia na swoim.
8. Wielu sądzi, że mają ducha Mego, a oni chodzą za popędem własnej skłonności.
9. Wielu jest, co zanadto myślą o utrzymaniu swego zdania, a za mało o pokorze i poprawie.
10. Jam jest, który wiem wszystko i każdemu oddam wedle uczynków jego.
11. Nie wszystko jest cnotą, co się cnotą być zdaje. Kto wiele mówi o sobie i swych sprawach, często się zdarza, że przez to stara się ukryć jakiś błąd tkwiący w jego uczynkach.
12. Ty idź za Mną i pracuj! Po cóż się dręczysz niepotrzebnymi troskami?
13. Gdzie wielkie serce i szczerość intencji, tam nie łatwo o przesadę i nie prędko opuści się dobry uczynek dla marnej drobnostki.
14. Jeśli drudzy nie czynią co powinni i lekce sobie ważą to, co tobie jest drogim, wiedz, że przez krytykę ich postępowania nie postąpisz w pokorze i pilności.
15. Jeśli ci się zdaje, że drudzy grzeszą przeciw sprawiedliwości i świętości, rąk sobie nie myjąc, staraj się w wielkiej czystości utrzymać swe serce.
16. Kto szemrze przeciw władzy, będzie miał na sumieniu dużo zgorszenia i nieposłuszeństwa maluczkich.
17. Zanim co powiesz rozważ pilnie, czy nie byłoby lepiej zamilczeć.
18. Gdybyś rzeczywiście pragnął zdziałać dużo dobrego, cieszyłbyś się, że ci, co więcej uczynili od ciebie, więcej też chwały odnoszą.
19. Kto ma wiele pokory rozumu i serca, jeżeli nie jest do tego powołanym, nie wdaje się w sądy o drugich i nie dochodzi namiętnie czy spełnili swój obowiązek.
20. Roztrząsaj drogi swoje a obaczysz jak ci jeszcze daleko do prawdziwej miłości i do tej drogi, którą szli apostołowie.
21. Jeśli masz pociąg do sądzenia drugich i wydaje ci się, że sądzisz dobrze, wypełniaj wszystko, co ci jest poruczonym i zrób to, co tyle razy łaska Moja podawała ci do serca, a możesz zasiąść wśród sędziów w dzień wywyższenia pokornych.
O. GABRIEL PALÁU SI, KATOLIK UCZYNKIEM I PRAWDĄ. Z hiszpańskiego oryginału przełożyli JAN POPIEL I KS. J. ROSTWOROWSKI SI, wydanie drugie, KRAKÓW 1910, ss. 29-32.<<
aron
@cecylia2_2 córko Aron ci już powiedział, że nic z tego nie będzie więc nie bądź natrętna!

