Blízko je koncentračné digitálne otroctvo, uhlíková stopa a digitálne menný. Niečo aj o Putinovi …

PS: Preklad z ruštiny Poznámka redaktora - Drahí bratia a sestry v Kristovi! Naši drahí otcovia z hory Athos, drahí v Kristovi, nám poslali svoje videá s kázňami a návštevou pyrenejskej ikony Matky …More
PS: Preklad z ruštiny
Poznámka redaktora - Drahí bratia a sestry v Kristovi! Naši drahí otcovia z hory Athos, drahí v Kristovi, nám poslali svoje videá s kázňami a návštevou pyrenejskej ikony Matky Božej. Skrze Svoje nepochopiteľné milosrdenstvo Pán čoskoro dá Rusku svoje pomazané cársko-víťazné a Rusko sa znovuzrodí vo svojej duchovnej veľkosti. Chvalabohu! Amen.
Pokiaľ ide o Rusko, teraz biskupstvo našej ruskej pravoslávnej cirkvi, zajaté nepriateľmi a zradcami Krista, vedené apoštolským falošným patriarchom Kirillom, začalo inštruovať duchovenstvo aby povýšilo modlitby za Putina ako hlavu Ruska na liturgiách v litániách. Nahradili kráľa globalistom ! Putin nie je hlavou Ruska, ale bábkou Antikrista, ktorý verne slúži diablovi po všetky roky svojej moci. Nech mu Pán zakáže a dá mu odplatu za jeho skutky! Kráľ prichádza!

☦️IBA KRÁĽOVSKÁ VLÁDA NÁS MÔŽE PRIVIESŤ K BOHU, ABY VŠETCI ĽUDIA MOHLI BYŤ SPASENÍ!
Athonite Starší Raphael (Berestov)

☦️
Reťazec je natiahnutý takmer na limit.
Trochu …
More
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Turecko zavedie digitálnu menu centrálnej banky prepojenú s digitálnym občianskym preukazom.
(Rhoda Wilson, Expose News) Turecko plánuje na budúci rok spustiť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC), ktorá bude integrovaná s tureckým systémom digitálnej identifikácie ľudí, teda s digitálnym občianskym preukazom.
Táto integrácia je súčasťou ďalšej fázy ich výskumného projektu digitálnej …More
Turecko zavedie digitálnu menu centrálnej banky prepojenú s digitálnym občianskym preukazom.

(Rhoda Wilson, Expose News) Turecko plánuje na budúci rok spustiť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC), ktorá bude integrovaná s tureckým systémom digitálnej identifikácie ľudí, teda s digitálnym občianskym preukazom.

Táto integrácia je súčasťou ďalšej fázy ich výskumného projektu digitálnej líry, ktorá mimochodom už pomerne dlhú dobu zažíva vyše 80% mieru ročnej inflácie.

Ako vysvetlil portál Libre Solutions Network, digitálna mena je to, čo robí fungovanie online obchodov tak efektívnym.

Problém je v tom, že s tým, ako internet stále viac preniká do našich životov, dáva digitálnemu finančnému systému stále väčšiu silu. Toto je tiež základom „systému sociálnych kreditov“, ktorého cieľom je kontrolovať každý aspekt vášho života.

Mať „správne“ sociálne postoje alebo správanie už však nebude stačiť na to, aby ste takýto systém uspokojili. Vládam dnes už ide o totálnu kontrolu a chcú všetok váš čas a majetok.

Je tiež dôležité pochopiť, že zatiaľ čo digitálne meny sú nástrojom technokracie, sú ním aj samotné centrálne banky.

To, čo centrálne banky sledujú s digitálnymi menami, nie je len kontrola. Tú už majú. Ich kontrola je však príliš širokospektrálna. Radšej by uprednostnili presné možnosti mikroriadenia ekonomiky, a to až po jednotlivé individuálne transakcie.

Turecká centrálna banka plánuje spustiť digitálnu menu už budúci rok

„Systém digitálnej tureckej líry bude integrovaný s digitálnou identitou a systémom FAST,“ uvádza sa v oficiálnej správe. FAST je platobný systém prevádzkovaný tureckou centrálnou bankou.

Centrálna banka Turecka plánuje spustiť CBDC v roku 2023, oznámil Coin Desk 25. októbra 2022.

Takže, rozdiel medzi konšpiračnou teóriou a realitou je asi 12 mesiacov, keďže minulý rok sa zavádzanie digitálnych mien prepojených s občianskymi preukazmi nazývalo šialenou teóriou. Tá sa ale teraz stáva realitou.

S digitálnymi menami je pre štát skutočne jednoduché blokovať disidentov pri nákupoch alebo predaji svojich výrobkov a služieb. Toto všetko je teda o úplnej kontrole štátu nad občanom.

A vezmite si, že Turecko má už dlhú dobu veľmi vysokú mieru inflácie (nad 80%) a teraz oznamuje zavedenie digitálne meny, čo by mohlo poskytnúť vynikajúcu príležitosť na akýsi „reset“.

V mnohých západných krajinách dnes podobne vidíme vysokú infláciu. Podľa môjho názoru bude digitálna mena zavedená s ospravedlnením, aby sa zabránilo ďalším ekonomickým problémom. Nazvime to „reset globálnej ekonomiky“, ak chcete. Možno „Veľký Reset“.

Veľký reset prichádza !

Aj Európska únia a ďalšie krajiny spustili plány na zavedenie CBDC meny

Dnes už vieme, že aj Európska únia pracuje na digitálnom eure. Dokonca na tom spolupracuje s nikým iným ako s firmou Amazon.

