Vyšlo najavo: Pfizer má s farmáciou Číny partnerstvo od roku 2018

Bratislava 16. januára 2022

O. i. spolupracovali Čína a Pfizer na vytvorení digitálneho očkovacieho pasu, ktorý umožní totálnu kontrolu občanov. Farmaceutický koncern Pfizer vytvoril partnerstvo s Čínou v júni 2018 za účelom vyvinutia digitálneho riešenia očkovacích pasov, teda niečo viac ako rok pred vyhlásením údajnej pandémie. Na verejnosť sa dostal tweet z toho obdobia – zo 6. júna 2018 – ktorý to potvrdzuje

Logo spoločnosti Pfizer

V tomto tweete vyhlasuje Pfizer, aký nevýslovne pyšný je koncern na to, že spoločne s vedúcimi politickými predstaviteľmi Číny a Alipay-om bude zavedené nové digitálne riešenie, ktoré výrazne zlepší diagnózy chorôb a dosah na nové vakcíny. A tým sa vraj vytvorí aj lepšia budúcnosť pre deti.

Pfizer sa tiež cítil poctený tým, že sa stal partnerom čínskeho projektu „Internet a Očkovanie“. Generálnym manažérom koncernu Pfizer pre Čínu je Wu Kun. Hore zmieneným tweetom bolo odhalené aj partnerstvo Pfizera s čínskou online platobnou bránou Alipay, ktorú vyvinul Jack Ma, zakladateľ multikoncernu Alibaba, a ktorá medzičasom v úspešnosti už predstihla PayPal.

Roman Bednár

HS