Fanatycy jednak potrafią być namolni.
(i nie pisz do Arona na priv!!!)
polski
Samo odzywanie się na Glorii zaczyna wydawać mi się wątpliwe... Był Palikot i występ trupy w Poznaniu, która łączyła przejawy seksualności z wydarzeniami zbawczymi... rozumiem, można było wymieniać się poglądami na te zjawiska. Był Synod i zaniepokojenie z powodu wypierania filozofii (antropologii) nadającej się do myślenia teologicznego przez nie nadającą się... rozumiem. Teraz jednak coraz …More
Samo odzywanie się na Glorii zaczyna wydawać mi się wątpliwe... Był Palikot i występ trupy w Poznaniu, która łączyła przejawy seksualności z wydarzeniami zbawczymi... rozumiem, można było wymieniać się poglądami na te zjawiska. Był Synod i zaniepokojenie z powodu wypierania filozofii (antropologii) nadającej się do myślenia teologicznego przez nie nadającą się... rozumiem. Teraz jednak coraz bardziej widać, że ten portal upatrzyli sobie przeciwnicy Kościoła... Bynajmniej nie ci, którzy propagują pogląd, że "nie ma dobra i zła" i wobec tego "używaj świata, póki służą lata" (bo ci mają media tzw. mętnego nurtu), ale tutejsi przeciwnicy Kościoła są super pobożni, super świątobliwi, "super pro-katoliccy", w sferze propagowania wartości katolickich są bardziej gorliwi i rygorystyczni od Papieża, kardynałów, arcybiskupów, biskupów, braci w kapłaństwie i całego Ludu Bożego... Owszem, jeszcze raz po raz przyklaskują temu czy owemu duchownemu Kościoła, ale z coraz słabiej skrywaną intencją tego przyklaskiwania: "Na razie biedny, bo trzyma z (posoborowym) Kościołem, ale będzie naszym człowiekiem". WYGLĄDA NA TO, ŻE LEFEBRYŚCI I ICH SYMPATYCY JUŻ SĄ POZA KOŚCIOŁEM... Ja mam praktyczny problem - czy już dziś traktować ich tak, jak przedstawicieli "mętnego nurtu"..? Oraz następny problem - nie mają "Gazety Wybiórczej"...ale wszystkie ich media przywłaszczyły sobie to, co nasze: papieży (conajmniej tych, z lat 1550-1960), większość świętych Kościoła i większość bohaterów narodowych, nasze pacierze i inne modlitwy... Poza internetem, lefebryści i ich sympatycy w Polsce nie istnieją (przynajmniej ja w realu na ich ślady nie natrafiłem)... RELIGIA MEDIALNA. Kościół Medialny. Nie wiem czy nie będzie tak, że katolicy będą im wytaczać procesy o obrazę uczuć religijnych poprzez prywatyzowanie na swój użytek dzieł Kościoła Katolickiego... Raczej nie, ale obrazy uczuć religijnych członków Kościoła już się dopuszczają. I jeszcze jedno - osobiście zaczynam woleć grzeszników mętnego nurtu. Przynajmniej są odkryci (żeby nie powiedzieć goli ).
ona likes this.
aron
@cecylia2_2 coś ty taka nachalna z tym Lefebrem?
Masz możę jaką miętę do Arona czy co???
Zdrajca swojej przysiędze to zawsze zdrajca, czy to polityk, lekarz, ksiądz i abp. A ojcem zdrady jest SZATAN, i ojcem zdrajców.
polski likes this.
ELOHIM.
DROGA NEOKATECHUMENALNA JEST ZAWSZE WIERNA I POSŁUSZNA KOŚCIOŁOWI KATOLICKIEMU, BISKUPOM DIECEZJALNYM I PAPIEŻOWI. BÓG NAM BŁOGOSŁAWI DLATEGO WYDAJEMY DOBRE OWOCE BOŻEJ MIŁOŚCI. JESTEŚMY ZAWSZE WIERNI BOGU, KOŚCIOŁOWI, BISKUPOM, PRZEŁOŻONYM.
PAX
polski likes this.
aron
Lefebvre: Wszystkie sakramenty biskupów soborowych są wątpliwe.

To kolejne bluźnierstwo Lefebra, wypowiedziane podczas schizmatyckiej konsekracji w Econe.
W ten sposób kwestionuje on legalność działania niemalże wszystkich biskupów w tym wszystkich posoborowych namiestników Chrystusa. A więc kwestionuje legalność całego kościoła katolickiego.
polski likes this.
aron
Z cecylią faktycznie nie mamy o czym rozmawiać!
ona
'Wolelismy się wycofać" w dosłownym tłumaczeniu brzmi : znaleźliśmy furtkę i okazję do tego aby zacząć wreszcie realizować swoje cele i dążenia będące w opozycji do KK. W tym celu wykorzystaliśmy gruntowne zmiany w Kościele aby pod przykrywką dobra i zachowania Tradycji zwodzić i ściągać wiernych KK na naszą stronę"
cecylia2_2
Cloud 15:52

@cecylia2_2,Bractwo pomijam wymownym milczeniem.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Nie mamy w takim razie o czym rozmawiać. Pa, trzymaj się ciepło i szerokiej drogi do .................. .
Cloud
@cecylia2_2,Bractwo pomijam wymownym milczeniem.
cecylia2_2
Cloud 15:48
cecylia2_2 Wg. mnie ...
*****************
Ale to tylko wg Ciebie
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
No chyba żartujesz!
Czy myślisz, że np. Bractwo to ja?
Cloud
cecylia2_2 Wg. mnie ...
*****************
Ale to tylko wg Ciebie
cecylia2_2
Cloud 15:35

@cecylia2_2,jak ktoś ma naturę buntownika,zawsze znajdzie na to jak najdogodniejsze dla siebie usprawiedliwienie.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Wg. mnie zbuntowali się Ci, którzy postanowili w rewolucyjny sposób zmienić Św. Liturgię, a potem już mniejszymi kroczkami, ale systematycznie tę destrukcję kontynuują.