Podľa Investor Place nie je EÚ prvou vládou, ktorá testuje CBDC. Viaceré karibské štáty, ako aj africká Nigéria, už úplne zaviedli CBDC pre všetkých občanov (hoci v Nigérii je to veľký prepadák, ľudia tam CBDC menu nechcú používať a uprednostňujú Bitcoin).

Čína tiež už niekoľko mesiacov skúša svoj digitálny juan a celosvetovú pozornosť upútala, keď ho začala testovať počas zimných olympijských hier v roku 2022. No a minulý týždeň spustili Irán aj Rusko svoje vlastné CBDC plány na vydanie finálneho produktu v budúcom roku.

Moja aktuálna predpoveď je, že nám vlády pridelia osobné sledovače uhlíka, ktoré budú sledovať všetok oxid uhličitý, ktorý vypúšťame pri nákupoch v digitálnej mene.

To sa už do značnej miery aj deje, nakoľko mnohé banky začali sledovať emisie C02 z vašich nákupov, ako to robí napríklad aj Tatrabanka na Slovensku. Vo Švédsku už existuje dokonca kreditná karta, ktorá vás zablokuje, ak prekročíte váš osobný limit CO2.

Veci sa dejú rýchlo a po CBDC menách sú digitálne občianske preukazy ďalšou veľkou vecou, ktorá sa bude presadzovať.

Okrem toho treba mať na pamäti, že digitálna mena môže byť naprogramovaná tak, aby sa míňala iba veci, na ktoré štát chce, aby ste ju míňali. Samozrejme, budú tvrdiť, že to robia len preto, aby „zachránili ekonomiku“. Možnosti kontroly a tyranie sú však nekonečné.

Záver

Už sme videli, ako PayPal zaviedol do svojich zmluvných podmienok pravidlo, že môže jednoducho ukradnúť 2 500 dolárov z vášho účtu, ak sa bude domnievať, že šírite „zavádzajúce informácie“.

Najprv tvrdili, že to bola chyba, ale len čo sa mediálna búrka upokojila, toto pravidlo znova zaviedli.

Našťastie, PayPal je dobrovoľný a každý by si mal zrušiť svoj PayPal účet na znak nesúhlasu s ich politikou. Čo sa však stane, keď pôjde o CBDC menu a vy ju budete nútení používať? Čo ak si bez nej nebudete môcť nič kúpiť?

Vidíte ten problém? Digitálne meny CBDC a digitálne občianske preukazy otvárajú dvere novej úrovni tyranie, akú sme nikdy predtým nevideli. Preto si musíme za každú cenu ochrániť hotovosť. A tú ochránime tak, že ju budeme čo najviac používať.

Autor: Rhoda Wilson, Zdroj: Turkey Will Be Integrating Central Bank Digital Currency with Digital ID System
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
Turecko zažíva ekonomickú krízu, najväčšia inflácia za 25 rokov.
V októbri 2021 inflácia v Turecku dosiahla 24 ročné maximum 85,51%. Viacerí odborníci sa vyjadrujú, že inflácia je podstatne vyššia – hovoria o nejakých 176%.
Pohľad na infláciu v Turecku:
Milióny Turkov sú na hranici prežitia. Mnohí skončili samovraždou, mnohí majú psychické problémy. Zatvárajú sa továrne, farmári ukončujú …More
Turecko zažíva ekonomickú krízu, najväčšia inflácia za 25 rokov.

V októbri 2021 inflácia v Turecku dosiahla 24 ročné maximum 85,51%. Viacerí odborníci sa vyjadrujú, že inflácia je podstatne vyššia – hovoria o nejakých 176%.

Pohľad na infláciu v Turecku:

Milióny Turkov sú na hranici prežitia. Mnohí skončili samovraždou, mnohí majú psychické problémy. Zatvárajú sa továrne, farmári ukončujú svoju činnosť. Viac ako 2/3 Turkov sa ocitla v problémoch – zadĺženie, majú problém s platbami.

Pád Tureckej meny začal už v roku 2013. V septembri 2021 ste za 1 dolár dostali 8 Tureckých lír. Aktuálne dostanete okolo 19 lír. Dopad to má hlavne na dovážaný tovar. Aj toto je príkladom toho, ako je dôležité orientovať sa na vlastnú produkciu a sebestačnosť, vrátane diverzifikácie priemyslu.

Ľudia si za tú istú vyplatu kúpia podstatne menej. Prepad pokračuje aj preto, že o Líru a o ekominiku Turecka nie je záujem. Ľudia zo strachu menia peniaze za iné meny a to ešte viac devalvuje hodnotu Líry.

Zahraniční analytici vinia za to prezidenta Turecka – Erdogana. Kritizujú jeho vieru ako príčinu za to, že požičiavať peniaze s cieľom zisku za úroky je hriechom. Útoky na Erdogana vedú k oslabovaniu jeho popularity, v najväčšich mestách už Erdogan stratil podporu. Ľudia sú nahnevaní z dôvodu ich zlej ekonomickej situácie. V roku 2023 sú voľby, ktoré ukážu ako obstojí Erdogan. Mnohí vinia za túto situáciu zahraničné záujmové skupiny, ktoré majú cieľ položiť národné ekonomiky.

zdroj:
Turkey's inflation hits 24-year high of 85.5% after rate cuts
'Everything is overheating': Why is Turkey's economy in such a mess?
Metod
Uhlíkova stopa, no čo nato povie Grétka....