Clicks1.5K
PiotrM
27

Abp. Dzięga Chrystus nie roznosi zarazków i wirusów!

Specjaliści niech szukają w tej sprawie odpowiednich pomocy medycznych, a my trwajmy na modlitwie - pisze w liście do wiernych abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński apeluje: Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą. Nie lękajcie się świątyni. Nie lękajcie się Kościoła. Otwórzcie na nowo Chrystusowi drzwi Waszych serc i myśli, Waszych wyborów i czynów.

Chrystus nie roznosi zarazków ani wirusów. Chrystus rozdaje Świętą czystość i Życie, przywraca zdrowie - podkreśla w liście abp Dzięga. Hierarcha pisze, że:

"Potwierdzeniem(...)przynależności do Chrystusa jest w praktyce Kościoła także woda święcona. Posługujemy się nią z wiarą, gdy pragniemy się duchowo oczyścić i umocnić oraz gdy pragniemy wezwać Bożej pomocy, opieki i ochrony w różnych sytuacjach naszego życia, szczególnie w trudnościach i doświadczeniach. Posługujemy się nią z wiarą, gdy pragniemy się duchowo oczyścić i umocnić oraz gdy pragniemy wezwać Bożej pomocy, opieki i ochrony w różnych sytuacjach naszego życia, szczególnie w trudnościach i doświadczeniach. Kusiciel doskonale wie, jak cierpliwie osłabiać tę naszą bliskość i jedność z Panem. Zaczyna nieraz od drobnych spraw. Trzeba mu powtarzać: idź precz, szatanie. Szatan jest bezradny wobec takiego wyrazistego i jednoznacznego człowieczego świadectwa wiary. On się tego wręcz panicznie boi. Nie bez podstawy mówi się, że ktoś się czegoś boi, jak diabeł święconej wody - czytamy w liście.

To dlatego w domach katolickich przechowywana jest i używana z wiarą woda, poświęcona przez kapłana i przekazana do użytku wiernych. Dlatego woda święcona pozostaje do dyspozycji wiernych także w kropielnicach przy wejściu do świątyń. Duszpasterze dbają, by była zawsze świeża i odnawiana przynajmniej raz w tygodniu. W razie potrzeby, woda w kropielnicach jest wymieniana dosłownie każdego dnia - kontynuuje hierarcha.

Arcybiskup pisze, że "nie należy dzisiaj pytać, kto zgrzeszył, że pandemia się rozwija. Wszyscy winniśmy zwrócić się na nowo do Boga". - Nie lękajcie się więc, tylko zachowajcie wiarę - wzywa abp Dzięga i dodaje, że "Świątynie pozostają u nas otwarte dla każdego, także do osobistej modlitwy, z zachowaniem odpowiednich, rozumnych przepisów porządkowych. W zapowiedzianych godzinach kapłani oczekują w konfesjonałach. A wszyscy ci, którzy z racji na kwarantannę pozostają w domach, także mają czas na osobistą modlitwę, wyciszenie, nawrócenie i zawierzenie".

Metropolita szczecińsko-kamieński zaapelował też o modlitwę za chorych, zarażonych koronawirusem, ich rodziny i służbę zdrowia. Prosił jednak też o modlitwę za cierpiących na inne choroby.

Tu pełna treść listu metropolity szczecińsko-kamieńskiego abp. Andrzeja Dzięgi.
MementoMori+++
🤒 😭
przeciwherezjom
Rośnie odwaga tego arcybiskupa. Jeszcze bawi się w dyplomację (te zwroty uznające jakoby plandemia istniała), ale w sumie jestem pełen szczerego podziwu - wśród takich wilków jak... no daruję sobie nazwiska biskupów zdrajców Kościoła polskiego....
PiotrM
Rafał_Ovile shares this
1.5K
Abp. Dzięga Chrystus nie roznosi zarazków i wirusów!
olek19801
Boże Ciało A.D. 2020
ostrożność nade wszystko w parafiach...
Mbuckop
Swieta prawda!!!
PiotrM
pmichal
Trzeba jednakże pamiętać te Słowa:

Oraz fakt, że niegodne przyjmowanie Komunii świętej, w stanie grzechu ciężkiego to wielkie świętokradztwo. Lepiej niech ręka uschnie, niż całe ciało wraz z duszą miało znaleźć się w piekle.