pl.news
4280

Nawała na Instytuty Rytu Rzymskiego – ciąg dalszy w marcu

Franciszek i jego twardogłowi przygotowują dwa kolejne dokumenty liturgiczne, donosi La-Croix.com (17 stycznia).

W marcu jeden dekret będzie wymierzony w te Instytuty Rytu Rzymskiego, które zaprzedały się Watykanowi. Inny zastąpi dokument Liturgiam authenticam (2001), który kontroluje jakość tłumaczeń liturgicznych Novus Ordo.

La-Croix.com twierdzi ponadto, że usunięcie przez Franciszka Komisji Ecclesia Dei, która była odpowiedzialna za Ryt Rzymski, było aktem zemsty, ponieważ Ecclesia Dei autoryzowała celebrację Wielkiego Tygodnia według Mszału Rzymskiego z 1954 r., który Pius XII w 1955 r. zastąpił nieudanym przekształceniem.

Według La-Croix.com Franciszek przesunął publikację Traditionis custodes – która miała nastąpić w połowie września – na połowę lata, ponieważ ta bezlitosna rozprawa była ważna dla Franciszka, który "przyspieszył wszystko w lipcu po swojej operacji, ponieważ widział możliwy koniec swojego pontyfikatu. Myślę, że bał się śmierci", twierdzi źródło La-Croix.com.

Jednak dla zbawienia swojej biednej duszy, lepiej by zrobił, gdyby stanął przed Boskim Sędzią, nie publikując tego dokumentu.

Grafika: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsZpqojaxtif
pielgrzym55
Z posoborową hierarchią jest jak z Anglikami - kto im wierzy, w ich zapewnienia, sam sobie szkodzi. Najpierw utworzono instytuty tradycyjne, alby zaszkodzić FSSPX, teraz zostaną one zaorane.
CÓRKA MARYI
Michał Rembieliński
Ap 22, 11 Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi, i plugawy niech się jeszcze splugawi, a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość, a święty niechaj się jeszcze uświęci! 12 Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca. 13 Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec. 14 Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty*, aby …More
Ap 22, 11 Kto krzywdzi, niech jeszcze krzywdę wyrządzi, i plugawy niech się jeszcze splugawi, a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość, a święty niechaj się jeszcze uświęci! 12 Oto przyjdę niebawem, a moja zapłata jest ze mną, by tak każdemu odpłacić, jaka jest jego praca. 13 Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec. 14 Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty*, aby władza nad drzewem życia do nich należała i aby bramami wchodzili do Miasta. 15 Na zewnątrz są psy*, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje.
Irbis Irbis
"W marcu jeden dekret będzie wymierzony w te Instytuty Rytu Rzymskiego, które zaprzedały się Watykanowi". Co to znaczy że "zaprzedały się Watykanowi"?