Marieta Ria
2994

Nemecko zakazuje zabíjanie kuracích embryí, pretože pociťujú bolesť, ale napriek tomu umožňuje potraty ľudí

V Nemecku bude zabíjanie kuracích embryí nezákonné, zatiaľ čo nenarodené deti sú stále vytrhávané z lona matiek a vraždené.

BERLÍN 16. júna 2021 ( LifeSiteNews ) - Nemecký zákonodarný orgán nedávno prijal zákon zakazujúci zabíjanie šesťdňových kuracích embryí, pretože sú „citlivé na bolesť“, ako aj usmrcovanie kurčiat z dôvodu pohlavia. Ľudské deti sú medzitým legálne mučené a vraždené v maternici v Nemecku a vo väčšine ďalších krajín sveta potratmi.

V roku 2020 nemecká ministerka poľnohospodárstva Julia

Klöckner iniciovala návrh zákona, ktorý zakazuje zabíjanie mužských kurčiat. To by ovplyvnilo 45 miliónov kurčiat samcov, ktoré sa ročne zabíjajú v nemeckom chove nosníc, pretože kurčatá samcov nemôžu naklásť vajcia alebo vyprodukovať dostatok mäsa tak rýchlo, aby boli vykrmované a zabité.

Nemeckí zákonodarcovia rozhodli, že od roku 2022 bude zabíjanie kurčiat samcov zakázané, pretože kuracie embryá sú „citlivé na bolesť od siedmeho dňa“. Preto sa od fariem bude vyžadovať, aby používali metódy na určovanie pohlavia kurčiat pred vyliahnutím, aby ich bolo možné z potomstva vyňať.

Ďalej od roku 2024 bude potrebné použiť metódy na určenie pohlavia kuracieho embrya v ešte skoršom veku, aby bolo možné ich vylúčiť v menej rozvinutom štádiu, čím sa zabezpečí, že kuracie embryá nepocítia žiadnu bolesť. Klöckner uviedol, že so schválením tohto zákona „sme priekopníkmi po celom svete.“

Nemecké združenie pre dobré životné podmienky zvierat vyjadrilo radosť z tohto návrhu, kritizovalo však, že tento dvojstupňový zákaz v skutočnosti nezakáže zabíjanie kuracích embryí citlivých na bolesť až do roku 2024.

David Engels, predseda rímskej histórie na univerzite v Bruseli, sarkasticky tweetoval : „Keď sa kuracie embryo teší viac [ochrana života] ako ľudské embryo, viete, že ste dorazili do najlepšej Európy vôbec.“

V Nemecku môžu byť nenarodené ľudské deti zabité umelým potratom z akéhokoľvek dôvodu až do 12 týždňov po počatí, keď je matka na konci prvého trimestra. Z iných dôvodov sú potraty povolené ešte neskôr počas tehotenstva.

V ôsmich až deviatich týždňoch sa u nenarodených detí vytvorili očné viečka a začali sa objavovať vlasy. Do deviateho a desiateho týždňa môže dieťa robiť kotrmelce, skákať, žmurkať proti svetlu, mračiť sa a prehĺtať. Okolo 11. a 12. týždňa je anatómia dieťaťa zreteľne mužská alebo ženská. Tvár má jednoznačnú formu a jedinečné vlastnosti a objavili sa chuťové poháriky.

Dôkazy ukazujú, že nenarodené deti môžu cítiť pocity už od 12. týždňa. Potraty v tomto čase vedú k neznesiteľnej bolesti pre deti, ktoré sú vytrhávané z lona matiek.

Nemecko, Julia Klöckner

LIFE SITE
Anton Čulen
Brutálne vraždy detí potratom a následné použitie na výrobu "vakcín" im nevadia?
johanika
Sodoma a Gomora boli ešte oproti dnešnému svetu "mestá morálky a svätosti"...