Slawek
292
Pierwsza Niedziela Adwentu. Alicja Lenczewska - 29 XI 1998 - Pierwsza Niedziela Adwentu † Zaczyna się Adwent - czas przyozdabiania twej duszy, abym mógł w niej znaleźć przytulne gniazdo wymoszczone …More
Pierwsza Niedziela Adwentu.

Alicja Lenczewska - 29 XI 1998 - Pierwsza Niedziela Adwentu

† Zaczyna się Adwent - czas przyozdabiania twej duszy, abym mógł w niej znaleźć przytulne gniazdo wymoszczone twym oddaniem i bym znalazł życiodajną miłość pozwalającą Mi żyć i rozwijać się w tobie.

Maryja - Moja Matka nie uczyniła nic ponad oddanie się Bogu. Jej nieustające „fiat” sprawiło, że była pełna łaski - to jest Miłości Bożej, przeniknięta nią, przesączona, ciągle na nowo rodząca się i rozkwitająca w tej Miłości.

Miłość to Bóg. Świętość Maryi to świętość Moja w Niej:
Czcić Maryję - to czcić Boga w Maryi.

Taki w zamyśle Bożym jest i ma być każdy człowiek. I tacy byli pierwsi ludzie do chwili buntu przeciw Bogu, gdy odwrócili się, by pójść za radą szatana.

To jest historia ludzkości. Ale to jest też historia każdego człowieka i twoja historia rozpięta pomiędzy postawą Maryi i postawą Ewy.
A więc walcz pod wodzą Maryi, abyś stawała się coraz bardziej oddana i aby twoje „fiat” obejmowało coraz szerzej i głębiej twą duszę i twoje życie w świecie.


„Słowo pouczenia” #406