Czy SW II zakazał Mszy Świętej Trydenckiej?

O co bractwo kruszy kopie, skoro SW II, nie zakazał Mszy Świętej Trydenckiej?

Sobór Watykański II nie nakazał wprowadzenia tych zmian, które obecnie mają miejsce w Kościele. Ta nowa Msza Święta jest wynikiem rewolucji i buntu i nie ma nic wspólnego z Soborem Watykańskim II. Ustawienie Kapłana tyłem do Tabernakulum i zlikwidowanie Łaciny jest wbrew postanowieniom II Soboru Watykańskiego.
Stara Msza Święta jest zdecydowanie bardziej zgodna, o całe Niebo zgodna, z postanowieniami II Soboru Watykańskiego.

Więc o co chodzi z tym buntem Lefebvre?

W jakim celu lefebryści fabrykują te wszystkie kłamstwa wobec Soboru Watykańskiego II, naszego Świętego Papieża Jana Pawła II (który, był obrońcą Starej Mszy Świętej i zezwolił na szersze odprawianie Mszy łacińskiej.) oraz Benedykta XVI?

Lefebryści nawet nie wiedzieli, że Święty Papież Jana Paweł II bronił Mszy Trydenckiej, a mimo tego, że teraz już wiedzą, bo co niektórych uświadomiłam, to nic się nie zmieniło, w dalszym ciągu opluwają Świętego Papieża i walczą z nim zajadle. I nie dziwiłabym się gdyby te wiadomości były niedostępne i trudne do odszukania, ale są one na wyciągnięcie ręki. Poniżej jest dowód, że Święty Papież JPII, bronił Mszy Św. Trydenckiej:

,,W 1986 roku Jan Paweł II jeszcze raz zwrócił się z pytaniem do wybranych kardynałów w sprawie Mszy trydenckiej. Komisja dziewięciu kardynałów rozpoczęła swe prace w składzie: Joseph Ratzinger, Paul Augustin Mayer (prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów), Silvio Oddi, Alfons Maria Stickler (Archiwista i Bibliotekarz Świętego Kościoła Rzymskiego), Agostino Casaroli, kardynał Bernardin Gantin (prefekt Kongregacji ds. Biskupów), Antonio Innocenti, Pietro Palazzini (prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych) oraz Jozef Tomko (proprefekt Kongregacji Rozkrzewiania Wiary). Mieli oni za zadanie odpowiedzieć na dwa pytania papieża:

Czy papież Paweł VI dał prawo biskupom do zakazywania celebracji Mszy trydenckiej?

Czy księża mają prawo do publicznych i prywatnych celebracMszy trydenckiej bez ograniczeń, nawet jeżeli miejscowy biskup nie wyrazi na to zgody
[7]?


Według opinii 9 kardynałów Msza trydencka nigdy nie została zakazana i żaden biskup nie może zabronić żadnemu katolickiemu księdzu jej odprawiania[8].

Komisja uznała też, że żaden duchowny nie może być zmuszany do celebrowania zreformowanej mszy oraz nie może być karany za przywiązanie do starego rytu. Komisja zarekomendowała papieżowi opublikowanie wniosków z jej prac w formie oficjalnego dokumentu.


Jan Paweł II w swoim motu proprio Ecclesia Dei z 1988 roku polecił biskupom ułatwiać wiernym przywiązanym do rytu trydenckiego pielęgnowanie tej tradycji liturgicznej. Także i w tym celu została powołana specjalna Papieska Komisja Ecclesia Dei, roztaczająca opiekę nad klerem i wiernymi przywiązanymi do formy trydenckiej oraz zajmująca się dialogiem z Bractwem św. Piusa X, mającym nieuregulowany status kanoniczny.

7 lipca 2007 papież
Benedykt XVI w motu proprio Summorum Pontificum zezwolił na odprawianie mszy trydenckiej każdemu kapłanowi bez konieczności zgody biskupa od 14 września 2007 roku.

źródło:wikipedia.org/wiki/Nadzwyczajna_forma_rytu_rzymskiego

Więc lefebryści upatrują wroga tam gdzie go nie ma. Prawdziwe zmiany w liturgii wprowadziła masoneria kościelna.

Dlaczego bractwo walczy z Kościołem Świętym i Świętym Janem Pawłem II, to samo tak naprawdę nie wie
.Taki dostało nakaz od swojego guru i tak tę wojenkę prowadzi od 50 lat. Teraz już nie można mieć wątpliwości tylko pewność, co to za duch ukrywa się w bractwie i dlaczego tak zajadle walczy ze wszystkimi Świętościami, a nawet samym Bogiem. Na pewno nie jest to DUCH ŚWIĘTY!

,,Faktyczna treść dekretów soborowych idzie w zapomnienie, a bożkiem staje się „duch soboru”, którym można uzasadnić wszystko. Abp Lefebvre, przyglądając się posoborowym reformom, staje się im wrogi. Co ciekawe, najpóźniej zaczyna protestować przeciwko reformie liturgii. Pierwsze zmiany, m.in. częściowe wprowadzenie języków narodowych do liturgii, budzą nawet jego zadowolenie i nadzieje.'
'
Proszę posłuchać prawdy na temat SWII Bożego Kapłana Ks. Romana Kneblewskiego, który też jest obrońcą Mszy Świętej w klasycznym rycie rzymskim.

