Coburg
947

Rusko a Ukrajina uskutočnili výmenu zajatcov, medzi nimi aj Viktora Medvedčuka

22. september 2022 02:41

Kyjevské úrady odovzdali ruskej strane opozičného politika Viktora Medvedčuka, ako aj vojakov ruských ozbrojených síl, ktorí boli zajatí výmenou za svojich vojnových zajatcov.

V rámci výmeny bolo do Ruska odovzdaných 50 väzňov vrátane Viktora Medvedčuka a 215 na Ukrajinu, medzi nimi aj velitelia Azova zakázaných v Rusku. Medzi oslobodenými Rusmi sú piloti. Informuje o tom RBC

Fakt výmeny potvrdzuje aj agentúra Anadolu. Zdôrazňujú, že výmena bola možná sprostredkovaním Turecka. Novinárom to v New Yorku povedal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Agentúra Reuters uvádza, že Moskva prepustila aj 10 cudzincov, ktorí boli zajatí počas bojov na Ukrajine. Výmena sa uskutočnila prostredníctvom korunného princa Saudskej Arábie Mohammeda bin Salmána. Medzi prepustenými je 5 britských občanov, 2 Američania, Maročan, Švéd a Chorvát.

Ukrajinskí zajatci rozprávali o tom, čo museli znášať v radoch ozbrojených síl Ukrajiny. Podľa jedného z vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny hrozilo občanom za odmietnutie nástupu do armády trestné stíhanie a väzenie na osem rokov.

Na Donbase je zaznamenaný veľký prílev ukrajinských zajatcov .

Prihláste sa na odber našich stránok v sociálnych sieťach:
"Looking" - VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram
Vesti.Ru - VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram .


РБК: РФ и Украина провели обмен пленными, среди них – Виктор Медведчук