McMarkus 15:41

"natura …More
Cloud 15:35

@cecylia2_2,jak ktoś ma naturę buntownika,zawsze znajdzie na to jak najdogodniejsze dla siebie usprawiedliwienie.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Wg. mnie zbuntowali się Ci, którzy postanowili w rewolucyjny sposób zmienić Św. Liturgię, a potem już mniejszymi kroczkami, ale systematycznie tę destrukcję kontynuują.

McMarkus 15:41

"natura buntownika" - to natura upadłego anioła.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Że to błąd to opinia tych wszystkich, których ogarnęła idea Aggiornamento.
Jak widać, to zmiany i dostosowywanie się do współczesności nie ma końca.
Gdyby Kościół tak funkcjonował jak teraz to się dzieje, to po kilku wiekach byłby pewnie w gorszym rozkładzie jak wspólcześnie, podzielony na miliony grup, które z nauką Pana Jezusa nie miałby nic wspólnego.
McMarkus
"natura buntownika" - to natura upadłego anioła.
Nie trudno dzisiaj rozpoznać dzieci Boże posłuszne Kościołowi ustanowionemu przez Chrystusa i zbudowanego na skale, jaką jest Papież, od synów buntu w których działa anioł buntu.
polski likes this.
Cloud
cecylia2_2 A to ciekawe bo spotkałam się z kapłanami, którzy nawet w inkarnację wierzą?!!!
*************************************
Rozumiem,że cudzym błędem usprawiedliwiasz błędy innych ?
McMarkus
A niby skąd się biorą biskupi w Kościele katolickim, kto ich powołuje do tej służby? Wilczyca z borów Tucholskich czy Bóg?
Cloud
@cecylia2_2,jak ktoś ma naturę buntownika,zawsze znajdzie na to jak najdogodniejsze dla siebie usprawiedliwienie.
cecylia2_2
McMarkus 15:29

Na nieposłuszeństwo Bogu Kościół katolicki odpowiada środkami dyscyplinującymi, takimi jak suspensa, a w zuchwałych i rażących przypadkach ekskomuniką - np. bp. Levebvre.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Na nieposłuszeństwo Bogu, ale nie na nieposłuszeństwo błądzącym biskupom.
cecylia2_2
Cloud 15:26

@cecylia2_2,w Kościele nikt nie ma ''swoich'' dróg.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
A to ciekawe bo spotkałam się z kapłanami, którzy nawet w inkarnację wierzą?!!!
McMarkus
Na nieposłuszeństwo Bogu Kościół katolicki odpowiada środkami dyscyplinującymi, takimi jak suspensa, a w zuchwałych i rażących przypadkach ekskomuniką - np. bp. Levebvre.
polski likes this.
Cloud
@cecylia2_2,w Kościele nikt nie ma ''swoich'' dróg.
cecylia2_2
Cloud 15:16

@cecylia2_2 - rozumiem,czy cudzym błędem usprawiedliwiasz błędy innych ?
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Chyba jednak nie rozumiesz.
Błądzą Ci, którzy idą swoją własną drogą, natomiast Bp. Lefebvre nic na swojej drodze nie zmieniał, kontynułował tylko to co odziedziczył.
Cloud
@cecylia2_2 - rozumiem,że cudzym błędem usprawiedliwiasz błędy innych ?
cecylia2_2
ELOHIM. 14:21

LUCYFER ODMÓWIŁ POSŁUSZEŃSTWA BOGU I POSZEDŁ SWOJĄ DROGĄ
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
To dokładnie tak samo jak wielu współczesnych biskupów.
biniobill
Osobnik o nicku Germon przejawia typowe symptomy zmęczenia materiału. Zalecam zmianę zajęcia i otoczenia.
Germon
moderniści aron to teraz są tradycjonaliści a zaś protestanci to tradycjonalny korzeń Kościoła?
No koleś coś zarzywasz nielegalnie, to pewne
youtu.be/LD1SHAyc-QE
Germon
i takie to forum tu jest
11 more comments from Germon
Germon
są rozpoznawalni niemal w 100%
Germon
problem mają z tym ż już po pierwszym wpisie
Germon
jak sie jeden nick zużyje to bierom następny
Germon
ale każdy ma po kilka nicków w zapasie
Germon
raptem jest ich tu z pięciu
Germon
kupa że schizofrenicy idą do piekła
Germon
kupa w obronie tradycji
Germon
ten w pięciu smakach
Germon
no ten...
Germon
Jeszcze tu jest ten no
Germon
kto tu jeszcze z pejsatych neonów jest?
kirkor?