Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks2.1K
pl.news
3

O. Stefano Manelli zawieszony w wieku 85 lat. Apelacja działa

Aktualizacja

1 lutego o. Stefano Manelli, założyciel zakonu Braci Franciszkanów Niepokalanej został "zawieszony" w obowiązkach księdza przez salezjanina, o. Sabina Arditę, komisarza, który z ramienia Watykanu zarządzał franciszkanami od 2015.

Tak twierdził portal VeritaCommissariamentoFFI.wordpress.com (15 października), zajmujący się publikacją przede wszystkim materiałów obrażających Manelliego.

Prawda jest jednak taka: Ardito próbował zawiesić o. Manelliego, który złożył apelację do Sygnatury Apostolskiej i Kongregacji ds. Duchownych rządzonej przez kardynała Braza de Aviza.

Powodem, dla którego Watykan walczy dziś z Manellim, jest to, że ten cały czas odmawia Watykanowi prawa do przejęcia interesujących nieruchomości należących do zakonu.

Grafika: Stefano Manelli, #newsBchoyulhjy

Zamknięcie seminarium misyjnego Franciszkanów Niepokalanej i wydany w 2013 r. dla duchownych FFI "zakaz" odprawiania Mszy Św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, który bracia przyjęli wspólnie na kapitule generalnej jako formę rytu wspólnotowego, to też kwestie interesów Watykanu? Też chodziło o jakieś "interesujące nieruchomości należące do zakonu"??