08:16
Znakpustyni
2.8K
Gwiazda Dawida (Tarcza Dawida) - symbol judaizmu? app.getresponse.com/…/webform.html abcjudaizmu.pl. Symbolem najczęściej kojarzonym z judaizmem jest Gwiazda Dawida, gdyż znajduje się ona na fladze …More
Gwiazda Dawida (Tarcza Dawida) - symbol judaizmu?

app.getresponse.com/…/webform.html
abcjudaizmu.pl. Symbolem najczęściej kojarzonym z judaizmem jest Gwiazda Dawida, gdyż znajduje się ona na fladze Izraela. Jaka jest jednak historia tego znaku? Czy rzeczywiście jest ona symbolem judaizmu jako takiego?
Jak się okazuje Gwiazda Dawida jest równoznaczna ze znanym już od starożytności wszystkim kulturom i cywilizacjom na kuli ziemskiej. Jest to heksagram: dwa nałożone na siebie trójkąty wpisane w koło. Jednym z najstarszych heksagramów jest ten powyżej znaleziony w Indiach a datowany na 8 tysięcy lat p. n. e. Heksagram znajdujemy również w Znanym angielskim stonehenge datowanym na 3000 lat p. n. e. A także w tradycji ezoterycznej: magii, astrologii i czarnoksięstwie...Dough, nawrócony mason tak mówi o tym symbolu często stosowanym w masonerii: Potwierdza tą opinię znany satanista Bill Schnoebelen. Heksagram musi być obecny przy przywoływaniu demonów. Jest też potężnym narzędziem, żeby wzywać szatana. Heksagram był również obecny w pogańskich kultach, takich jak kult znanego z Biblii bożka Baala i kult Saturna
Odnajdujemy go w różnych religiach: islamie: Buddyzmie, New Age, Shinto i wielu innych...A także w masonerii.Heksagram znajdujemy w wielu kościołach rzymskokatolickich na całym świecie Oraz flagach różnych narodów (Albanii i Nigerii). Skad więc Gwiazda Dawida znalazła się na fladze Izraela? Nazwa Gwiazda Dawida nawiązuje do tradycji wojowników tego największego króla w historii Izraela do umieszczania tego symbolu na tarczach. Po przekazaniu flagi żydom Praskim symbol ten, wbrew protestom rabinów, zaczął się rozprzestrzeniać w synagogach i na uroczystościach. Wojna 30-letnia (1618-1648) Król Habsburg Ferdynand III nadał znak wyróżniający żydom z Pragi w podziękowaniu za ich pomoc w walce przeciwko protestantom. Flagę, na której był heksagram zaprojektowali jezuici. Gwiazdę Dawida rozpowszechnił ród Rothschildów, wyniesionych do rangi cesarskiej i szlacheckiej (nie mającej pochodzenia żydowskiego i nie wyznającej judaizmu), odkąd Mayer Rothschild zaadoptował heksagram jako znak rodowy. Po raz pierwszy Gwiazda Dawida pojawiła się na fladze I Kongresu Syjonistycznego 29-31 sierpnia 1897 roku w mieście Bazylea w Szwajcarii.Przemoc wobec Palestyńczyków jest wpisana w Izraelską codzienność. Konflikt pomiędzy Państwem Izrael a żydami ortodoksyjnymi, którzy sprzeciwiają się przemocy wobec Palestyńczyków: "Żydzi nie są Syjonistami. .. Syjoniści nie posiadają żadnej religii, ponieważ religia jest przeciwko przemocy"
Konflikt pomiędzy Państwem Izrael a Żydami ortodoksyjnymi, którzy sprzeciwiają się przemocy wobec Palestyńczyków: "Żydzi nie są Syjonistami. .. Syjoniści nie posiadają żadnej religii, ponieważ religia jest przeciwko przemocy".