Clicks1.4K
pl.news

Niewiarygodne: "konserwatywny" biskup zamyka największe seminarium w Argentynie i wini Watykan

Monsignore Eduardo Maria Taussig, "konserwatywny" biskup słynnej argentyńskiej diecezji San Rafael, ogłosił zamknięcie diecezjalnego seminarium duchownego z czterdziestoma seminarzystami, największego w Argentynie.

Rzecznik Taussigi stwierdził, że decyzja ta została "podjęta przez Stolicę Apostolską". Uznał to za karę dla tych księży diecezjalnych, którzy odmawiają z powodu sumienia – nie w duchu buntu – wykonania decyzji Taussigi o wprowadzeniu Komunii do ręki.

Seminarzyści nie sprzeciwiali się wprowadzeniu Komunii do ręki. Zostaną przeniesieni do innych seminariów, jeśli zdecydują się pozostać w stanie formacji. To nieprawdopodobne, że Rzym stoi za tym zamknięciem, ponieważ nie tak postępuje Watykan.

Caminante-Wanderer-BlogSpot.com (28 lipca) wyjaśnia tę decyzję niedojrzałą psychologią Taussigi i "małostkową i wredną mentalnością". Karanie seminarium za coś, co dotyczy duchownych, jest "odwetem", który jest "typowy dla niedojrzałej lub chorej psychiki", wyjaśnia blog.

Taussig zrobił doktorat w Angelicum w Rzymie. Był bardzo cichym i ostrożnym młodym kapłanem, zawsze ubranym w szaty duchownych, podziwianym przez konserwatywnych seminarzystów, którzy wiedzieli, że urodził się biskupem.

Grafika: Eduardo Maria Taussig, #newsTayvonhieg