pl.news
163.1K

Neapolitańska relikwia krwi się nie upłynniła (film)

Cud krwi San Gennaro nie zdarzył się 16 grudnia, wynika z informacji mediów.

Monsignor Vincenzo De Gregorio ogłosił, że krew pozostała absolutnie skrzepnięta. Po ścięciu biskupa Benevento Januariusa (+305), kobieta zebrała jego krew w ampułce i zachowała ją jako relikwię. Od 1389 r. zestalona krew skrapla się w pierwszą niedzielę maja, 19 września i 16 grudnia.

Jednak grudniowe skraplanie krwi stało się rzadkością po Soborze Watykańskim II i w ostatnich dziesięcioleciach miało miejsce tylko kilka razy.

W rzadkich przypadkach, kiedy krew pozostawała stała, klęski żywiołowe dotknęły Neapol: w 1528 roku, dżuma zdewastowała miasto, w 1939 roku na początku II wojny światowej, w 1943 roku podczas okupacji hitlerowskiej, w 1973 roku, kiedy wybuchła epidemia cholery, a w 1980 roku przed straszliwym trzęsieniem ziemi.

Zaledwie kilka dni temu, 12 grudnia, Franciszek mianował swojego stronnika, biskupa Domenico Battaglia (57), który jest wysoko ceniony przez antykościelne oligarchiczne media, na stanowisko arcybiskupa Neapolu.

#newsPjdobfrtfk

04:01
mach60 shares this
12
Album JasiaKrzysia.
Moje ciekawe artykułyMore
Album JasiaKrzysia.

Moje ciekawe artykuły
Doktor wiee
Tam gdzie nie ma prawdziwej wiary trudno oczekiwać cudu!
przeciwherezjom
Dowiedziałem się, że krew (chyba ciało też jest w stanie nienaruszonym - ale nie jestem pewien) naszego męczennika św. ks Jerzego się nie rozkłada. Teraz jest jak żywa! Ale boją się biedacy z sanktuarium warszawskiego kowidian - bo w takiej sytuacji powinno się ciało świętego przenieść do szklanej trumny i wystawić na widok publiczny.
Dziecko
Jak by Ksiadz zdjął ta maskę to może Sw. January, by go poznał.... 😁 😁 😁
niewolnicaMaryi
znak , że Pan Jezus wkrótce wróci , ale najpierw sprawiedliwy sąd Boży