Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks3.8K
pl.news
5

Niemiecka diecezja: zwierzęce ścierwo na krzyżu to "sztuka"

W biurze o. Christopha Simonsena, rektora kościoła w Mönchengladbach (Niemcy), zawieszony jest "krzyż", na którym zamiast ciała Chrystusa wiszą zwierzęce zwłoki.

Widać to z kościoła przez szklane drzwi. Martwe zwierzę ma kończyny, ale nie ma głowy. Biskup Aachen, Helmut Dieser, zgadza się na to.

Według Kath.net (8 listopada) w tej sprawie zwrócono się do kilku księży i samego Diesera, który lubi liturgie w pubach.

Pozornie zaniepokojony pracownik w biurze wikariusza generalnego odpowiedział, że sztuka może również przejawiać się jako „zaburzenie utrwalonego postrzegania” oraz że niegodna reprezentacja „nie jest niegodna”.

W liście wyjaśniono pompatycznie, że Dieser zwołał tak zwaną Komisję ds. Sztuki Kościelnej, aby „zrozumieć”, w jaki sposób sztuka może służyć jako „wejście w nawykowe postrzeganie debaty o wierze”. Krytyk, który poprosił o dialog, nie został przyjęty.

#newsGrcyhdyygn
Sw.Joanna
Bardzo mądra wypowiedz.
To jest wszystko mocno inspirowane satanizmem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Oni takie rzeczy robią, raz jako bluźnierstwo, a dwa jako ofiarę.
Biedni Niemcy. Cały naród będzie musiał cierpieć straszną Karę, w tym też dobrzy, niewinni ludzie. Bóg nie jest okrutny - cierpienie dobrych zostanie przyjęto jako męczeństwo, otrzymają chwałę w niebie. Wiele zapowiedzi mówi, że Niemcy zginą. Teraz nie potrzeba proroctw - ciasna ludzka logika jest w stanie to przewidzieć. A Miłosierdzie Boga jest wielkie, Bóg jest cierpliwy, ale biada, jak Jego …More
Biedni Niemcy. Cały naród będzie musiał cierpieć straszną Karę, w tym też dobrzy, niewinni ludzie. Bóg nie jest okrutny - cierpienie dobrych zostanie przyjęto jako męczeństwo, otrzymają chwałę w niebie. Wiele zapowiedzi mówi, że Niemcy zginą. Teraz nie potrzeba proroctw - ciasna ludzka logika jest w stanie to przewidzieć. A Miłosierdzie Boga jest wielkie, Bóg jest cierpliwy, ale biada, jak Jego cierpliwość się wyczerpie i opadnie ramię sprawiedliwości!
Sw.Joanna likes this.
Wiktoria
Nie to nie żart, koleżanka i ja napisaliśmy skarge.
bookbinder likes this.
mar219
To żart?