Clicks361
m.rekinek
1

Znów dyktatura ? W obronie prof. Aleksandra Stępkowskiego !

Medialne doniesienia ostatnich kilku dni skupiają się na wiceministrze MSZ, prof. Aleksandrze Stępkowskim, który pod wpływem presji środowisk lewicowych ma zostać odwołany ze stanowiska.

Za oficjalny powód odwołania podaje się rzekomą odpowiedzialność prof. Aleksandra Stępkowskiego za zaproszenie do Polski Komisji Weneckiej. Jednak, jak powszechnie wiadomo instytucje Rady Europy (a taką jest Komisja Wenecka) podejmowały działania niezależnie od formalnej decyzji polskiego rządu.

Tymczasem prawdziwy powód zaciekłości środowisk proaborcyjnych i LGBT to zaangażowanie ministra na rzecz obrony życia i przeciwko kontrowersyjnej ustawie o uzgodnieniu płci, sprzeciw wobec związków partnerskich czy adopcji dzieci przez homoseksualistów.

W całej sprawie należy pamiętać także o tym, że z punktu widzenia zawodowego minister Stępkowski w swojej działalności w MSZ dał się poznać jako wytrawny negocjator na poziomie międzynarodowym, sprawnie posługujący się argumentacją prawniczą i umiejętnie broniący suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej. To z jego inicjatywy Polska – wbrew naciskom ze strony Unii Europejskiej – podpisała wspólnie z Węgrami rezolucję Rady Praw Człowieka ONZ podkreślającą rolę rodziny w życiu społecznym. Minister Stępkowski wskazywał także na forum międzynarodowym na konieczność przeciwdziałania ludobójstwu chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Dlatego proszę – podpisz petycję w obronie ministra Aleksandra Stępkowskiego i przyłącz się do akcji poparcia:

Podpisz petycję ›

Serdecznie za to dziękuję!

Paweł Kwaśniak
Prezes Centrum Wspierania Inicjatyw
dla Życia i Rodziny

PS Prześlij tę wiadomość do znajomych, którzy podzielają Twoje poglądy. Nie pozwólmy na dyktat politycznej poprawności.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sz. P. Beata Szydło
Prezes Rady Ministrów RP

Szanowna Pani Premier,


zwracamy się z prośbą o oficjalne wyrażenie poparcia dla działań w obronie praw człowieka podejmowanych przez wiceministra spraw zagranicznych Aleksandra Stępkowskiego.

Już od samego początku pracy w MSZ był on obiektem ataków ze strony środowisk proaborcyjnych oraz grup LGBT, które krytykowały aktywność ministra sprzed objęcia stanowiska. Nie odpowiadały im działania prof. Stępkowskiego na rzecz obrony życia oraz sprzeciw wobec kontrowersyjnej ustawy o uzgodnieniu płci, związków partnerskich, edukacji seksualnej i adopcji dzieci przez homoseksualistów.

Tymczasem minister Stępkowski w swojej działalności w MSZ dał się poznać jako wytrawny negocjator na poziomie międzynarodowym, sprawnie posługujący się argumentacją prawniczą i umiejętnie broniący suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej. To z jego inicjatywy Polska – wbrew naciskom ze strony Unii Europejskiej – podpisała wspólnie z Węgrami rezolucję Rady Praw Człowieka ONZ podkreślającą rolę rodziny w życiu społecznym. Minister Stępkowski wskazywał także na forum międzynarodowym na konieczność przeciwdziałania ludobójstwu chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Zaznaczał, że polskie wybitne dziedzictwo konstytucyjne i doświadczenia historyczne przypominają o właściwym dla naszego kraju przywiązaniu do promowania i ochrony praw człowieka.

„Gazeta Wyborcza” sugeruje, że minister Stępkowski ma zostać zdymisjonowany, bo pozarządowy prawniczy Instytut „Ordo Iuris”, którego był założycielem, zaangażował się w obywatelską inicjatywę na rzecz pełnej ochrony życia ludzkiego. Twierdzi przy tym, że oficjalnym powodem dymisji ma być obarczenie wiceministra odpowiedzialnością polityczną za zaproszenie do Polski Komisji Weneckiej Rady Europy. Tymczasem powszechnie wiadomo, że instytucje Rady Europy podejmowały działania dotyczące Trybunału Konstytucyjnego niezależnie od formalnej decyzji polskiego rządu w tym zakresie. Dlatego wydaje się, że publikacja „Gazety Wyborczej” nosi wszelkie znamiona próby wykreowania merytorycznego argumentu dla usunięcia ministra Stępkowskiego ze stanowiska. Chcielibyśmy, żeby jasno zdementowała Pani te insynuacje.

Dymisja ministra byłaby bez wątpienia realizacją postulatów skrajnych środowisk lewicowych, których preferencje polityczne nawet w przypadku usunięcia ze stanowiska wiceszefa MSZ pozostałyby bez zmian.

www.protestuj.pl/bronmy-ministra…
Rafał_Ovile
✍️