lv.news
27

Baznīca nav kā starptautiska viesnīcu ķēde - kardināls Millers paskaidro Franciskam

Ar Traditionis Custodes Francisks mēģina nogalināt romiešu rituālu, 19. jūlija paziņojumā novēro kardināls Gerhards Millers. Viņam ir šaubas par TC teksta kvalitāti un kritizē Svētā Augustīna …More
Ar Traditionis Custodes Francisks mēģina nogalināt romiešu rituālu, 19. jūlija paziņojumā novēro kardināls Gerhards Millers.
Viņam ir šaubas par TC teksta kvalitāti un kritizē Svētā Augustīna citātu, kas izmantots Franciska pavadvēstulē. Citātā tiek izmantots svētā Augustīna dalījums baznīcā “pēc ķermeņa” vai “pēc sirds”, lai akcentētu paklausību. Tomēr Millers paskaidro, ka citāts nerunā par autoritārismu, bet par vienotību ticībā, kas "nekādā gadījumā" neprasa sterilu vienveidību ārējā liturģiskajā formā.
Millers mēģina likt Franciskam saprast, ka baznīca nav līdzīga "starptautiskām viesnīcu ķēdēm ar viendabīgu dizainu". Tāpēc pēc Tridentas koncila Pijs V nenomāca dažādos rituālus , bet vēlējās ierobežot pārkāpumus.
Tāpat kā Francisks, Millers uzstāj, ka "bez nosacījumiem" jāatzīst [neveiksmīgā] Vatikāna II koncils, taču ievēro, ka tās mācības par izpirkšanu, Baznīcu, atklāsmi, laulību noliedz "vairākums vācu bīskapu" - un ne tikai viņi. Viņi arī ir pretrunā ar Francisku un “…More