Clicks25
lt.news

Schneider: Romos mišios yra Vatikano sekuliarizmo kliūtis

Vyskupas Athanasius Schneider nesutinka su Pranciškaus kaltinimu, kad Romos apeigų katalikai yra „skaldantys“ arba „kovoja prieš Vatikaną II“.

Tai „akivaizdus pretekstas“, nes už Traditionis custodes yra „kita darbotvarkė“, Tradicijos atmetimas ir pasaulietiškumo skatinimas, jis sakė EWTN (spalio 7 d.).

Schneideris Romos Mišių antgamtiškumą vadina „kliūtimi“ Pranciškaus žemiškajai darbotvarkei, kurią „deja, skatina Šventasis Sostas“.

Romos apeigos ir „kardinaliai pasikeitęs“ „Novus Ordo“ yra ne tik dvi kartu egzistuojančios formos, kaip sakė Benediktas XVI, bet ir sąžiningai dvi gana skirtingos apeigos, pastebėjo Schneideris. Todėl „Novus Ordo“ „turi grįžti prie visų laikų tradicinių apeigų esmės“.

Kalbėdamas apie smurtą prieš homoseksualus, Schneideris sakė, kad reikia pripažinti blogį, bet pasaulis gali negąsdinti Bažnyčios, „Visada, kai Bažnyčia kapituliuoja prieš pasaulį, ji tampa silpnesnė.“ Ir: „Mes turime būkite ištikimi ir įsitikinkite, kad tiesa išlieka“.

Apie Sinodalinius kelius Schneideris sakė, kad parlamento stilius yra svetimas Bažnyčios tradicijai: „Mes neturime nustatyti tiesos, nes kai ją jau gavome iš apaštalų, iš Bažnyčios“.

#newsEgeynthvpg