KAM.
KAM.

Gloria.TV News on the 9th of March 2015

Franciszek: nie można zastąpić aktami „czci religijnej” prawdziwego nawrócenia

"Ojciec Święty upamiętnił pierwszą papieską Mszę odprawioną po włosku, a nie po łacinie. Dokładnie 50 lat od zainaugurowania przez Pawła VI nowych norm liturgicznych Soboru Watykańskiego II w tym samym rzymskim kościele Wszystkich Świętych Papież Franciszek sprawował uroczystą liturgię. W homilii przypomniał, że …More
Franciszek: nie można zastąpić aktami „czci religijnej” prawdziwego nawrócenia

"Ojciec Święty upamiętnił pierwszą papieską Mszę odprawioną po włosku, a nie po łacinie. Dokładnie 50 lat od zainaugurowania przez Pawła VI nowych norm liturgicznych Soboru Watykańskiego II w tym samym rzymskim kościele Wszystkich Świętych Papież Franciszek sprawował uroczystą liturgię. W homilii przypomniał, że soborowa konstytucja Sacrosantum Concilium definiuje liturgię jako „pierwsze i niezastąpione źródło, z którego wierni czerpią prawdziwie chrześcijańskiego ducha”. Oznacza to, jak podkreślił Papież, potwierdzenie zasadniczej więzi łączącej życie ucznia Jezusa z kultem liturgicznym. Franciszek przypomniał, że Kościół wzywa do rozwijania autentycznego życia liturgicznego, tak by zaistniała harmonia między tym, co celebruje liturgia, a tym, co przeżywamy w naszej codziennej egzystencji. „Chodzi więc o to, byśmy naszym życiem wyrażali to, co otrzymaliśmy dzięki naszej wierze” – zaznaczył Franciszek.

„Uczeń Jezusa nie chodzi do kościoła jedynie po to, by wypełnić przykazanie, by czuć się w porządku wobec Boga, który potem nie powinien zbytnio «przeszkadzać». Panie Boże chodzę co niedzielę do kościoła, ale Ty nie mieszaj się do mego życia – to jest postawa wielu katolików – mówił Papież. - Uczeń Jezusa chodzi do kościoła po to, by spotkać Pana i znaleźć w Jego łasce działającej w sakramentach siłę do myślenia i działania zgodnie z Ewangelią. Nie możemy więc łudzić się, że wchodząc do domu Pańskiego «przykryjemy» modlitwami i pobożnymi praktykami zachowania sprzeczne z wymogami sprawiedliwości, uczciwości i miłości bliźniego. Nie możemy zastąpić aktami «czci religijnej» tego, co należy się bliźniemu, odwlekając prawdziwe nawrócenie. Kult, celebracje liturgiczne są szczególnym miejscem słuchania głosu Pana, który prowadzi drogami sprawiedliwości i chrześcijańskiej doskonałości. Chodzi o przejście drogi nawrócenia i pokuty, by usunąć z naszego życia śmiecie grzechu, tak jak to zrobił Jezus, oczyszczając świątynię z małostkowych działań”.

Odprawiając pierwszą publiczną Mszę po włosku Paweł VI powiedział w homilii, że z dniem 7 marca 1965 r. zostaje zainaugurowany nowy sposób modlitwy i sprawowania Eucharystii we wszystkich parafiach i kościołach świata. Dzięki wprowadzeniu języków lokalnych każde zdanie i każde słowo liturgii staje się odtąd zrozumiałe."

link: pl.radiovaticana.va/…/1127860
KAM.

SIŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

👏 👏 👏 Genialne! :)) Shema Israel...
KAM.

SIŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZAPRASZAM WSZYSTKICH lepiej wiedzących od Papieża i całej świty papieskiej czym jest DN w Kościele na WYSPY KOKOSOWE. Obrodziły drzewa w owoce kokosowe, a robotników nie ma.

ZAPRASZAM! Najlepiej z całymi rodzinami, bo tubylcy chcą poznać prawdziwych chrześcijan. :)
😀 🤗 Przybywajcie z sercami wypełnionymi radością, pokojem i miłością! :))
KAM.

SIŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napiszę krótko. Nie jestem na DN, ale mam przyjaciela, który jest. Gdy czytam Wasze bzdurne posty, a jednocześnie obserwuję życie tych ludzi, którzy z całymi rodzinami zostawiają wszystko i jadą w nieznane ewangelizować - to chce mi się nad Wami tylko gorzko zapłakać. Do pięt nie dorastacie tym wspaniałym ludziom. Oby Pan Bóg nie poczytał Wam tego co piszecie i wygadujecie za grzech. Bóg …More
Napiszę krótko. Nie jestem na DN, ale mam przyjaciela, który jest. Gdy czytam Wasze bzdurne posty, a jednocześnie obserwuję życie tych ludzi, którzy z całymi rodzinami zostawiają wszystko i jadą w nieznane ewangelizować - to chce mi się nad Wami tylko gorzko zapłakać. Do pięt nie dorastacie tym wspaniałym ludziom. Oby Pan Bóg nie poczytał Wam tego co piszecie i wygadujecie za grzech. Bóg przemówił ustami Ojca Świętego! AMEN.
KAM.

SIŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Apeluję o zaprzestanie ataków na członków Drogi Neokatechumenalnej.

Ojciec Święty dał wczoraj DN swoje apostolskie błogosławieństwo
i jak mawiają: "Roma locuta, causa finita"! 👏 😇 Odwagi DROGO!!

PS. Dołączam się w modlitwie do Krzysztofa. Niech Bóg Was oświeci "prześladowcy". Dla mnie to niezawodna pieczęć, że to Droga Boża.
KAM.

Toccata and Fugue in D minor

Geniusz... 😀 ale mnie umęczył! jakbym cały ogródek skopała! ;))
Się człowiek wczuwa niepotrzebnie.. 😁 ;)
KAM.

POCHWAŁA BLUŹNIERSTWA

Oglądając ten materiał przypomnę wypowiedź Wojtka Cejrowskiego: Wszystkich won!
Ludzie na usługach dawnego systemu komunistycznego wówczas, a obecnie ci sami na usługach jurolandii powinni zostać usunięci ze "swoich" stołków i to w trybie ekspresowym.
KAM.

SIŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dla Nemo na sobotę będzie filmik "Gdzie jest Nemo?" Może na godzinkę albo i więcej oderwie się od pisania i obejrzy bajeczkę uwielbianą na całym świecie Bożym 😀 :))
KAM.

SIŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Krzysio nie obrażaj. Nemo to mężczyzna. Zanim genderyzm zapanuje na skalę globalną,
zanim będzie miast mamy i taty: rodzic nr 1 i rodzic nr 2 mamy rybaka Nemo (nie rybkę) ;)
KAM.

Masoński Atak na ks.Kneblewskiego i ...Glorię.tv (artykuł z ,,Wyborczej")

😁 alusia romantyczka: kocha i upomina z miłością
a jak blokuje to z wzajemnością - słodka alisss 😀 :)
KAM.

Masoński Atak na ks.Kneblewskiego i ...Glorię.tv (artykuł z ,,Wyborczej")

@Radek33
naiwniutki jak nowo narodzone niemowlę... nie dziwię się. Aby przejrzeć na oczy trzeba przejść szkołę Upodlenia i Poniżenia. Przestaje się wtedy widzieć wszystko na różowo ale realnie. Widzieć, że zło istnieje, dostrzegać ludzi na usługach złego i dostrzegać inny wymiar walki - duchowej walki i z tego tytułu nierównej, zakamuflowanej, rozłożonej w czasie... słowa czasami zdradzają …More
@Radek33
naiwniutki jak nowo narodzone niemowlę... nie dziwię się. Aby przejrzeć na oczy trzeba przejść szkołę Upodlenia i Poniżenia. Przestaje się wtedy widzieć wszystko na różowo ale realnie. Widzieć, że zło istnieje, dostrzegać ludzi na usługach złego i dostrzegać inny wymiar walki - duchowej walki i z tego tytułu nierównej, zakamuflowanej, rozłożonej w czasie... słowa czasami zdradzają demona nieczystości...
Nic nie dzieje się na pstryknięcie palcami. Bóg jest doskonały. Człowiek nie. I dopóki krzywdy nie zostaną naprawione, a osoby skrzywdzone przeproszone, dopóty "winni" nie powinni przystępować do Komunii św. - chyba że świętokradzkiej. Ktoś ciągle czeka na opamiętanie krzywdzicieli.
Ktoś tam w Górze, i ktoś już poza tym forum.
KAM.