Po wsze czasy! [Tuba Cordis 19 VII A.D. 2021]
od 13.minuty

A poniżej niektóre komentarze tradycjonalistów

Brygada Świętokrzyska NSZ
zdradziła się czego uczy bractwo

,,....jesteś opóźniony w rozwoju ????\
tutaj masz czarno na białym :''
"...ŻEBY BYĆ POSŁUSZNYM PAPIEŻOM OD ŚW. PIOTRA DO ŚW PIUSA X-GO MUSIMY STRONIĆ OD PAPIEŻY POSOBOROWYCH !"
"...ŻEBY BYĆ POSŁUSZNYM PAPIEŻOM OD ŚW. PIOTRA DO ŚW PIUSA X-GO MUSIMY…

-----------------------------------------------------
A tu kolejny komentarz oświeconego absurdu.
Posoborowe absurdy
,,No i proszę panie Aronie, panie/pani W obronie Tradycji Kościoła ( tej posobrowej) czyli @MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Tak jak milczy na temat ks. Natanek tak i ty. JAN PAWEŁ II JAKO MODERNISTA, któ©y przyją imię reformatorów po soborowych JANA XXIII I PAWŁA VI.
CHCIAŁ ZNISZCZYĆ NAUCZANIE PRZEDSOBOROWE W TYM MSZĘ TRYDENCKĄ. Przez to ekskomunikował pod pretekstem abp. Lefevebra, a powołał Bractwo indultowe św. Piotra, podporządkowane SW II.
Ten święty rzekomo JP II był MODERNISTĄ. Modernizm był potępiany od samego początku powstania Kościoła Katolickiego i opisanego już w Biblii.''

I jeszcze jeden komentarz od tej samej zagorzałej,, tradycjonalistki''

posoborowe absurdy

,,@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Jesteś jednym wielkim absurdem, aberracją. PIERDOŁĄ. Jeżeli już to chodzisz na jakąś posoborową indultową Mszę łacińską. Jest powiedzienie GŁUPI TRZEBA USTĄPIĆ. Więc żyj sobie mrzonkami, że JP II był zagorzałym zwolennikiem Mszy Trydenckiej. Więc dlaczego jej nie przywrócił w całym Kościele jak to zrobił Benedykt XVI? Czemu Karol Wojtyła, który został papieżem nie nakazał w Polsce odprawiać Mszy Trydenckiej, zamiast Novus Ordo, którą wprowadził kard. Wyszyński?
CZEMU EKSKOMUNIOWAŁ BRACTWO ŚW. PIUSA X? DLACZEGO UPOKORZYŁ ZASŁUŻONEGO ABP. LEFEVENRA, KTÓRY PRZYCIĄGNĄŁ DO WIARY KATOLICKIEJ PÓŁ AFRYKI?''
----------------------------
Takich mamy ogłupiałych ,,tradycjonalistów'' lefebrystów, którzy sami nie wiedzą o co walczą i z kim od 50 lat!
Nic kompletnie nie wiedzą, nie używają rozumu, nie szukają PRAWDY, tylko powtarzają jak nakręcone katarynki, to co usłyszą w bractwie na kazaniu od swoich błądzących Kapłanów. Wszystko przyjmują jako święte dogmaty. Co jeden to mądrzejszy i jak zaczną komentować to nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać. Jedyny pożytek, z tych komentarzy jest taki, że można się ubawić do łez. Tak że skrzętnie kopiuję sobie wszystkie, żeby się pośmiać jak mnie dopadnie zły nastrój. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Poniżej dowód, że Święty Papież JPII, bronił Mszy Św. Trydenckiej:

,,W 1986 roku Jan Paweł II jeszcze raz zwrócił się z pytaniem do wybranych kardynałów w sprawie Mszy trydenckiej. Komisja dziewięciu kardynałów rozpoczęła swe prace w składzie: Joseph Ratzinger, Paul Augustin Mayer (prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów), Silvio Oddi, Alfons Maria Stickler (Archiwista …More
,,Poniżej dowód, że Święty Papież JPII, bronił Mszy Św. Trydenckiej:

,,W 1986 roku Jan Paweł II jeszcze raz zwrócił się z pytaniem do wybranych kardynałów w sprawie Mszy trydenckiej. Komisja dziewięciu kardynałów rozpoczęła swe prace w składzie: Joseph Ratzinger, Paul Augustin Mayer (prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów), Silvio Oddi, Alfons Maria Stickler (Archiwista i Bibliotekarz Świętego Kościoła Rzymskiego), Agostino Casaroli, kardynał Bernardin Gantin (prefekt Kongregacji ds. Biskupów), Antonio Innocenti, Pietro Palazzini (prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych) oraz Jozef Tomko (proprefekt Kongregacji Rozkrzewiania Wiary). Mieli oni za zadanie odpowiedzieć na dwa pytania papieża:

Czy Papież Paweł VI dał prawo Biskupom do zakazywania celebracji Mszy trydenckiej?

Czy Księża mają prawo do publicznych i prywatnych celebracji Mszy trydenckiej bez ograniczeń, nawet jeżeli miejscowy Biskup nie wyrazi na to zgody
[7]?


Według opinii 9 Kardynałów Msza Św. trydencka nigdy nie została zakazana i żaden biskup nie może zabronić żadnemu katolickiemu Księdzu jej odprawiania[8].''