Clicks199
Convertius
5

Francja: Czterdziestolecie Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Nauczających z Saint-Pré

9 lipca br. w Saint-Pré koło Brignoles w Prowansji odbyły się uroczystości związane z 40. rocznicą założenia Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Nauczających z Saint-Pré. Z tej okazji w domu macierzystym zgromadziły się siostry posługujące we wszystkich dziewięciu szkołach prowadzonych przez tę gałąź zakonu dominikańskiego – siedmiu we Francji i dwóch w Argentynie; z zaproszenia skorzystało także bardzo liczne grono absolwentek, które przybyły na uroczystości wraz z rodzinami. Gościem honorowym był bp Bernard Fellay, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, który dla tysięcznego tłumu zgromadzonych odprawił uroczystą Mszę św. dziękczynną. Po zakończeniu celebracji uczestnicy zjedli wspólny posiłek, podczas którego wspominano historię zgromadzenia i prowadzonych przez nie placówek edukacyjnych; zebrani mogli również obejrzeć specjalnie przygotowaną plenerową wystawę prezentującą dorobek poszczególnych szkół.
Na stronie DICI można zobaczyć galerię zdjęć ilustrujących to wydarzenie.
Założycielką Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Nauczających z Saint-Pré była zmarła niedawno m. Anna Maria Simoulin OP, która w 1974 r., jako przełożona klasztoru w Tuluzie, posłała do Brignioles grupę 26 zakonnic – dziś ta gałąź zakonu liczy 180 sióstr. Dwa lata później m. Simoulin i pozostałe zakonnice przeniosły się do Fanjeaux, gdzie, korzystając ze wsparcia abp. Lefebvre’a, powołały do życia kolejne zgromadzenie dominikanek nauczających.

Źródło: news.fsspx.pl/…/francja-czterdz…
biniobill
Piję do Convertusa. Napisałem zaraz po jego uwagach, chyba to jasne.
A tak nawiasem mówiąc to nie mieszaj mnie w wasze rozgrywki tutaj.
modernistae prohibere
Do kogo tym razem bobas? Zdaje się poczułeś się adresatem tych uwag. W ub niedzielę zniknął mój i jadwiśki wpis odnoszący się do wypowiedzi ks. Baba.
Niewidzialna łapa wskazała to co nie na łapę modernistom.
Tylko przez szacunek wyniesiony z rodzinnego domu do sutanny nie skasowałem lakonicznego wpisu tego kapłana
biniobill
Dobrze jest się nieźle czuć. Aby ten stan przeciągać należy często coś sobie sugerować a w miarę możliwości często powtarzać. Z biegiem czasu wierzy się we własne teorie.
modernistae prohibere
Widzisz z boku taki spec przycisk "uprzejmie donoszę"? Niektóre ratlerki nie przeżyją dnia bez donosu na bliźniego. Taki mamy klimat 😉
Convertius
Pod tym artykułem jest napisane, że istnieje komentarz, natomiast nie wyświetla się on. Czy redakcja blokuje "niepoprawne" komentarze?