Masoński Atak na ks.Kneblewskiego i ...Glorię.tv (artykuł z ,,Wyborczej")

BAH
wspaniale udało Ci się zapisać najważniejsze kwestie... doszedł tam też chórek osób wspierających naszego wielonickowca - tak znanego redakcji z akcji godnej agenta byłej bezpieki... Cóż, nie wszystko można i należy napisać (co się wie). Jeśli to miałoby przynieść szkodę osobie niewinnej - tym bardziej. Uważne czytanie komentarzy więcej daje, niż fascynowanie się cudzym awatarem czy pseudo …More
BAH
wspaniale udało Ci się zapisać najważniejsze kwestie... doszedł tam też chórek osób wspierających naszego wielonickowca - tak znanego redakcji z akcji godnej agenta byłej bezpieki... Cóż, nie wszystko można i należy napisać (co się wie). Jeśli to miałoby przynieść szkodę osobie niewinnej - tym bardziej. Uważne czytanie komentarzy więcej daje, niż fascynowanie się cudzym awatarem czy pseudo mądrościami wygłaszanymi na forum. "Po owocach ich poznacie" i poznajemy. Pseudo przyjaźnie internetowe zdecydowanie odradzam. Jak jeden wspomniany już użytkownik napisał: "ludzie się nie zmieniają, ale dostosowują do sytuacji" (autor: ten sam, którego "bajeczne" wywody zamieścił BAH.
KAM.

Masoński Atak na ks.Kneblewskiego i ...Glorię.tv (artykuł z ,,Wyborczej")

Radek33 13:20

Jeśli mówisz A powiedz B,dużo ludzi chce wiedzieć

...

Ubecja czy gestapo czy IV depart. czy V kol. też chce wiedzieć.
Sęk w tym, że trzeba wiedzieć czy, co, komu i kiedy powiedzieć.

Rozumiesz to Radziu?
KAM.

Dlaczego dobrym ludziom przytrafiaja sie zle rzeczy, a zlym ludziom nie!

Świetny fragment z filmu Bóg nie umarł - warto obejrzeć całość!
KAM.

Masoński Atak na ks.Kneblewskiego i ...Glorię.tv (artykuł z ,,Wyborczej")

biniobill

ale o so chodzi?? ja cie bini nie rozumie...

ty karzesz mi sie tłumaczyć z czegoś, czego ja nie zrobiła?
KAM.

Polska jest przeszkodą dla Rosji

LovVal
Pobożne życzenia to tylko do Radia i Telewizji "Trwam". Godności szuje nie mają.
Gdyby miały, "praca" przy rozwalaniu KK nie miałaby sensu. I infiltracja nie miałaby racji bytu.
KAM.

"Oszustwo Medjugorje". Książka E. Michaela Jones.

modernistae prohibere
Może tak, a może nie. 😜 Któż to wie?
Pejsbuk jest tak samo wiarygodny jak "Gazeta Wybiórcza" Michnika.
KAM.

"Oszustwo Medjugorje". Książka E. Michaela Jones.

👏 Brawa dla laików w temacie, którzy żyją "bajdurzeniami" jednego sceptyka.
Pan cloud, który nigdy w Medjugorje nie był, nie widział i nie rozmawiał z "widzącymi" pisze o ich zerowej pokorze i parciu na szkło. Zupełnie jakby o sobie samym pisał... 😲
Czy istnieje cokolwiek, czego pan cloud by "nie sprofanował"? Osoby, miejsca, etc.?
KAM.

Problem z „Idą”

malgorzata__13

Po co wydawać pieniądze na kontrowersyjny film.
Lepiej sprawdzić przed 😀 niż żałować po 🙏 ;)