ewaboryk
81.1K

Izrael już wpłynął na nowelizację, liczy na jeszcze więcej

Fot. Pixabay.com Izrael liczy, że wskutek interwencji Trybunału Konstytucyjnego kształt nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej zostanie zmieniony. Mówi o tym oświadczenie opublikowane we …More
Fot. Pixabay.com
Izrael liczy, że wskutek interwencji Trybunału Konstytucyjnego kształt nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej zostanie zmieniony. Mówi o tym oświadczenie opublikowane we wtorek po ogłoszeniu decyzji prezydenta Andrzeja Dudy.
„Mamy nadzieję, że uda nam się uzgodnić zmiany i poprawki w nowelizacji ustawy o IPN, gdy będzie się nią zajmował Trybunał Konstytucyjny” – głosi komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela.
Według deklaracji Andrzeja Dudy, nowelizacja trafi do Trybunału Konstytucyjnego, który ma sprawdzić, czy nowe prawo nie narusza wolności słowa, a także zbadać kwestię tzw. określoności przepisów prawa.
Prezydent przyznał, że poprawki wniesione do projektu nowelizacji, wyłączające spod odpowiedzialności karnej niektóre zniesławiające Polskę, niezgodne z prawdą twierdzenia, znalazły się tam pod wpływem interwencji strony izraelskiej. Chodzi o działalność naukową i artystyczną. Pamiętając, że oszczercze publikacje, np. socjologa Jana Tomasza Grossa …More
NOWAERA
No i znowu porozumienie... w bezkarnym szkalowaniu Polski!
predex
Cale szczęście , bo co by było z tesciem poeta naszego prezydenta.
Pan Aleksander Szumański
- Czy złoży Pan krytykę wiersza swojego teścia Juliana Kornhausera o mordowaniu żydowskich dziewczynek pałkami przez żołnierzy Polski Podziemnej w czasie tzw. pogromu kieleckiego?
Jest to kłamstwo historyczne i literackie, ubliżające Narodowi Polskiemu. Czas naprawiać krzywdy nam wyrządzone.
Przypominam …More
Cale szczęście , bo co by było z tesciem poeta naszego prezydenta.

Pan Aleksander Szumański

- Czy złoży Pan krytykę wiersza swojego teścia Juliana Kornhausera o mordowaniu żydowskich dziewczynek pałkami przez żołnierzy Polski Podziemnej w czasie tzw. pogromu kieleckiego?

Jest to kłamstwo historyczne i literackie, ubliżające Narodowi Polskiemu. Czas naprawiać krzywdy nam wyrządzone.

Przypominam ów "literacki" paszkwil Pana teścia Juliana Kornhausera:

WIERSZ O ZABICIU DOKTORA KAHANE

"A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,

żeby pana swego, Seweryna Kahane,

zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!

Boże że go pożałuj i wszech synów Dawidowych

iże tako marnie zeszli od nierównia swojego!

Chciałci i jego bracia miła królowi służyć

swą chorągiew mieć, ale żołnierze dali go zabić.

Żołnierze, milicjanci, kieleccy rodzice

świętości nie mieli, bezbronne dzieci zatłukli!

Zabiwszy, ulicami powlekli, bić Żydów krzyczeli,

Polacy, kielczanie jako psy kłamacze.

Okrutność śmierci poznali, szkarady posłuchali,

krwią splamili przyjacioły, na bruk ich wyrzucili.

Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku

drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach

dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew".

Napisał Julian Kornhauser (ur. 20 września 1946 w Gliwicach) – polski poeta, prozaik, krytyk literacki, eseista, autor książek dla dzieci, znawca i tłumacz literatury serbskiej i chorwackiej, współtwórca grupy literackiej „Teraz”, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli poetyckiej Nowej Fali z lat 70. XX wieku. Ojciec Pierwszej Damy Pani Agaty Kornhauser - Dudy. Wiersz jest ogniwem cyklu "Żydowska piosenka" z tomu Kamyk i cień.

Cytat za: J. Kornhauser, Wiersze zebrane, pod red. A. Glenia i J. Kornhausera,

Wydawnictwo WBPiCAK, Poznań 2016, s. 426. Redakcja Adam Zagajewski, Stanisław Barańczak, Ryszard Krynicki - "Strony Poezji - Monografie".

"Monografie w toku. Kompendia multimedialne" pod redakcją Pawła Próchniaka.
stronypoezji.pl/…/wiersz-o-zabici…

===============================

- Czy tak kłamliwie może przebiegać edukacja historyczna w suwerennej i niepodległej Polsce?

- Czy Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na taką "edukację " zezwala?

Powyższe pytania zadaję Panu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej jako kombatant i członek Środowisk Kresowych.

Opracował Aleksander Szumański , świadek historii - dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 - 2012, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.

Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621.
Zmieniony ( 27.01.2018. )
Lemmy7883
Kiedy? wreszćie spakuje śie wszyskich pasoźytów polakoźerców z Polski i odda w ręce islamistów i razem wyślemy ich do ich śmirdzącego pana posrańca talmuda? Rodem zakłamanej ćemnośći
Szukający PRAWDY
Myślę, że ustawa IPN BLOKUJE w jakimś sensie PRZYGOTOWANE PRZEZ ŻYDÓW KOLEJNE KROKI wobec Polski. Jednym z takich kroków jest na pewno "złodziejskie" kwestie odszkodowawcze dla narodu żydowskiego (nie spadkobierców), za zniszczenia na majątku Żydów, w tym oczywiście zniszczonego w Polsce i jego utracenia. Przy czym pytam, kto dokonał zniszczeń... Polacy czy Niemcy? Po drugie, chyba najważniejsza …More
Myślę, że ustawa IPN BLOKUJE w jakimś sensie PRZYGOTOWANE PRZEZ ŻYDÓW KOLEJNE KROKI wobec Polski. Jednym z takich kroków jest na pewno "złodziejskie" kwestie odszkodowawcze dla narodu żydowskiego (nie spadkobierców), za zniszczenia na majątku Żydów, w tym oczywiście zniszczonego w Polsce i jego utracenia. Przy czym pytam, kto dokonał zniszczeń... Polacy czy Niemcy? Po drugie, chyba najważniejsza sprawa tj. dzisiaj Państwo Izrael widzi, że jest TYLKO KWESTIĄ CZASU zniknięcie z mapy Izraela, lub jego większej części. TAK POTWÓRZĘ - TO KWESTIA CZASU... Z jakiego powodu? Odpowiadam - Iran do tego przyłoży rękę (to moje przemyślenia). Dlatego naród Żydowski SZUKA NOWEGO MIEJSCA i widzi w nim Polskę. Jest tylko JEDEN BARDZO DUŻY PROBLEM. Polacy to katolicy, którzy wierzą, że Jezus był Mesjaszem, TO NASZA WIARA I PRAWDA!!! Jezus raz po raz mówił Faryzeusze, że mają diabła za ojca, Faryzeusze to znacząca cześć dzisiejszej Masonerii, pozostała część Masonerii do Saduceusze.... Dlatego Masoneria rzuciła dzisiaj wszystkie siły na Polskę, gdyż to jedyny tak jednolity kraj katolicki!!! ŻYDZI wiedzą, że póki Polska będzie katolicka to nic nie wskórają!!! ALE BYĆ MOŻE, spełni się część proroctw i .... Żydzi dzięki Polakom przyjmą Jezusa za Mesjasza!!!
Tadeusz Majoch
Rządzie RP czy tym nim jesteś ? to Żydzi żądzą Polską a wy jesteście dalej na służbie obcego .
tekla
Zalewska w pięć minut powołała Radę, która ma decydować o tym, jak polskie szkoły będą uczyć dzieci o Holokauście. Czy do Rady powołano, np. dr Ewę Kurek? Nie, znaleźli się w niej naczelny rabin Schudrich, a także dyrektor muzeum żydów.
waz2054
Na różnych portalach zadałem takie oto pytanie: co się stanie gdyby Polska zerwała stosunki dyplomatyczne z Izraelem, wprowadziła obowiązek wizowy i jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ zaczęła głosować przeciwko Izraelowi.
Nie otrzymałem jeszcze żadnej sensownej odpowiedzi. Wnoszę z tego, że nic by się nie stało.
Natomiast podejrzewam, że rząd PIS z panią Szydło, na czele, obiecał …More
Na różnych portalach zadałem takie oto pytanie: co się stanie gdyby Polska zerwała stosunki dyplomatyczne z Izraelem, wprowadziła obowiązek wizowy i jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ zaczęła głosować przeciwko Izraelowi.

Nie otrzymałem jeszcze żadnej sensownej odpowiedzi. Wnoszę z tego, że nic by się nie stało.

Natomiast podejrzewam, że rząd PIS z panią Szydło, na czele, obiecał Izraelowi zapłacić te 60 miliardów dolarów w zamian za obronę przed totalną opozycją. Okazuje się, że opozycja sama popełniła seppuku a Kaczyński, słusznie, nie chce teraz płacić. Dlatego zresztą usunięto panią Szydło z rządu. Widząc te kombinacje Netanjahu trafił szlag.

P.S. Czy naciski strony żydowskiej w sprawie zakazu ekshumacji w Jedwabnym mogą być traktowane jako utrudnianie badań historycznych?
Młot na posoborowe aberracje
Tak naprawdę to rzeczywistym "prezydentem" w Polsce, a właściwie Polin jest John Daniels.