Clicks1.7K
pl.news
5

Drugie zamknięcie mszy w Eurpie: przegląd sytuacji

Austria

Msze są dozwolone dla maksymalnie 10 osób, a pogrzeby dla 50 osób. Ojciec Justin Minkowitsch rozpoczął 25 listopada apel 70 intelektualistów domagających się od biskupów uwolnienia Mszy Świętej spod restrykcji. W ciągu kilku dni został on podpisany przez ponad 700 wiernych.

Belgia

Nabożeństwa są zawieszone do 13 grudnia. Komitet troskliwych katolików domaga się, aby przynajmniej niektórzy wierni mogli uczestniczyć w Mszach św. jak w innych krajach. Jego petycja otrzymała w ciągu 500 dni podpisów.

Niemcy

W drugim zamknięciu zamknięto restauracje, sale gimnastyczne, teatry (itd.), ale nie ma zakazu uprawiania kultu, jednak stosowane są surowe środki higieniczne, czasami obejmujące przymusowe noszenie masek i komunię do ręki.

Francja

Kult publiczny jest zawieszony od 30 października do 6 grudnia. Po tym terminie dozwolonych jest tylko 30 osób, nawet w dużych katedrach francuskich. W każdą niedzielę katolicy gromadzą się, by modlić się poza swoimi kościołami.

Polska

Kult publiczny jest ograniczony do 1 osoby na 15 m2, maski są obowiązkowe. Siłownie są zamknięte. Właściciel siłowni w Krakowie zmienił nazwę swojej firmy na "Kościół Zdrowego Ciała", aby ominąć zamknięcie.

Hiszpania

Ograniczenia mają charakter regionalny. Od 5 października frekwencja na mszy świętej jest ograniczona do 30 osób.

Wielka Brytania i Irlandia

Kult jest zawieszony od 5 listopada do 2 grudnia. Irlandzki ksiądz staje w obliczu drakońskich kar za wpuszczenie ludzi na mszę. Od 23 do 27 grudnia, cztery narody brytyjskie zezwalają osobom z maksymalnie trzech gospodarstw domowych na spotykanie się w domu w "bańkach świątecznych."

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsZmqnmoluuo

wlowoj
Z obserwacji (w mojej parafii) wynika że ludzie siedzą na Mszy Św w maskach, ale komunia jest udzielana na kolanach i do ust (99%). Podejrzewam że jest tak generalnie w Polsce. Wielkiej zaraźliwości i śmiertelności z tego powodu nie ma - kolejny dowód że te restrykcje są bez sensu (lub służą czemuś innemu).
Wieczne Odpoczywanie Amen
bieda katoliki - miękkie faje - zgodzą się na wszystko w imię największego świętego posoborowia - Świętego Spokoju - obchodzony jest na co dzień przez całą wierchuszkę, a jak wiadomo ,,ryba psuje się od głowy,, i dlatego nie odtajniono 3 Tajemnicy Fatimskiej.

..piekła nie ma, muzełmany dobre, żydy najlepsze, a pogani wyjątkowo dobrzy - yo :)
Helusia
Masz rację za te wszystkie nadużycia i herezję będzie wielka kara
pielgrzym55
Jak stwierdził arcybiskup Vigano kara kościołowi posoborowemu zostanie wymierzona rękami pogan - islamiści albo nasi apostaci typu czarownice i lewactwo, bezbożne, głupie władze et consortes
Weronika....S
Takie udzielanie Komunii Świętej to religijne draństwo. To gorsze od tego co zrobił Luter.