Clicks1.5K

,,Mój Boże, przecież to jest Jezus z Galilei. On po prostu przychodzi do mnie. ”

Opowieść o wielkim cudzie Ugo Festa

W Kościele w niewielkiej miejscowości Šurmanci, położonej kilka kilometrów od Medjugorje, jest Cudowny obraz Jezusa Miłosiernego.
W 1990 roku ta ikona była w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Trydencie. Tu nastąpiło cudowne uzdrowienie Ugo Festa.
Ugo Festa urodził się w 1951 roku i jako młody człowiek zachorował na stwardnienie rozsiane. Następnie w kolejnych latach spotkały go poważne utraty zdrowia doświadczając innych krzyży nie mniej strasznych: W wieku około trzydziestu lat zachorował na dystrofia mięśni i padaczkę, potem poważny problem związany z deformacją kręgosłupa. Był całkowicie przybity do wózka inwalidzkiego. Jego sytuacja była tak tragiczna, że nawet lekarze przyznawali iż nie są w stanie nic zrobić. W tym skrajnym położeniu, zaczął się bunt przeciwko Bogu, ale Ugo rozumiał, że może tylko jedną rzecz zrobić: może się tylko modlić, wołać do Boga. 28 kwietnia 1990 jedzie na pielgrzymkę do Rzymu: Spotyka Matkę Teresę która w tych dniach była w Rzymie. Ona pociesza go, głaszcze. Poleca mu aby poszedł się modlić w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Trydencie, ale on mówi, że nie pójdzie. Siostra , jednak pozostawia mu pięć kopii obrazu Miłosierdzia Bożego oraz medalik tej ikony.

Następnego dnia, 29 kwietnia, Ugo idzie na zbiorową audiencję z Ojcem Świętym, z medalikiem na szyi i obrazem, ufając że pobłogosławione zostaną przez papieża, ale z pewnym zażenowaniem, bo uważał że sam jest za mało święty. Na schodach bazyliki św. Piotra, Jan Paweł II przechodzi obok niego. Papież patrzy na niego, zatrzymuje się, błogosławi obraz i pyta tego cierpiącego człowieka: „Jak się masz?”. Ugo w tym momencie daje upust swojej rozpaczy, i mówi, że czuje się całkowicie zniechęcony do życia, załamany. Płacząc mówi że całe życie przeżywa w bólu i buncie.

Papież słucha go, delikatnie uśmiecha się do niego i mówi: „Ale jak można być w takim zwątpieniu, jeśli masz w ramionach Jezusa Miłosiernego? Powierz całego siebie Jemu i módl się a siostra Faustyna wstawi się za tobą. ”

Hugh jest zaskoczony słowami Jana Pawła II, coś wewnątrz jego po słowach Papieża się zmieniło. Decyduje się naprawdę udać do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Trydencie. Wcześniej przed obrazem Jezusa Miłosiernego, naturalnej wielkości, modlił się trzy dni. Czwartego dnia wydarzyło się coś niewytłumaczalnego i nadzwyczajnego. Ugo mówi że obraz stał się nagle żywy i Jezus naprawdę trzyma go za ręce, czuje, że przez jego ciało przeszło bardzo silne ciepło. Ugo mówi, że Jezus stał z rozpostartymi ramionami i wzywa go.

Zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, w białych szatach, powiewających jak na wietrze.
Ugo w ułamku sekundy pomyślał: „Mój Boże, przecież to jest Jezus z Galilei. On po prostu przychodzi do mnie. ” Nie wierzył własnym oczom, wszelkie wątpliwości i lęki zniknęły. W tym momencie rozpoznał, że Jezus mówi do niego te słowa: „Wstań i chodź”. I tak zaczyna chodzić. Nagle wszystkie poważne choroby, którymi był dotknięty zniknęły, został uzdrowiony. Nagle stał się fizycznie zdrowy jak nigdy dotąd w życiu. W jednej chwili stał się innym mężczyzną. Upewniał się, że to wszystko się skończyło mocno wstrząśnięty, ale szczęśliwy.

W dniu 19 sierpnia, Ugo powraca do Bazyliki św. Piotra, na audiencję Papieża. Nie ma już więcej łez, bólu, ale tylko niesamowitą radość. Janowi Pawłowi II mówi o ogromnej łasce, jaką otrzymał, i dziękuję mu za to polecanie, które mu dał 29 kwietnia poprzedniego roku, aby zwrócił się do Bożego Miłosierdzia.

Od tego momentu zaczyna się nowe życie dla niego.
Jako wolontariusz, pomagał Matce Teresie w jej misji w Indiach i Afryce poświęcając swoje życie, by pomagać potrzebującym, zwłaszcza poza UE, aż do czasu jego śmierci w dniu 22 maja 2005 roku.

Cud otrzymany przez Ugo Festa jest w aktach procesu, który doprowadził do wyniesienia Siostry Faustyny na ołtarze i potwierdza tajemniczy związek między Janem Pawłem II i zakonnicą z Polski.

Tymczasem, na prośbę arcybiskupa Splitu Franica, ikona została przysłana do Split aby wziąć udział w procesji na rzecz pokoju, w Medjugorje. Tam, została umieszczona w Kaplicy Adoracji, a następnie przeniesiona do Kościoła w Šurmanci gdzie jest do teraz. W tym kościele, oprócz ikony Jezusa Miłosiernego, zachowała się również relikwia św Faustyna.

Źródło: ioemedjugorje.altervista.org
Tłumaczył niedokładnie Dzieckonmp

wordpress.com/2013/09/02/opowiesc-o-wielkim-cudzie-ugo-festa/
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
''(...)Ugo mówi że obraz stał się nagle żywy i Jezus naprawdę trzyma go za ręce, czuje, że przez jego ciało przeszło bardzo silne ciepło. Ugo mówi, że Jezus stał z rozpostartymi ramionami i wzywa go. Zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, w białych szatach, powiewających jak na wietrze. Ugo w ułamku sekundy pomyślał: „Mój Boże, przecież to jest Jezus z Galilei. On po prostu przychodzi do mnie…More
''(...)Ugo mówi że obraz stał się nagle żywy i Jezus naprawdę trzyma go za ręce, czuje, że przez jego ciało przeszło bardzo silne ciepło. Ugo mówi, że Jezus stał z rozpostartymi ramionami i wzywa go. Zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, w białych szatach, powiewających jak na wietrze. Ugo w ułamku sekundy pomyślał: „Mój Boże, przecież to jest Jezus z Galilei. On po prostu przychodzi do mnie. ” Nie wierzył własnym oczom, wszelkie wątpliwości i lęki zniknęły. W tym momencie rozpoznał, że Jezus mówi do niego te słowa: „Wstań i chodź”. I tak zaczyna chodzić. Nagle wszystkie poważne choroby, którymi był dotknięty zniknęły, został uzdrowiony. Nagle stał się fizycznie zdrowy jak nigdy dotąd w życiu. W jednej chwili stał się innym mężczyzną. Upewniał się, że to wszystko się skończyło mocno wstrząśnięty, ale szczęśliwy.(...)''