pl.news
1400

Ofiara bluźnierczego prawa zostanie stracona

Zafar Bhatti (57), pakistański protestant, więziony od lipca 2012 r. za "bluźnierstwo" w Rawalpindi w Pakistanie, 3 stycznia otrzymał wyrok dożywocia zamieniony na karę śmierci.

Lider "Jesus World Mission", Bhatti został oskarżony o wysyłanie "bluźnierczych wiadomości" do muzułmańskiego kaznodziei z telefonu komórkowego, który został mu przekazany dopiero po wysłaniu wiadomości i którego karta SIM nie była na jego nazwisko. Jak podaje BritishAsianChristans.org, Bhatti jest analfabetą i dlatego nie jest w stanie pisać wiadomości.

Jego żona Bibi (72) powiedziała, że podjęto kilka prób, aby Bhatti dokonał apostazji do islamu, aby uwolnić go na tej podstawie, "ale on jest silny w swojej wierze."

W grudniu prawnik Bhattiego wciąż miał nadzieję na jego uwolnienie za kaucją z powodu ciężkiej cukrzycy i niedawnego ataku serca. Podobne wnioski o zwolnienie za kaucją przyznawano już mordercom i gwałcicielom. Wzrok Bhattiego pogarsza się z powodu słabego światła w celi.

Zachodnie reżimy znają podobne ustawy o bluźnierstwie, które chronią ich rasizm i homoseksualną religię cywilną przed krytyką. W związku z tym nie robią nic, aby uwolnić Bhattiego.

#newsLjfyipikdr
CÓRKA MARYI