Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks658
Marki
1

Stepan Bandera v Kyjevě

Opravdu tam nevisí A.H. ač by si to mnozí přáli
pařez
To je pravda, ale také je pravda, že i tento obraz představuje potoky krve...
cs.wikipedia.org/wiki/Organizace_ukrajinských_nacionalistů

"...Po přepadení Sovětského svazu nacistickým Německem došlo k ozbrojeným střetnutím mezi Rudou armádou a jednotkami OUN. Po obsazení Lvova vyhlásili představitelé OUN samostatnou Ukrajinu, od čehož se později Melnyk distancoval. V městě došlo k „očistě,“ při …More
To je pravda, ale také je pravda, že i tento obraz představuje potoky krve...
cs.wikipedia.org/wiki/Organizace_ukrajinských_nacionalistů

"...Po přepadení Sovětského svazu nacistickým Německem došlo k ozbrojeným střetnutím mezi Rudou armádou a jednotkami OUN. Po obsazení Lvova vyhlásili představitelé OUN samostatnou Ukrajinu, od čehož se později Melnyk distancoval. V městě došlo k „očistě,“ při níž bylo zavražděno přes osm tisíc místních obyvatel - Rusů, Poláků, Židů, a ukrajinských komunistů včetně žen a dětí, přičemž v teroru a genocidě se pokračovalo i na jiných místech. Násilí bylo uplatňováno i vůči volyňským Čechům, kteří byli na Ukrajině jednou z národnostních menšin. Vyhlášení samostatnosti se však nelíbilo Adolfu Hitlerovi, který dal příkaz k zajetí ukrajinské vlády, přičemž někteří její členové byli zastřeleni, jiní (vč. Stepana Bandery) byli internováni do koncentračního tábora Sachsenhausen..."

"...Na jaře 1944 UPA přesunula hlavní působiště do Východního Haliče a pokračovalo ve vyvražďování. Celkový počet polských civilistů (včetně žen, dětí a nemluvňat) povražděných UPA během války se odhaduje na 80000-130000 - obětí odvetných polských útoků padlo kolem 10000-15000 ukrajinských civilistů..."