51:27
Jarujestem
2.2K
Gardasil lek na HPV, który prowadzi do sterylizacji kobiet. Z całego świata płyną historie okaleczonych dziewcząt, a rodzice pokrzywdzonych przez powikłania poszczepienne próbują się bronić. Grupa …More
Gardasil lek na HPV, który prowadzi do sterylizacji kobiet. Z całego świata płyną historie okaleczonych dziewcząt, a rodzice pokrzywdzonych przez powikłania poszczepienne próbują się bronić. Grupa japońskich rodzin wytoczyła proces rządowi i dwóm producentom, a japońskie ministerstwo zdrowia nie chcąc brać odpowiedzialności już w czerwcu 2013 r. zrezygnowało z rekomendacji. Duński rząd natomiast zorganizował pomoc dla poszkodowanych i zlecił niezależne badania bezpieczeństwa.

Wprowadzenie obowiązkowej szczepionki przeciw HPV jest totalnym absurdem! – oburzał się dr Martin Hirte – lekarz oraz autor książki „Szczepienia za i przeciw”. – Wcześnie zdiagnozowany nowotwór można wyleczyć. Najlepszym tego przykładem jest Finlandia. Szczepionka przeciwko HPV nie została dokładnie przetestowana, nie wykazano dostatecznie czy jest skuteczna. Badania objęły zbyt małą liczbę ludzi i nie uwzględniono w nich długofalowych skutków, by były wiarygodne – krytykuje ekspert. – Regularne badania zmniejszają tego typu ryzyko zachorowania aż o 90%, a w przypadku szybkiego wykrycia nowotworu, sprawia to, że rak nie jest śmiertelny – przekonuje. – Nawet zaszczepione osoby są zagrożone rakiem szyjki macicy. Czy szczepionka faktycznie obniża ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy dowiemy się dopiero za kilka lat – dodaje naukowiec.

stopnop.com.pl/nie-bedzie-obowiazkowej-szczepionki-przeciw-hpv/